Fotograficzne inspiracje z Instagrama – od ilustracji po chaos na biurku [cz. 7]

Co robią ludzie kreatywni na Instagramie? Pokazują swoje prace, zainteresowania, kulisy powstawania kolejnych rysunków czy projektów, oraz na potęgę inspirują innych. Dziś zatem o tych, którzy nie podbijają Instagramu „tylko” fotografią bo w kieszeni trzymają innego „asa” - rysunek, tatuaż czy...miłość do akcesoriów biurowych?

dogma_noir

https://instagram.com/dogma_noir/

Jeszcze jakiś czas temu Ula studiowała na ASP i zapełniała kartki notatnika psychodelicznymi rysunkami. Dziś jest tatuatorką związaną z krakowskim studiem Rock’n’Ink. Jak piszą o niej polskie i zagraniczne magazyny, artystką na którą warto mieć oko. Lwia część fotografii to zbiór jej prac, utrzymanych w popularnym ostatnio stylu dotwork czy będacych geometrycznymi wzorami. Dużo miejsca zajmują także pojedyncze projekty nowych tatuaży czy zdjęcia, bo fotografia jest kolejną wielką pasją Uli. Sztuka ozdabiania ciała świetnie łączy się z fotografią bo niektóre zdjęcia zapadają w pamięć nie tylko ze względu na znajdujący się na nich tatuaż. 

zenjablog

https://instagram.com/zenjablog/

Jak sfotografować to samo biurko i tą samą maszynę do pisania paręnaście razy tak, aby nie było nudno? Odpowiedz znajdziemy na instakoncie Kasi. Czego tutaj nie ma! Stylowa maszyna do pisania, kolorowe obudowy telefonów, kolorowe kredki, zestaw różnobarwnych kaczek — każda fotografia przypomina trochę zabawy z serii „Gdzie jest Wally?”, z tą różnicą że tu poszukujemy rozmaitych gadżetów. Eksplozja kolorów, ale bez bezsensownego chaosu, wszystko obfotografowane ze smakiem! Instagram uzupełnia bloga prowadzonego przez Kasię, ale przy blizszych oględzinach to on okazał się „daniem głównym”. Fani rysunków, biurowych akcesoriów i wszystkiego co kolorowe będą zachwyceni!

Zobacz również: Lightroom Mobile - test

prozak7

https://instagram.com/prozak7/

Prozak to graficiarz z Brazylii, a jego charakterystyczne prace można oglądać m.in. w Londynie, w Tokyo czy w Gdańsku. Swoje prace pokazuje w całości, ujawnia ich fragmenty lub prezentuje wbite w miejskie otoczenie szarych blokowisk, a także umieszczone na szybach okolicznych sklepów. Doprawia to szkicami, które są totalnie obdarte z kolorów będących elementem rozpoznawczym autora. Kto jeszcze nie uznał graffiti czy murali za sztukę, ten proszony jest o jak najszybszą wizytę na tym koncie.

pawel_swanski

https://instagram.com/pawel_swanski

Jeżeli interesujecie się ilustracją i rysunkiem nie trzeba Wam przedstawiać Swanskiego. Jego charakterystyczne grafiki ozdabiają mury, deskorolki, kurtki czy ramy rowerów. Instagram Swanskiego jest dla mnie jednym z najbardziej inspirujących miejsc na tej platformie. Widać tu dbałość o detale, morze pomysłów i klatki ze studia, pokazujące że nawet najprostszy baner czy rysunek nie jest kwestią 5 minut. Całość robi także duże wrażenie, ze względu na znikomy udział środków cyfrowych w twórczości Swanskiego. Mamy więc tusz, farby i pędzle! To także świetny przykład na to jak powinno się na Instagramie pokazywać swoje prace (nie uświadczymy tutaj żadnych pikseloz, ani niedoświetleń) tak aby były najlepszą reklamówką dla ich twórcy.

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Ptasie polowanie na ryby zamrożone w ułamku sekundy w idealnym momencie Mistrzostwa świata w pływaniu z niecodziennej perspektywy 10 zdjęć, które symbolizuja ostatnią dekadę według Getty Images i Canona Krótki błysk w lampach studyjnych - do czego go zastosować? Niebieska rzeka ciekłej siarki w indonezyjskim kraterze wulkanu na zdjęciach Reubena Wu Szturmowcy imperium po godzinach. Zabawny cykl zdjęć inspirowany „Gwiezdnymi Wojnami" Sekretne życie zwierząt z farmy Epickie burze na zdjęciach Erica Meola Znamy zwycięzców 5. edycja Leica Street Photo Fantastyczne nocne zdjęcia Ziemi na nowych, pełnych głębi zdjęciach NASA Długie ekspozycje w wesołym miasteczku na negatywie Leica będzie produkować pełnoklatkowe bezlusterkowce z AF? „The Dog People” - zabawne portrety ludzi, którzy naśladują swoje psy Spektakularne krajobrazy na zdjęciach laureatów konkursu 2015 International Landscape Photographer of the Year Nastrojowe zdjęcia drzew i krajobrazów w technice podczerwieni Magdalena Rajchelt i Karolina Kosowicz, czyli KaszaManna fotografii kulinarnej z Wrocławia Idylliczne wakacje na wsi bez telewizora i internetu na zdjęciach Izabeli Urbaniak „Postrzyżyny". Między dokumentem, a fikcją [wywiad] Konkurs Comedy Wildlife Photography Awards - fotografia dzikich zwierząt na wesoło

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya Na pierwszy rzut oka to zdjęcia wspaniałych kwiatów. W rzeczywistości to kompozycje z nagich, ludzkich ciał