„Atlas Of Beauty” w Korei Północnej

O projekcie Mihaeli Noroc „Atlas Of Beauty” („Atlas piękna, urody") pisaliśmy już jakiś czas temu. Tym razem fotografka z Rumunii dotarła do pięknych kobiet z Korei Północnej. Zapraszamy do obszernej galerii.

Ten artykuł ma 3 strony:

„Od ponad dwóch lat podróżuję po świecie z plecakiem i aparatem. W czasie tej podróży fotografuję naturalne kobiety w ich środowisku. Mój projekt „Atlas piękna” pokazuje różnorodność naszej planety za pomocą porterów kobiet. Ostatni cel mojej podróży jest wyjątkowy, to Północna Korea. Gdy przybywasz do Korei Północnej to wkraczasz do innego świata." - tak autorka pisze o swoim projekcie w mailu do nas.

„Kobiety z Korei Północnej nie są zaznajomione z globalnymi trendami, nie znaczy to jednak, że nie dbają o swój wygląd. Koreanki uwielbiają wysokie obcasy i zazwyczaj ubierają się klasycznie, zawsze ze spinką z lokalnym przywódcą. W czasie, gdy Koreanki z południa moją najwyższy wskaźnik operacji plastycznych na świecie, Koreanki z północy żyją w zupełnie innym świecie. W czasie uroczystości i specjalnych okazji ubierają się w stroje tradycyjne.” tłumaczy Mihaela.

Mimo że w Korei Północnej swobodne podróżowanie jest ograniczone Mihaela dotała do fabryk, uniwersytetów, miejsc publicznych, parków czy metra gdzie znalazła miłe i pozytywnie nastawione kobiety, które nie miały nic przeciwko, żeby zostać uwiecznione.

Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora.

Zobacz również: Narzędzia korekcji skóry w darmowym Gimpie

instagram.com/mihaelanoroc/

www.facebook.com/TheAtlas

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie Warszawskie: 63 dni życia i walki, czyli historia fotografów Kolorowa jesień i dziesiątka dzieci sfotografowanych przez matkę Osobliwe przystanki z terenów byłego ZSRR Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu „Souvenir d’un Futur” - tajemnicze oblicze blokowisk Paryż, jakich nie znaliście Fotograf usunął telefony ze zdjęć, aby pokazać, jak bardzo jesteśmy od nich uzależnieni Ledowe hula-hop i piękne krajobrazy z parków narodowych USA Murderball, czyli rugby na wózkach na zdjęciach Jakuba Sagana „Nietrwałe rzeźby”, czyli światło spływające z drzew Superksiężyc i fotografowie Surrealistyczne portrety Bena Zanka Piękne i groźne efekty zmiany klimatu na zdjęciach Colina Finlay Światło księżyca mistrzowsko wykorzystane przez Alejandro Chaskielberga Pionowe panoramy - świeże spojrzenie na fotografię architektury „Broken India" - czy Indie rzeczywiście są aż tak kontrastowe? Marlena Jabłońska - laureatka drugiej edycji „Pokaż się” w ramach 5. Opolskiego Festiwalu Fotografii Jak powstało zdjęcie Pawła Uchorczaka z zaćmienia Superksiężyca, które podbiło Internet? Zwycięzcy XI edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic National Geographic Photo Contest 2015 - galeria pierwszych imponujących zdjęć zgłoszonych do konkursu „Krwawy Księżyc" okiem naszych czytelników i blogerów

Popularne w tym tygodniu:

Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Najlepsze książki do nauki fotografii według Karola Instagram vs. rzeczywistość. Takie zdjęcia możesz zrobić wszędzie "Atlas Piękna”. Projekt pokazujący piękno kobiet z całego świata Uliczne rozmowy: Paweł Jędrusik Fotografia lotnicza Marcina Huty, czyli myśliwce, bombowce i akrobacje Czy na pewno potrzebujemy tych wszystkich funkcji w aparatach? II wojna światowa. Zdjęcia ostatnich żyjących amerykańskich weteranów