Długie ekspozycje w wesołym miasteczku na negatywie

Fotografa negatywowa staje się wyzwaniem, które wymaga dużo więcej uwagi niż fotografia cyfrowa. Zobaczcie jak wyglądają atrakcje z wesołych miasteczek wykonane na długich czasach ekspozycji na negatywie.

Od lat 70. amerykański fotograf Roger Vail dokumentuje karuzele na wesołych miasteczkach korzystając z długich ekspozycji i starego aparatu.

Jak sam pisze: “Jestem przedmiotem uwagi wielu ludzi, którzy podchodzą i zadają pytania ponieważ nie wiedzą co robię. Więc w pewnym sensie to ciekawy eksperyment społeczny.”

Latem fotograf podążał po całej Kalifornii szukając wesołych miasteczek, żeby uzyskać jak najwięcej ciekawych i atrakcyjnych kadrów.

Każde ze zdjęć wymaga czasu, zaczynając od ustawienia kadru, przez ruch karuzeli i zakładanie nowego filmu. Natomiast na końcowy efekt trzeba czekać do wywołania filmu i dopiero wtedy fotograf odkrywa co udało mu się zarejestrować.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

© Roger Vail

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Świetne ujęcia zrobione iPhone?em [galeria] Wzruszający film nagrany przez matówkę Hasselblada pokazuje przemijanie Czy tak wyobrażaliśmy sobie ”Amerykański Sen”? Zdjęcia nowojorskiego metra z lat 70. zachwycają różnorodnością Tomasz Kulbowski: "Lubię, gdy zdjęcia pozostawiają więcej pytań niż odpowiedzi" Zrób coś dobrego – sfotografuj psiaka w schronisku! O wpływie fotografii na adopcję zwierząt Niesamowite portrety zbieraczy kwiatów z Kalkuty pokazują charakter Indii Kristýna Kvapilová kocha psy - fotografuje je i gra z nimi we frisbee Nocna panorama Toledo i 3 tysiące błysków z lamp. To się nazywa kreatywne oświetlenie! Rosyjska modelka i ryzykowanie życia na dachu świata. Czego się nie zrobi dla dobrego zdjęcia na Instagrama? 71 lat temu powstało pierwsze zdjęcie Ziemi, widzianej z kosmosu Fałszywa historia zdjęcia będącego symbolem problemu imigracyjnego Czarnobyl - z aparatem 25 lat później

Popularne w tym tygodniu:

Koty i ludzie są bardziej podobni niż myślisz. Te zdjęcia to niezbity dowód Tygrys tulący drzewo to najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody 2020 roku Koronawirus w Polsce. Strefa Zero, czyli Wojewódzki Szpital Specjalistyczny MEGREZ w Tychach okiem Wiktorii Kot Zdjęcie dnia. W Białymstoku głosili, że COVID to ściema – niektórzy w maseczkach Słonie na wysypisku śmieci. Zdjęcie podbiło serca jurorów Zdjęcie dnia. Targi "AntyCovid Expo" w Krakowie Jak wyglądają śluby podczas pandemii? Te zdjęcia mówią wszystko Kim był Carl Gauss? Na pewno znasz jego nazwisko z Photoshopa Zdjęcie dnia. Setki samochodów stoją jak wojsko Jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby były prawdziwe? Zdradza to SI