DJI Osmo - obiecująca kamera 4K ze zintegrowanym gimbalem

DJI - najbardziej popularna firma produkująca drony i systemy stabilizacji, zaprezentowała kamerę, która już w standardzie będzie wyposażona w 3-osiowy system stabilizacji.

Firmę DJI znamy przede wszystkim z produkcji dronów, a także z systemów Ronin, które umożliwiają 3-osiową zaawansowaną stabilizację zarówno dużych, jak i mniejszych kamer. Do tej pory w ofercie brakowało jednak urządzenia, które z powodzeniem nagrywałoby również na ziemi, szczególnie że kamery instalowane w dronach Inspire czy nowych Phantomach cieszą się dobrą opinią.

DJI, model Osmo wyposażył w matrycę ½.3" o rozdzielczości 12 megapikseli. Filmy rejestruje z jakością 4K do 30 kl./s, natomiast decydując się na rozdzielczość Full HD, prędkość może wzrosnąć do nawet 120 kl./s.

Największą zaletą jest jednak dołączony do zestawu gimbal, który umożliwia 3-osiową stabilizację, dzięki czemu biegnąc czy jadąc z kamerą, ruchy będą bardzo gładko komensowane. Kamera nie jest wyposażona we własny ekran. Aby kontrolować obraz na żywo, łączymy kamerę ze smartfonem. Dzięki specjalnej aplikacji możemy sterować parametrami ekspozycji, a także ruchami kamery na gimbalu. Dodatkowo, mamy możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu.

Filmy na stronie producenta wyglądają bardzo obiecująco. Podoba mi się, że w obrębie jednego systemu jesteśmy w stanie zbudować całe zaplecze do niecodziennego filmowania, tu główny konkurent GoPro zostaje w tyle. Cena, która ma wynieść 650 $ nie jest wygórowana, szczególnie że same gimbale do małych kamer kosztują powyżej 1000 zł. Nie znamy jeszcze polskiej ceny i daty wprowadzenia na nasz rynekZapowiada się interesująco. Wiecej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Zobacz również: Wykonaj własny ringlight za 40zł!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Jasna strona kadru - ruszył konkurs fotograficzny fundacji HumanDoc Niebezpieczne zdjęcie, które kosztowało życie 17-latka Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.10. - 15.11.2015 Polacy wśród wyróżnionych w konkursie International Photography Awards 2015 Adobe Photoshop Elements 14 - czy nowa wersja może zastąpić pełnego Photoshopa? Pentax zaprezentował nowy, pełnoklatkowy obiektyw Już 1 października startuje 5. Opolski Festiwal Fotografii! 48 fotoreportaży o współczesnej Polsce i Polakach w jednym albumie Kraków Airport Instameet RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich" To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon Nowe, bardzo jasne obiektywy Samyanga do bezlusterkowców Nowa edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem Znamy zwycięzców konkursu Insight Astrophotographer of the Year 2015 Ważne, nowe oprogramowanie do Olympusów OM-D E-M1 i E-M5 Mark II Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć Sony A7S Mark II - nowy, pełnoklatkowy korpus z ISO 409 600 Zeiss Milvus - nowa linia obiektywów do wymagających matryc Aktualizacja presetów VSCO i promocja na zakup nowych W akcji CashBack Canona dostaniesz nawet 1200 zł przy zakupie nowego aparatu i do 800 zł za obiektyw Canon Cinema RoadShow już we wrześniu 120 megapikseli w nowej lustrzance i 8K w produktach wideo - nad tym pracuje Canon Olympus wstrzymuje sprzedaż modelu OM-D E-M10 Mark II

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Nie żyje dr hab. Marian Schmidt - założyciel i dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej Tam Gdzie Stało LOMO: Sony A7 III i "Echo" - książka fotograficzna o Wołyniu Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! Czy Canon weźmie się na poważnie za bezlusterkowce? 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów Google LIFE Tags - 4 miliony zdjęć z archiwum LIFE pod władaniem sztucznej inteligencji