Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom

Instagram umożliwił publikowanie zdjęć w innych formatach niż kwadrat, poza tym możemy też zmieniać intensywność filtrów w filmach.

Instagram nieśpiesznie wprowadza zmiany. Po zwiększeniu jakiś czas temu rozdzielczości z 640 na 640 do 1080 na 1080 pikseli przyszedł wreszcie czas na format zdjęć. Dotychczas użytkownicy mogli wrzucać jedynie kwadratowe zdjęcia, jeżeli chcieli użyć innego formatu musieli tworzyć ramki, w innym wypadku aplikacja sama kadrowała do kwadratu. Teraz możemy wrzucać zdjęcia zarówno poziomie jak i pionowe, jednak zbyt rozległe panoramy jeszcze nie wchodzą w grę.

Dotychczas kwadrat w fotografii był mocno kojarzony ze średnioformatowymi aparatami Hasselblad, jednak konsekwencja i popularność aplikacji Instagram pozwoliły kwadratowej fotografii odrodzić się na nowo w dobie cyfrowej. Jak teraz będzie wyglądała wiekszość publikowanych zdjęć, czas pokaże, ja chętnie wrzucę coś w innym formacie, chociaż ograniczenie 1:1 miało swój urok. Pierwsze komentarze użykowników wskazują, że było to dobre posunięcie.

Jest to także ukłon w stronę filmu, który raczej z formatem 1:1 nigdy nie miał zbyt wiele wspólnego. Teraz publikowane klipy filmowe będą się prezentować dużo bardziej naturalnie. Kolejną nowością jest też możliwość zmiany intensywności filtrów przy filmach.

Zobacz również: Jak wykorzystać narzędzia korekcji skóry w Adobe Photoshopie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Instagram wzdłuż i wszerz Rusza 7. edycja konkursu VIVA! Photo Awards „Some Things are Quieter than Others” Jacka Foty w Leica Gallery Marcin Dobas zaprasza na warsztaty fotograficzne w Karkonoszach Zdjęcia Marylin Monroe we Wrocławiu do 17 sierpnia za darmo Jak dodać funkcję „Dehaze” do Lightrooma 6? Pierwszy w Europie Zlot Fujifilm X we wrześniu w Polsce Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.08. - 15.09.2015 TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!” Adobe Camera Raw 9.1.1 to ostatnia aktualizacja dla Photoshopa CS6 Wystartowała 5. edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo Wygraj udział w warsztatach z Alexem Masim w Krakowie Wacom „Create more” - bezpłatne poradniki dla fotografów i grafików "Prezydentura w obiektywie". 5 lat pracy 5 fotografów w jednej książce Nikon Photo Contest 2014-2015 - Polacy wśród wyróżnionych Bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.07. - 15.08.2015 Certyfikowane e-szkolenia IT: skorzystaj z 80% dofinansowania! Zdjęcia "Praskiej wiosny" J.Koudelki, które przeszły do historii, do zobaczenia w Polsce Relacja z wystawy Steve'a McCurry w Warszawie. Zdjęcia, które trzeba znać Tomasz Lazar i „Children of Siberia” - 18 portretów zesłanych na Sybir na wystawie w Szczecinie Prace finalistów 3. edycji Projektu Przetwórnia do zobaczenia w Krakowie Bezpłatne warsztaty z fotografii sportowej z Jackiem Boneckim

Popularne w tym tygodniu:

Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej z Arcadiusem Mauritzem Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Pomożesz wydać świetną książkę Damiana Chrobaka? Rusza zimowy cashback Olympusa Na swoje 100-lecie Nikon przestaje sprzedawać sprzęt fotograficzny w Brazylii