Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat

Fotograf dzikiej przyrody zastawił fotograficzną pułapkę na dzikie zwierzęta, ale niespodziewanie jego aparat stał się łupem termitów.

Fotograf dzikiej natrury Jeff Cremer, który organizuje wyprawy fotograficzne do lasów deszczowych, przygotował w Amazonii pułapkę fotograficzną dla zwierząt. Chciał uchwycić kilka rzadkich i dzikich zwierząt. Zastosował lustrzankę, którą specjalnie umieścił w foliowej torbie, żeby przetrwała trudne warunki atmosferyczne.

W specjalnie wybudowanym przez siebie zestawie, fotograf umieścił Canona 7D, transmiter podczerwieni i dwie lampy błyskowe.

Kiedy wrócił aby sprawdzić co się zarejestrowało po miesiącu był zaskoczony — termity postanowiły wybudować w i na jego aparacie gniazdo, niszcząc tym samym sprzęt. Żarłoczne stworzenia dobrały się nawet do karty pamięci.

Co ciekawe dane na karcie przetrwały atak termitów, a Jeff rzeczywiście znalazł na niej wspaniałe kadry rzadkich zwierząt.

Zobacz również: Prosty sposób wykonania mobilnego i elastycznego slidera na wakacyjne wypady

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat pułapek fotograficznych obejrzyjcie filmik Jeffa poniżej, w którym drobiazgowo opisuje swoją technikę.

Naśladując National Geographic, czyli domowe fotopułapki w praktyce

W piwnicy wydawnictwa National Geographic w Waszyngtonie znajduje się jedno z ważniejszych pomieszczeń. Biuro wypełnione wiertarkami, tokarkami i innymi…

Źródło Petapixel.com.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Drodzy sprzedawcy sprzętu, traktujcie nas poważnie! Sony A7R II – 42,4 Mpix rozebrane na części Czy stopklatka z filmu 4K może być dobrym zdjęciem? Światowe wystawy fotograficzne w Polsce - marzenie ściętej głowy? Sony A7R - Czy na pewno tylko do zdjęć? Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70. Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku Jak wyglądałoby prawdziwe życie bohaterów biurowych zdjęć stockowych? Fotografia w służbie natury, czyli pierwsze 21 dni pszczoły 86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa Fotofestiwal pokazuje zdjęcia, czyli jak zostać fotografem w czterech krokach [cz.1] Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf? Fotograficzna „wyrzutnia rakietowa”, czyli Olympus Air i obiektyw 300 mm

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Przypadkiem dostrzegł jelenie na tle idealnej tęczy. Zrobił świetne zdjęcia! Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia! Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Kupił XIX-wieczny portret bandyty, warty prawie 7 milionów złotych za bezcen Nowy algorytm NVIDIA skopiuje styl twojego zdjęcia do innego