Najbardziej popularne zdjęcia na Instagramie

Pięć lat temu Instagram zmienił i nadal zmienia sposób w jaki ludzie dzielą się zdjęciami. Przychodzą różne mody i trendy. Przedstawiamy najpopularniejsze zdjęcia przesłane do serwisu.

Instagram wyrósł na najbardziej popularną platformę do publikowania i dzielenia się zdjęciami w ciągu zaledwie kilku lat. Swoją działalność rozpoczął w październiku 2010 roku, kiedy był małym startupem, który starał się zrobić wokół siebie dużo szumu i zdetronizować Hipstamatic, który jako pierwszy był znaczącym serwisem tego typu. Początkowo konkurencja nie była łatwa, ciężko było zwrócić uwagę konsumentów na nową aplikację na iPhona.

Wciągu zaledwie dwóch lat Instagram został przejęty przez Facebook za miliard dolarów w gotówce i akcjach. Obecnie przybywa 100 milionów użytkowników co 10 miesięcy, a ostatnie szacunki wskazują na wartość Instagrama na poziomie 35 miliardów dolarów.

Spośród ponad 40 miliardów udostępnianych zdjęć tylko kilka zasłużyło na miano najbardziej popularnych. Magazyn Time opublikował listę najbardziej popularnych zdjęć. Jak się można było spodziewać zwyciężyły gwiazdy, które mają ogromną liczbę ludzi, którzy je obserwują.

5 najbardziej popularnych zdjęć:

1. Kendall Jenner

2. Taylor Swift

3. Taylor Swift

4. Kim Kardashian i Kanye West

5. Kylie Jenner

Najbardziej popularne zdjęcia latami:

2010 — Kevin Systrom założyciel Instagrama

2011 — Justin Bieber z ojcem i rodzeństwem

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

2012 — One Direction — Zayn Malik i Louis Tomlinson

2013 — Justin Bieber i Will Smith

2014 — Kim Kardashian i Kanye West

2015 — Kendall Jenner

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Czy fotografia zmierza do zagłady? Najbardziej szczegółowe zdjęcia Plutona pokonało prawie 6 miliardów km Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat Drodzy sprzedawcy sprzętu, traktujcie nas poważnie! Sony A7R II – 42,4 Mpix rozebrane na części Czy stopklatka z filmu 4K może być dobrym zdjęciem? Światowe wystawy fotograficzne w Polsce - marzenie ściętej głowy? Sony A7R - Czy na pewno tylko do zdjęć? Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70. Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku Jak wyglądałoby prawdziwe życie bohaterów biurowych zdjęć stockowych? Fotografia w służbie natury, czyli pierwsze 21 dni pszczoły 86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Przypadkiem dostrzegł jelenie na tle idealnej tęczy. Zrobił świetne zdjęcia! Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia! Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Kupił XIX-wieczny portret bandyty, warty prawie 7 milionów złotych za bezcen Nowy algorytm NVIDIA skopiuje styl twojego zdjęcia do innego