Pictorial w praktyce – warsztaty fotografii aktu z Łukaszem Marciniakiem

Wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum w Polsce, firma Next77, wraz ze sklepem MultiFoto.pl zapraszają na warsztaty fotografii aktu prowadzone przez Łukasza Marciniaka, które odbędą się w warszawskim Studiu Bakarum na początku listopada.

Warsztaty „Pictorial w praktyce” to dwa dni zajęć teoretycznych i praktycznych przy współpracy z dwiema doświadczonymi modelkami oraz prowadzącym, którego zdjęcia zdobią okładki kolorowych magazynów. Do dyspozycji uczestników oddane będą dwa niezależne plany zdjęciowe, a także zaprezentowane zostaną przykładowe inspiracje. Uczestnicy będą mogli nauczyć się jak je interpretować i jak na ich podstawie stworzyć własny pomysł.

Pierwszego dniawarsztatowicze dowiedzą się czym tak naprawdę są magazynowe pictoriale, skąd czerpać pomysły, jak interpretować i modyfikować inspiracje, unikać plagiatu, co zainteresuje odbiorcę i na co redakcje zwracają uwagę. Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach, w ramach których uczestnicy będą wymieniać się spostrzeżeniami, wspólnie osiągając postawiony przez prowadzącego cel. Na zakończenie dnia zostaną omówione wyniki pracy oraz przydzielone zadanie domowe.

Drugi dzień będzie wypełniony działaniami praktycznymi i doskonaleniem warsztatu. Na podstawie wybranych przez uczestników inspiracji lub własnych pomysłów zostaną zrealizowane indywidualnie sesje – po jednej z każdą modelką. Będzie to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz do nauczenia się nowych rzeczy bezpośrednio po okiem prowadzącego. Na koniec dnia, każdy z uczestników wybierze według swojego uznania najlepsze zdjęcie wykonane podczas warsztatów. Do wybranej fotografii dołączy opis, dlaczego uważa że właśnie to zdjęcie jest najlepsze, opisze co było inspiracją, a jury w składzie prowadzącego, modelek i organizatorów wyłoni zwycięzcę. Tryumfator zostanie wyróżniony nagrodą w postaci sprzętu z asortymentu marki Quantuum.

Prowadzącym zajęcia będzie Łukasz Marciniak, który specjalizuje się w fotografii aktu komercyjnego, fotografii reklamowej i katalogowej. Jego zdjęcia zdobiły okładki najbardziej popularnych magazynów na całym świecie. Zapytany o ilość publikacji, odpowiada, „to nie będzie takie proste do policzenia”.

Do współpracy będą gotowe także dwie modelki:

Agnieszka - pomimo młodego wieku, ma siedmioletnie doświadczenie w pracy przed obiektywem. Współpracowała ze znanymi fotografikami, a jej zdjęcia wielokrotnie były nagradzane w konkursach fotograficznych. Sesje z jej udziałem publikowano na łamach kolorowych magazynów, w katalogach reklamowych. Agnieszka zagrała też w teledyskach, posiada doświadczenie na wybiegu i jest zdobywczynią kilku tytułów miss. Prywatnie jest osobą pełną pozytywnej energii, zaangażowaną we wszystko czego się podejmuje, a pozowanie do zdjęć sprawia jej radość i wciąż doskonali swoje umiejętności.

Olga - karierę modelki rozpoczęła w wieku 14 lat, a od 7 lat współpracuje z najlepszymi fotografami na całym świecie, co zaowocowało zdobyciem ogromnego doświadczenia. Ze względu na liczne podróże i współpracę zagraniczną, od ponad roku nie występowała na warsztatach w Polsce. Przez telefon jest straszną gadułą.

Warsztaty odbędą się w Studiu Bakarum przy ul. Marynarskiej 14, (wjazd od ul. Suwak), czyli nowym miejscu na fotograficznej mapie Warszawy. Powierzchnia ponad 210 m² wyposażona jest m.in. w profesjonalną cykloramę czy garderobę z trzema stanowiskami do wizażu. Ponadto, do dyspozycji gości jest pełny zestaw lamp błyskowych Quantuum wraz z niezbędnym osprzętem oraz wsparciem asystenta. Cena uczestnictwa w warsztatach (2 dni) to 990 PLN brutto.

Zobacz również: Sprawdzona metoda na retusz kobiecego portretu

Więcej informacji o warsztatach wraz ze szczegółowym planem zajęć znaleźć można na stronie organizatora: bakarum.pl.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji „Artist Proofs by Szymon Brodziak” - rusza wystawa fotografii kolekcjonerskiej we Wrocławiu DJI Osmo - obiecująca kamera 4K ze zintegrowanym gimbalem Jasna strona kadru - ruszył konkurs fotograficzny fundacji HumanDoc Niebezpieczne zdjęcie, które kosztowało życie 17-latka Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.10. - 15.11.2015 Polacy wśród wyróżnionych w konkursie International Photography Awards 2015 Adobe Photoshop Elements 14 - czy nowa wersja może zastąpić pełnego Photoshopa? Pentax zaprezentował nowy, pełnoklatkowy obiektyw Już 1 października startuje 5. Opolski Festiwal Fotografii! 48 fotoreportaży o współczesnej Polsce i Polakach w jednym albumie Kraków Airport Instameet RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich" To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon Nowe, bardzo jasne obiektywy Samyanga do bezlusterkowców Nowa edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem Znamy zwycięzców konkursu Insight Astrophotographer of the Year 2015 Ważne, nowe oprogramowanie do Olympusów OM-D E-M1 i E-M5 Mark II Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć Sony A7S Mark II - nowy, pełnoklatkowy korpus z ISO 409 600 Zeiss Milvus - nowa linia obiektywów do wymagających matryc Aktualizacja presetów VSCO i promocja na zakup nowych W akcji CashBack Canona dostaniesz nawet 1200 zł przy zakupie nowego aparatu i do 800 zł za obiektyw Canon Cinema RoadShow już we wrześniu

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia Nie żyje dr hab. Marian Schmidt - założyciel i dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej Czy Samsung wygryzie Sony z rynku produkcji matryc? Tam Gdzie Stało LOMO: Sony A7 III i "Echo" - książka fotograficzna o Wołyniu Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów Google LIFE Tags - 4 miliony zdjęć z archiwum LIFE pod władaniem sztucznej inteligencji