Długie ekspozycje w wesołym miasteczku na negatywie

Fotografa negatywowa staje się wyzwaniem, które wymaga dużo więcej uwagi niż fotografia cyfrowa. Zobaczcie jak wyglądają atrakcje z wesołych miasteczek wykonane na długich czasach ekspozycji na negatywie.

Od lat 70. amerykański fotograf Roger Vail dokumentuje karuzele na wesołych miasteczkach korzystając z długich ekspozycji i starego aparatu.

Jak sam pisze: “Jestem przedmiotem uwagi wielu ludzi, którzy podchodzą i zadają pytania ponieważ nie wiedzą co robię. Więc w pewnym sensie to ciekawy eksperyment społeczny.”

Latem fotograf podążał po całej Kalifornii szukając wesołych miasteczek, żeby uzyskać jak najwięcej ciekawych i atrakcyjnych kadrów.

Każde ze zdjęć wymaga czasu, zaczynając od ustawienia kadru, przez ruch karuzeli i zakładanie nowego filmu. Natomiast na końcowy efekt trzeba czekać do wywołania filmu i dopiero wtedy fotograf odkrywa co udało mu się zarejestrować.

Zobacz również: Bajkowy świat Magdaleny Wasiczek

© Roger Vail

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Nick Veasey - mistrz rentgenowskich zdjęć ”Dziewczyny z kotami” łamią stereotyp starej panny ze zwierzakiem Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Morze ma wiele twarzy. Michał Olech stara się uchwycić wszystkie z nich Ukraiński szpital na prowincji widziany oczami tamtejszego lekarza Fotografia uliczna z Gwiezdnymi Wojnami w prawdziwym świecie ”Children of Zanskar”, czyli fotograficzna opowieść Jarka Kotomskiego o dzieciach z Himalajów Tęsknisz za blokami z wielkiej płyty? Możesz mieć ich zdjęciach na kafelkach Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Sony World Photography Awards 2017. Jury wybrało najlepsze pojedyncze zdjęcie z Polski i całego świata 17 polskich nazwisk w selekcji Mobile Photography Awards 2018 Piękne światło, wolność i radość – to wszystko ujęła Katarzyna Okrzesik-Mikołajek

Popularne w tym tygodniu:

Dzieci z zespołem Downa w wyjątkowej sesji. Zostały bohaterami bajek Disneya Piotr Zwarycz fotografem roku na ND Awards 2019. Wielu Polaków wyróżnionych Niecodzienne portrety dostojnych kur. Widziałeś, że jest ich aż tyle? Fotograf ostrzega przed czarnym piątkiem: Pomyśl zanim kupisz Zay Yar Lin: od kapitana statku do nagradzanego fotografa Mistrzostwo w malowaniu światłem. To zdjęcie powstało w aparacie Majestatyczne portrety rzadkich okazów ptaków Piękne portrety dojrzałych kobiet, które dzielą się życiowymi przemyśleniami Ekstremalny fotograf z Polski. Piotr Deska opowiedział o wyjątkowej pasji Łukasz Gawroński opowiada, jak realizował zdjęcia do spektaklu "Mock. Czarna Burleska" Świetne fotomanipulacje stworzone z miłości do przyrody Najważniejsze zdjęcia ostatnich 10 lat, wybrane przez agencję Reutera