Corel After Shot 2 - czy może być alternatywą dla Lightrooma? [wideoporadnik]

Od dłuższego czasu prosiliście nas o materiały związane z aplikacjami Corela. Dziś bierzemy na warsztaty wywoływarkę RAW'ów - After Shot 2.

Do wszystkich programów, które nie wyszły spod ręki inżynierów Adobe podchodzę ze sporą dozą nieufności. Lightroom jest zdecydowanym liderem programów do katalogowania i korekcji surowych plików z naszych aparatów, natomiast Adobe wyraźnie dąży do przeniesienia wszystkich aplikacji do chmury.

Z naszych obserwacji wynika, że wiele osób używa oprogramowania okazjonalnie, a subskrybowanie aplikacji najzwyczajniej nie podoba się części czytelników. After Shot jest aplikacją kupowaną raz, a jej koszt to około 250 zł. Dodatkowo, warto zainteresować się tabletem Wacom Intuos Photo, w którego skład wchodzi m.in testowany program. Jak sprawdził się w pierwszych tygodniach używania? Sprawdźcie sami!

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Po co nam najnowszy Photoshop? Zdjęcie do dowodu domowym sposobem - proste rady w praktycznym wideoporadniku Wielka koniunkcja planet 8-11 października 2015 Tethering - co nam daje i jak zacząć z nim pracę? [wideoporadnik] Głębia ostrości - jak ją rozgryźć? [poradnik] Adobe Lightroom czy Photoshop - który program powinienem wybrać? [wideoporadnik] Obrabiasz zdjęcia na kiepskim laptopie? Wyjaśnimy Ci dlaczego robisz źle [poradnik] Zbiór metod korekcji skóry w pigułce. Praktyczny wideoporadnik dla fotografów Arcadius Mauritz radzi jak wykorzystać światło z okna w fotografii portretowej - Practice Makes Perfect Mój przepis na zdjęcie – makaki Jak sfotografować zaćmienie Superksiężyca? Wszystko co musisz wiedzieć na 28 września [poradnik]