Najbardziej szczegółowe zdjęcia Plutona pokonało prawie 6 miliardów km

Pozostając w kosmicznej tematyce przedstawiamy kilka niesamowitych zdjęć Plutona wykonanych przez NASA. Zdjęcia pokonały odległość prawie 6 miliardów km.

NASA zarejestrowała niesamowite zdjęcia Plutona. Zerknijcie na tę planetę z zupełnie innej strony. Zdjęcia zostały wykonane aparatem Ralph/Multispectral Visual Imaging Camera, który znajduje się na sondzie kosmicznej New Horizons, która 14 lipca 2015 roku zbliżyła się do Plutona na odległość 12 500 km.

Przekazanie sygnału ze zdjęciami z sondy na Ziemię także nie było łatwym zadaniem. Przesłnie zdjęc trwało 16 miesięcy, pojedynczy bit danych potrzebuje aż cztery i pół godziny żeby dotrzeć do nas z okolic Plutona.

Na zdjęciach NASA widzimy szczegóły, które dotychczas były niedostępne i podkreślają różnorodność form lądowych Plutona, w tym jego majestatycznych gór i równin. Większość zdjęć udostępnionych przez NASA jest czarno białych jednak niektóre prezentują bogate kolory, błękity i czerwienie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat Drodzy sprzedawcy sprzętu, traktujcie nas poważnie! Sony A7R II – 42,4 Mpix rozebrane na części Czy stopklatka z filmu 4K może być dobrym zdjęciem? Światowe wystawy fotograficzne w Polsce - marzenie ściętej głowy? Sony A7R - Czy na pewno tylko do zdjęć? Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70. Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku Jak wyglądałoby prawdziwe życie bohaterów biurowych zdjęć stockowych? Fotografia w służbie natury, czyli pierwsze 21 dni pszczoły 86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa Fotofestiwal pokazuje zdjęcia, czyli jak zostać fotografem w czterech krokach [cz.1] Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf?

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C