Długie ekspozycje w wesołym miasteczku na negatywie

Fotografa negatywowa staje się wyzwaniem, które wymaga dużo więcej uwagi niż fotografia cyfrowa. Zobaczcie jak wyglądają atrakcje z wesołych miasteczek wykonane na długich czasach ekspozycji na negatywie.

Od lat 70. amerykański fotograf Roger Vail dokumentuje karuzele na wesołych miasteczkach korzystając z długich ekspozycji i starego aparatu.

Jak sam pisze: “Jestem przedmiotem uwagi wielu ludzi, którzy podchodzą i zadają pytania ponieważ nie wiedzą co robię. Więc w pewnym sensie to ciekawy eksperyment społeczny.”

Latem fotograf podążał po całej Kalifornii szukając wesołych miasteczek, żeby uzyskać jak najwięcej ciekawych i atrakcyjnych kadrów.

Każde ze zdjęć wymaga czasu, zaczynając od ustawienia kadru, przez ruch karuzeli i zakładanie nowego filmu. Natomiast na końcowy efekt trzeba czekać do wywołania filmu i dopiero wtedy fotograf odkrywa co udało mu się zarejestrować.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

© Roger Vail

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Góra, gwiazdy i lasery - wspaniałe timelapsy doktora astronomii Jaki pan, taki kram, czyli portrety psów i ich właścicieli autorstwa Alicji Zmysłowskiej Impresjonistyczne zdjęcia kwiatów z ogrodu Claude’a Moneta Najlepsze zdjęcia ślubne minionych 10 lat. Zdjęcia pokazują zmieniające się trendy Mike Dempsey udowadnia, że grawitacja to tylko ludzki wymysł Profesjonalna sesja zdjęciowa kota podbija serca internautów. Wyszła świetnie! Cykl zdjęć w walce z polityką jednego dziecka w Chinach Flora Borsi powraca z nowymi autoportretami. Łączy w nich 2 natury: zwierzęcą i ludzką Poznaj Afrykę z African Imaginery Cztery oberwania chmury na jednym zdjęciu. Wyglądają jak mistyczne drzewo National Geographic Traveler Photo Contest 2015 - Polak wśród wyróżnionych Photoshopowe wpadki, które nie powinny były ujrzeć światła dziennego

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf odtworzył w 3D i ożywił słynne zdjęcie z prof. Zbigniewem Religą Ksiądz święcił psy i koty na Światowy Dzień Zwierząt. Zdjęcia są przekomiczne Koloryzowane historyczne zdjęcia z Holokaustu nadają mu nowego wymiaru Dziewczynka z zespołem Downa została gwiazdą marek odzieżowych. Pozuje już od 2 lat Oto pierwsze w historii zdjęcie wykonane aparatem Leica. Ma już 107 lat! Światowy Dzień Zwierząt: Oto najlepsze zdjęcia waszego autorstwa Pies utknął na balkonie. Próbował uciec od agresywnego właściciela Fotograf ujął piękną scenkę. Ptak wylądował na głowie zdziwionego jelenia Tragedia w Jonestown. Członkowie sekty popełnili zbiorowe samobójstwo Przyroda potrafi być zaskakująca. Wąż pożerał ptaka, a na nim siedziała jaszczurka Dziwne błyskawice nad Ziemią. Astronauta ujął je z ISS Ujawnili dane fotografa, choć prosił o anonimowość. Teraz żyje na uchodźctwie