Zdjęcia krajobrazowe, które zachwycają klimatem i emocjami. Polskie Tatry w obiektywie Adama Brzozy

Adam Brzoza zajmuje się fotografią profesjonalnie od kilkunastu lat, swoją przygodę zaczął od fotografowania gór. I właśnie Tarty w jego wykonaniu prezentują się niesamowicie.

„Cudze chwalicie, a swojego nie znacie" - mawiają niektórzy. Znamy i chwalimy, dlatego przedstawiamy galerię wspaniałych zdjęć krajobrazowych z naszych Tart, którą wykonał Adam Brzoza, na co dzień współpracujący z National Geographic Polska i National Geographic Traveler.

Zakopiańczyk, pasjonat gór i przyrody. Artysta fotografik. Cała przygoda z fotografią zaczęła się u niego właśnie od gór i większość zdjęć została wykonana właśnie tam. Ale Adam Brzoza jest także twórcą wyjątkowych zdjęć przybliżających odbiorcom różne zakątki świata jak Indie, Nepal, Skandynawia i cała Europa. Na zdjęciu widok na Przedni Staw w dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Adam dąży to tego aby zdjęcia wywoływały emocje i emanowały swoistą atmosferą. Ale zawsze pragnie, aby te emocje były pozytywne. Najczęściej szuka klimatu innego niż standardowy do przedstawienia na zdjęciach. „Pragnę pokazać góry, krajobraz od strony tajemniczej, czasem mrocznej a czasem bajkowej, ale często sięgam po piękno codzienności" - mówi autor. Na zdjęciu Tatry Zachodnie, wschód słońca na Wołowcu.

Ostatnio pasjonują go ginące zawody jak np. baca, kowal i pragnie zatrzymać wyjątkowość tych ludzi, prac, zajęć chociażby na zdjęciach. Doskonale czuje się w reportażu, dokumentując sytuacje, zatrzymując w kadrze chwile. Na zdjęciu zachód słońca na Świnicy.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora. Na zdjęciu: Małe Morskie Oko, niewielkie jeziorko poniżej Morskiego Oka

Mięguszowieckie Szczyty nad Morskim Okiem.

Zobacz również: Obróbka na życzenie - porto [wideoporadnik]

Zdjęcie wykonane w rejonie Kasprowego Wierchu. Na zdjęciu kruk.

Widok na Świnicę z Kopy Kondrackiej

Dolina Pięciu Stawów Polskich.

Polana Chochołowska o świcie.

adam-brzoza.com

www.facebook.com/adambrzozacom

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

"Pieśń lodu i ognia" to zdjęcie, które powstawało aż 6 lat Marlena Jabłońska - laureatka drugiej edycji „Pokaż się” w ramach 5. Opolskiego Festiwalu Fotografii Laureat konkursu Leica Oskar Barnack Award 2017 pokazał tajemniczą kulturę Finów leśnych Zimne, surrealistyczne krajobrazy Ilki Kramer Jak zrobić piękne zdjęcia noworodków? Podpowiada Natalie Houlding "Proszę, rób zdjęcia wszystkiego, co uważasz za warte utrwalenia" [galeria] Ptasia fotobudka - ciekawy sposób na kreatywne zdjęcia przyrody Niedźwiedzie historie Marsela van Oosten Ten film został w całości zmontowany w Photoshopie [wideo] Jaleel King – fotograf, który pokonuje bariery Julia Fullerton-Batten przedstawiła obrazowo historię „dzikich dzieci” SixthSense, czyli fotografowanie gestami dłoni

Popularne w tym tygodniu:

Zay Yar Lin: od kapitana statku do nagradzanego fotografa Mistrzostwo w malowaniu światłem. To zdjęcie powstało w aparacie Majestatyczne portrety rzadkich okazów ptaków Świetne fotomanipulacje stworzone z miłości do przyrody Ekstremalny fotograf z Polski. Piotr Deska opowiedział o wyjątkowej pasji Polska: Zdjęcia roku 2019 według agencji FORUM Świąteczny mural Banksy'ego porusza temat bezdomności Fotografia uliczna z psami w roli głównej. Chris Porsz opowiada o "Barking" Jak powstało zdjęcie Grety Thunberg na okładkę TIME? Najważniejsze zdjęcia ostatnich 10 lat, wybrane przez agencję Reutera Finaliści nagrody publiczności w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2019 Poruszający projekt pokazujący życie artysty