Długie ekspozycje w wesołym miasteczku na negatywie

Fotografa negatywowa staje się wyzwaniem, które wymaga dużo więcej uwagi niż fotografia cyfrowa. Zobaczcie jak wyglądają atrakcje z wesołych miasteczek wykonane na długich czasach ekspozycji na negatywie.

Od lat 70. amerykański fotograf Roger Vail dokumentuje karuzele na wesołych miasteczkach korzystając z długich ekspozycji i starego aparatu.

Jak sam pisze: “Jestem przedmiotem uwagi wielu ludzi, którzy podchodzą i zadają pytania ponieważ nie wiedzą co robię. Więc w pewnym sensie to ciekawy eksperyment społeczny.”

Latem fotograf podążał po całej Kalifornii szukając wesołych miasteczek, żeby uzyskać jak najwięcej ciekawych i atrakcyjnych kadrów.

Każde ze zdjęć wymaga czasu, zaczynając od ustawienia kadru, przez ruch karuzeli i zakładanie nowego filmu. Natomiast na końcowy efekt trzeba czekać do wywołania filmu i dopiero wtedy fotograf odkrywa co udało mu się zarejestrować.

Zobacz również: Bajkowy świat Magdaleny Wasiczek

© Roger Vail

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Prezentujemy najlepsze zdjęcia architektury, wyłonione w konkursie Arcaid 2016 Fotograf oskarża "Super Express" o publikację zdjęcia bez zgody Stowarzyszenia Society of Biology wybrało najlepsze zdjęcia roku Drono-ptak nagrywał robo-żółwia składającego kamero-jaja. Mistrzowskie ujęcia PBS Fotografie które zmieniły świat, cz.2 Brian Duffy regularnie fotografował najfajniejszych ludzi lat 60-tych Odwet Sary, czyli niesamowita historia z 26 000 zdjęć [stop-motion] Konrad Grymin - świat według strobisty, którego światło się słucha „Reminiscencje bielskie" - sentyment, przemijanie i fotomontaż na zdjęciach Mateusza Taranowskiego Pan”Tone” to projekt, który pokazuje sport w kolorach świata. I to nie byle jakich! Polak ogłoszony ”Odkryciem Roku” w konkursie Chromatic Awards 2017 Sądząc Amerykę, czyli portrety uprzedzeń

Popularne w tym tygodniu:

Zamontowała kamerę przy oczku wodnym. Była zaskoczona tym, co nagrała Zapierające dech w piersi zdjęcie sekwencji zaćmienia Księżyca powstało na filmie Jest oddalona o 150 milionów lat świetlnych. Teleskop Hubble’a ujął piękną galaktykę Apollo the Pies, czyli historia o moim małym fotograficznym przyjacielu DJI FPV wleciał prosto do wulkanu. Ludzie nie uczą się na błędach Interesujący lasek koło Jawora. Wygląda jak zielony pudel w rzepaku Ważne historyczne zdjęcia, które wpłynęły na rozumienie świata Zdjęcie dnia. Modelki czekające na pokaz z okazji 100 lat KPC Chwytające za serce zdjęcie wygrało prestiżowy konkurs. Pokazuje on jak ważna jest przyroda Najlepsze zdjęcia sportowe ostatnich 25 lat. Wyczucie chwili robi wrażenie! Gwiazda spadała prosto do wulkanu. To zdjęcie zapada w pamięć Jest prawdziwym panem czasu. Ten artysta wie, jak wykorzystać zwolnione tempo