„Nietrwałe rzeźby”, czyli światło spływające z drzew
„Nietrwałe rzeźby” to estetyczny cykl zdjęć na długich ekspozycjach, który powstał przy wykorzystaniu malowania światłem za pomocą sztucznych ogni.


Brazylijki fotograf Vitor Schietti wykorzystał sztuczne ognie i długie ekspozycje do stworzenia swojego cyklu „Impermanent Sculptures” czyli „Nietrwałe rzeźby”. Efekty świetlne zostały osiągnięte za pomocą machania sztucznymi ogniami i trochę w post produkcji, w której Vitor łączył ze sobą nawet 12 zdjęć.

„Cykl jest wynikiem kilku lat eksperymentowania z długimi czasami ekspozycji z użyciem filtrów ND, żeby uzyskać idealny stosunek między światem zmierzchu i blaskiem sztucznych ogni. (…) W ciągu jednego dnia udawało się wykonać tylko kilka prób, ponieważ zrównoważone światło jest tylko przez około 30 do 50 min."

Swoim cyklem Vitor chce zwrócić uwagę widzów na abstrakcyjne pojęcia zachodzące w otaczającym nas rzeczywistym środowisku. Jest otwarty na swobodne interpretacje zależnie od tego, kto będzie oglądał jego prace. Malowanie światłem w trójwymiarze jest dla Vitora czymś duchowym, symbolicznym zintegrowanym z krajobrazem.


Vitor zawsze dba o bezpieczeństwo jest z nim asystent z gaśnicą pod ręką na wypadek jakby coś poszło nie tak. Ponieważ iskry są w konkretnym miejscu tylko przez chwilę prawdopodobieństwo podpalenia nie jest duże, co potwierdziło się w praktyce.

Zachęcamy także do obejrzania filmiku, na którym widać dokładnie technikę Vitora.

Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora.
Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?








Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze