„Atlas Of Beauty” w Korei Północnej

O projekcie Mihaeli Noroc „Atlas Of Beauty” („Atlas piękna, urody") pisaliśmy już jakiś czas temu. Tym razem fotografka z Rumunii dotarła do pięknych kobiet z Korei Północnej. Zapraszamy do obszernej galerii.

Ten artykuł ma 3 strony:

„Od ponad dwóch lat podróżuję po świecie z plecakiem i aparatem. W czasie tej podróży fotografuję naturalne kobiety w ich środowisku. Mój projekt „Atlas piękna” pokazuje różnorodność naszej planety za pomocą porterów kobiet. Ostatni cel mojej podróży jest wyjątkowy, to Północna Korea. Gdy przybywasz do Korei Północnej to wkraczasz do innego świata." - tak autorka pisze o swoim projekcie w mailu do nas.

„Kobiety z Korei Północnej nie są zaznajomione z globalnymi trendami, nie znaczy to jednak, że nie dbają o swój wygląd. Koreanki uwielbiają wysokie obcasy i zazwyczaj ubierają się klasycznie, zawsze ze spinką z lokalnym przywódcą. W czasie, gdy Koreanki z południa moją najwyższy wskaźnik operacji plastycznych na świecie, Koreanki z północy żyją w zupełnie innym świecie. W czasie uroczystości i specjalnych okazji ubierają się w stroje tradycyjne.” tłumaczy Mihaela.

Mimo że w Korei Północnej swobodne podróżowanie jest ograniczone Mihaela dotała do fabryk, uniwersytetów, miejsc publicznych, parków czy metra gdzie znalazła miłe i pozytywnie nastawione kobiety, które nie miały nic przeciwko, żeby zostać uwiecznione.

Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora.

Zobacz również: Wyrównanie kolorytu skóry

instagram.com/mihaelanoroc/

www.facebook.com/TheAtlas

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło 1200 nagich ludzi nad Morzem Martwym, czyli Spencer Tunick znowu w akcji Zobacz zapłon zapałki w filmie slow motion [wideo] Czytaj książki o fotografii za darmo Przedstawiamy galerię zdjęć wyróżnionych w konkursie U.S.A. Landscape Photographer of the Year 2015 Fotografia przyrodnicza stała się jej językiem, a szepty zwierząt narzędziem komunikacji Zdjęcia www Sieci #13, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodni Ach, cóż to był za ślub. Wywiad z duetem LMFOTO.PL David Gaberle przeszedł 3500 kilometrów po największych miastach świata, aby zrobić te zdjęcia Sony World Photography Awards 2013: zwycięzcy w kategorii otwartej, młodzieżowej i 3D [galeria] Richard Koci Hernandez – fotograf z pasją [wideo] Swoje aparaty montuje nawet na samolotach. Oto solarigrafia Krystiana Kleszcza

Popularne w tym tygodniu:

Nur-Sułtan, stolica Kazachstanu, to miasto z przyszłości. Pokazał je Patryk Biegański Tak widzi nas cały świat, czyli Polska w Google Street View Profesjonalna sesja zdjęciowa kota podbija serca internautów. Wyszła świetnie! Hiszpanka - historia najbardziej śmiertelnej pandemii XX wieku ONZ apeluje do artystów: Prześlij swoje prace i pomóż w walce z koronawirusem Pijane słonie z prowincji Junnan, delfiny w Wenecji i inne. Obalamy fake newsa Kwarantanna – dla jednych przymus, dla innych raj. Skejterzy opanowują miasta Ludzie z całego świata odtwarzają klasyczne obrazy. Podejmiesz wyzwanie? Artystka odwiedza zamarznięty Bajkał od lat. Jej zdjęcia są zachwycające Humor na kwarantannie to podstawa. Te zdjęcia podnoszą na duchu Zdjęcia wesołych piesków poprawią ci humor na kwarantannie Czym grozi złamanie kwarantanny? To jedna z humorystycznych wizji