Fotograficzne inspiracje z Instagrama – od ilustracji po chaos na biurku [cz. 7]

Fotograficzne inspiracje z Instagrama – od ilustracji po chaos na biurku [cz. 7]

Fotograficzne inspiracje z Instagrama – od ilustracji po chaos na biurku [cz. 7]
Joanna Frota Kurkowska
11.09.2015 10:04, aktualizacja: 11.09.2015 12:04

Co robią ludzie kreatywni na Instagramie? Pokazują swoje prace, zainteresowania, kulisy powstawania kolejnych rysunków czy projektów, oraz na potęgę inspirują innych. Dziś zatem o tych, którzy nie podbijają Instagramu „tylko” fotografią bo w kieszeni trzymają innego „asa” - rysunek, tatuaż czy...miłość do akcesoriów biurowych?

dogma_noir

Jeszcze jakiś czas temu Ula studiowała na ASP i zapełniała kartki notatnika psychodelicznymi rysunkami. Dziś jest tatuatorką związaną z krakowskim studiem Rock’n’Ink. Jak piszą o niej polskie i zagraniczne magazyny, artystką na którą warto mieć oko. Lwia część fotografii to zbiór jej prac, utrzymanych w popularnym ostatnio stylu dotwork czy będacych geometrycznymi wzorami. Dużo miejsca zajmują także pojedyncze projekty nowych tatuaży czy zdjęcia, bo fotografia jest kolejną wielką pasją Uli. Sztuka ozdabiania ciała świetnie łączy się z fotografią bo niektóre zdjęcia zapadają w pamięć nie tylko ze względu na znajdujący się na nich tatuaż.

zenjablog

Jak sfotografować to samo biurko i tą samą maszynę do pisania paręnaście razy tak, aby nie było nudno? Odpowiedz znajdziemy na instakoncie Kasi. Czego tutaj nie ma! Stylowa maszyna do pisania, kolorowe obudowy telefonów, kolorowe kredki, zestaw różnobarwnych kaczek - każda fotografia przypomina trochę zabawy z serii „Gdzie jest Wally?”, z tą różnicą że tu poszukujemy rozmaitych gadżetów. Eksplozja kolorów, ale bez bezsensownego chaosu, wszystko obfotografowane ze smakiem! Instagram uzupełnia bloga prowadzonego przez Kasię, ale przy blizszych oględzinach to on okazał się „daniem głównym”. Fani rysunków, biurowych akcesoriów i wszystkiego co kolorowe będą zachwyceni!

prozak7

Prozak to graficiarz z Brazylii, a jego charakterystyczne prace można oglądać m.in. w Londynie, w Tokyo czy w Gdańsku. Swoje prace pokazuje w całości, ujawnia ich fragmenty lub prezentuje wbite w miejskie otoczenie szarych blokowisk, a także umieszczone na szybach okolicznych sklepów. Doprawia to szkicami, które są totalnie obdarte z kolorów będących elementem rozpoznawczym autora. Kto jeszcze nie uznał graffiti czy murali za sztukę, ten proszony jest o jak najszybszą wizytę na tym koncie.

pawel_swanski

Jeżeli interesujecie się ilustracją i rysunkiem nie trzeba Wam przedstawiać Swanskiego. Jego charakterystyczne grafiki ozdabiają mury, deskorolki, kurtki czy ramy rowerów. Instagram Swanskiego jest dla mnie jednym z najbardziej inspirujących miejsc na tej platformie. Widać tu dbałość o detale, morze pomysłów i klatki ze studia, pokazujące że nawet najprostszy baner czy rysunek nie jest kwestią 5 minut. Całość robi także duże wrażenie, ze względu na znikomy udział środków cyfrowych w twórczości Swanskiego. Mamy więc tusz, farby i pędzle! To także świetny przykład na to jak powinno się na Instagramie pokazywać swoje prace (nie uświadczymy tutaj żadnych pikseloz, ani niedoświetleń) tak aby były najlepszą reklamówką dla ich twórcy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)