Snapseed 2.1 na Androida wywołuje pliki RAW (DNG)

Użytkownicy Androida uzyskali możliwość wywoływania plików RAW (DNG) na swoich smartfonach i tabletach.

Pod względem edycji zdjęć aplikacja Snapseed jest jedną z najciekawszych, a najnowsza wersja 2.1 na Androida stawia poprzeczkę jeszcze wyżej i umożliwia wywoływanie RAW-ów zapisanych w formacie DNG.

Snapseed może odczytywać pliki DNG, albo RAW-y, które przekonwertujemy do DNG. Niektórzy producenci aparatów, a nawet smartfonów oferują RAW-y w formie DNG jak np. Leica, czy Nokia.

Google zakupił Nik Software, producenta aplikacji Snapseed

Google kieruje się coraz bardziej w stronę rynku mobilnego. Firma przejęła właśnie Nik Software – firmę produkującą popularne aplikacje do edycji…

W rezultacie użytkownicy Androida będą mogli wprowadzać zmiany np. balansu bieli czy ekspozycji na RAW-ach, co jak wiadomo daje lepsze rezultaty niż w przypadku plików JPEG.

Trudno jednak oczekiwać, że tablet będzie od dzisiaj głównym narzędziem do edycji RAW-ów, dla fotografów, którzy fotografują w tym formacie. Jednak fajnie jest mieć możliwość wywołania RAW-a na urządzeniach mobilnych. Szczególnie w sytuacji, gdy możemy go przesłać przez Wi-Fi bezpośrednio na tablet czy smartfon.

Obecnie aktualizacja obejmuje tylko wersję na system Androida. Zapewne później nowa funkcja trafi także do App Store, ale z drugiej strony żaden iPhone nie umożliwia wykonywania zdjęć w formacie innym, niż JPEG. Może zatem trzeba będzie poczekać, że Apple zdecyduje się wprowadzić tę funkcję do nowych urządzeń albo systemu iOS.

Zobacz więcej: Oficjalna informacja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

15 tys. za nienależyte wykonanie sesji ślubnej? Sąd wydał precedensowy wyrok Rynek fotografii ślubnej w liczbach Pokaż się w ramach 4. Opolskiego Festiwalu Fotografii Oto najlepsze natychmiastowe hasło dla Instaxa Fotograf Nat Geo robił zdjęcia masowych grobów w USA. Zarekwirowano mu drona Lubimy gigantyczne rozdzielczości... 50-megapikseli po raz kolejny Konwerter plików RAW, DxO Optics Pro 9 Elite Edition udostępniony za darmo Czy Adobe chce uśmiercić Lightrooma Classic CC? Fotografie które zmieniły świat, cz.1 Zdjęcie dnia. Nowe krasnale we Wrocławiu. To ratownicy medyczni Nikon wycofuje się z brazylijskiego rynku W Łodzi ruszyła 17. edycja targów Film Video Foto 2014

Popularne w tym tygodniu:

Fotoreporterzy znowu potraktowani gazem przez policję podczas strajku Zdjęcie dnia. Putin zanurzający się w lodowatej wodzie z okazji Święta Chrztu Pańskiego Zdjęcie dnia. Protesty po aresztowaniu Nawalnego trwają pomimo -52 stopni Fujifilm Pro 400H nie będzie więcej produkowany. To smutny dzień dla fotografów Zdjęcie dnia. Giewont nocą. Internauci: aż chce się tam być Zdjęcie dnia. Szokujący raport na temat Domów Matki i Dziecka w Irlandii Surrealistyczne kolaże artystki pokazujące połączenia wizualne między niezwiązanymi rzeczami USA. Żołnierze pilnują Kapitolu. Zobacz niezwykłe zdjęcia USA. 250 tys. dolarów kary i więzienie dla operatora drona? Chodzi o "niebezpieczną operację" Autor znanego zdjęcia "Napalm girl" zaatakowany w Waszyngtonie Zdjęcie dnia. Kosmiczny Teleskop Hubble'a uchwycił pozostałości po supernowej