„Nietrwałe rzeźby”, czyli światło spływające z drzew

„Nietrwałe rzeźby” to estetyczny cykl zdjęć na długich ekspozycjach, który powstał przy wykorzystaniu malowania światłem za pomocą sztucznych ogni.

Brazylijki fotograf Vitor Schietti wykorzystał sztuczne ognie i długie ekspozycje do stworzenia swojego cyklu „Impermanent Sculptures” czyli „Nietrwałe rzeźby”. Efekty świetlne zostały osiągnięte za pomocą machania sztucznymi ogniami i trochę w post produkcji, w której Vitor łączył ze sobą nawet 12 zdjęć.

„Cykl jest wynikiem kilku lat eksperymentowania z długimi czasami ekspozycji z użyciem filtrów ND, żeby uzyskać idealny stosunek między światem zmierzchu i blaskiem sztucznych ogni. (…) W ciągu jednego dnia udawało się wykonać tylko kilka prób, ponieważ zrównoważone światło jest tylko przez około 30 do 50 min."

Swoim cyklem Vitor chce zwrócić uwagę widzów na abstrakcyjne pojęcia zachodzące w otaczającym nas rzeczywistym środowisku. Jest otwarty na swobodne interpretacje zależnie od tego, kto będzie oglądał jego prace. Malowanie światłem w trójwymiarze jest dla Vitora czymś duchowym, symbolicznym zintegrowanym z krajobrazem.

Vitor zawsze dba o bezpieczeństwo jest z nim asystent z gaśnicą pod ręką na wypadek jakby coś poszło nie tak. Ponieważ iskry są w konkretnym miejscu tylko przez chwilę prawdopodobieństwo podpalenia nie jest duże, co potwierdziło się w praktyce.

Zachęcamy także do obejrzania filmiku, na którym widać dokładnie technikę Vitora.

Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Tekst linka

schiettifotografia.com

instagram.com/schietti/

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf ryzykował własnym życiem, żeby zdobyć to ujęcie Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Czy wiecie, co przedstawia ta infografika? 10 inspirujących blogów o modzie ulicznej, czyli fotograficzna moda na street fashion Jej sekretem jest tworzenie iluzji Czwarta edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska rozstrzygnięta! Białoruski fotograf codziennie budzi się w blasku pięknego słońca odbijającego się od śniegu Mr. Jose pokazuje, jak wyglądają „wymarzone amerykańskie wakacje” w swoim najnowszym projekcie Najlepsze ekstremalne zdjęcia konkursu Red Bull Illume 2013. Wśród wyróżnionych jest Polak [galeria] Zobacz fotograficzne wersje obrazów Picassa [galeria] Światło UV pokazało to, co niewidoczne na co dzień. Zobacz świetne portrety Znamy zwycięzców konkursu International Garden Photographer of the Year 2016

Popularne w tym tygodniu:

To zdjęcie robi wrażenie. Tłumy Amerykanów na koncercie Polaka Tata krokodyl dorobił się setki dzieci. Urządził im przejażdżkę na grzbiecie Ogromny Księżyc nad teleskopem. Polak uchwycił go w obserwatorium pod Toruniem Babcia "Balenciaga" wymiata. Supermodelki mogą zbierać szczęki z podłogi Miliardy świetlików rozświetliły noc. Cały las jarzył się na żółto-zielono Genialne wynalazki Tesli. Naukowiec miał wkład w fotografię Miał robić zdjęcia paszportowe Ukraińcom. Fotograf świadomie podjął inną decyzję Srebrny Glob zakwitł na czerwono. Oto krwawe zaćmienie Księżyca Kwiatowego All About Photo 2022. Poruszający portret wojenny zdobywa I miejsce Byli naukowcami Hitlera. Po wojnie pracowali dla USA Fotograf polował na zorzę polarną. Uchwycił trzy zjawiska za jednym zamachem Świat filmu z klocków LEGO. Artysta odtworzył kultowe sceny przy użyciu figurek