Najbardziej szczegółowe zdjęcia Plutona pokonało prawie 6 miliardów km

Pozostając w kosmicznej tematyce przedstawiamy kilka niesamowitych zdjęć Plutona wykonanych przez NASA. Zdjęcia pokonały odległość prawie 6 miliardów km.

NASA zarejestrowała niesamowite zdjęcia Plutona. Zerknijcie na tę planetę z zupełnie innej strony. Zdjęcia zostały wykonane aparatem Ralph/Multispectral Visual Imaging Camera, który znajduje się na sondzie kosmicznej New Horizons, która 14 lipca 2015 roku zbliżyła się do Plutona na odległość 12 500 km.

Przekazanie sygnału ze zdjęciami z sondy na Ziemię także nie było łatwym zadaniem. Przesłnie zdjęc trwało 16 miesięcy, pojedynczy bit danych potrzebuje aż cztery i pół godziny żeby dotrzeć do nas z okolic Plutona.

Na zdjęciach NASA widzimy szczegóły, które dotychczas były niedostępne i podkreślają różnorodność form lądowych Plutona, w tym jego majestatycznych gór i równin. Większość zdjęć udostępnionych przez NASA jest czarno białych jednak niektóre prezentują bogate kolory, błękity i czerwienie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat Drodzy sprzedawcy sprzętu, traktujcie nas poważnie! Sony A7R II – 42,4 Mpix rozebrane na części Czy stopklatka z filmu 4K może być dobrym zdjęciem? Światowe wystawy fotograficzne w Polsce - marzenie ściętej głowy? Sony A7R - Czy na pewno tylko do zdjęć? Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70. Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku Jak wyglądałoby prawdziwe życie bohaterów biurowych zdjęć stockowych? Fotografia w służbie natury, czyli pierwsze 21 dni pszczoły 86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa Fotofestiwal pokazuje zdjęcia, czyli jak zostać fotografem w czterech krokach [cz.1] Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf?

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Przypadkiem dostrzegł jelenie na tle idealnej tęczy. Zrobił świetne zdjęcia! Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia! Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Kupił XIX-wieczny portret bandyty, warty prawie 7 milionów złotych za bezcen Nowy algorytm NVIDIA skopiuje styl twojego zdjęcia do innego