W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów

„Nie baw się jedzeniem!” Któż nie pamięta tego okrzyku troskliwej mamy, gdy niemrawo grzebaliśmy łyżką w pomidorówce. Brazylijski artysta William Kass matczyne uwagi zlekceważył i postanowił mimo wszystko pobawić się jedzeniem. I nieźle mu to wyszło.

William Kass stworzył miniaturowe, spożywcze światy. W jego rękach zabawa jedzeniem nabrała nowego wymiaru, a sam fotograf na pewno miał niezłą frajdę, ustawiając sceny „z życia” miniaturowych ludzi. I to prawdziwie zajętych, pracowitych mini-ludzi, którzy nie próżnują i mają prawie prawdziwe mini-zawody.

Wśród nachos odbywa się mini-mecz piłkarski, emocje rosną, a atmosfera jest tak samo hot jak papryczki, z których wykonana jest bramka. Pośród kiełków fasoli i niepokojonych grzybków rybak łowi ryby. Miejmy nadzieję, że miniaturowe. Nie chciałabym zobaczyć akcji rodem z książek Verne’a.

Zawodnicy sumo na placku do pizzy, ekipa specjalistów w skafandrach ochronnych ratująca kolegę z pomidorowych niebezpieczeństw, kryjących się w makaronie spaghetti lub akcja rodem z „W samo południe” wśród korniszonów… To nie przelewki.

Nawet mini-ludzie nie samą pracą żyją. Wśród kulinarnych scenerii rozgrywają się „prawdziwe ludzkie” historie, radości i dramaty. Arbuzowy pogrzeb, rodzinny obiad na serze czy wzruszający spacer wśród cukrowego deszczu sprawiają, że utożsamiamy się mini-ludźmi, wraz z nimi przeżywając pierwsze miłości i ostateczne pożegnania.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

William Kass wykazał się niebywałą fantazją, powołując do życia swoich tycich bohaterów. Aranżując swoje miniaturowe sceny, odwzorowywał realne życie, jednocześnie wprawiając nas w melancholijny nastrój. Czy tam „na górze” jest ktoś, kto ustawia nasze mini-życia?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning Wszystkie kolory Antarktydy Piękno zaklęte w porcelanie – lalki Mariny Bychkovej ożywają w obiektywie Zdjęcia www Sieci #10, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Fotografowanie w piekle Dakaru Efekt bullet-time wykonany... 364 aparatami otworkowymi Świat cieni postawiony do góry nogami na zdjęciach Guya Cohena Pomysł na zdjęcia: hipnotyczny urok spiralnych schodów

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Fotograf czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!