105-letni obiektyw i Sony A7 II. Czy taki duet może się sprawdzić?

Stare szkło i nowy korpus to ciekawe połączenie, które może dać niecodzienne rezultaty. Zapraszamy na krótki filmik nakręcony bezlusterkowcem Sony A7II i 105-letnim obiektywem Kodaka.

Jedną z ogromnych zalet współczesnych bezlusterkowców jest łatwość z jaką można podłączyć do nich stare obiektywy.

Paryska fotografka Mathieu Stern opublikowała na YouTube wideo nakręcone 105-letnim obiektywem z 1910 roku, który przymocowała do korpusu Sony A7 II za pomcą mieszka makro, który umożliwia także ostrzenie.

„Obiektyw jest bardzo ostry jak na 105 lat.. ale daje też dziwne odblaski i miejscami przepuszcza światło, co tworzy dość senne obrazy”.

Pomimo braku powłok, obraz jest całkiem ostry, oczywiście nie jest zbyt kontrastowy i rzeczywiście widzimy bliki i odblaski, jednak czy nie o to właśnie chodzi w takich połączeniach? Więcej zdjęć wykonanych tym zestawem znajdziecie na mathieustern.com

Macie na swoim koncie tego typu „hybrydy"?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Film LaVision świetnie obrazuje działanie maseczek. Warto to zobaczyć Wideo 5400 kl./s? To możliwe! Super-rzadki ultra-szeroki kąt od Nikona dostępny na aukcji internetowej Pakiet wtyczek marki Nik Software 70% taniej! Tak się zmieniał ideał kobiecego piękna przez ponad 3000 lat [wideo] Pixel Peeper - obejrzyj zdjęcia przed zakupem aparatu Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat Ciemna strona Księżyca z Ziemią w tle. To pierwsze takie zdjęcie Czy zgadniecie, co to za rzeczy, po ich zdjęciach makro? Fran 8K to przykład tego, jak nie robić profesjonalnych kamer 20-metrowa kopuła lawy pokazuje piękno i ogromną siłę natury Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia!

Popularne w tym tygodniu:

Zrobił portret swojej dziewczynie. Zdjęcie stało się okładką kampanii WHO Powstało sztuczne oko o rozdzielczości 100 pikseli. Może pomóc leczyć ślepotę Zwierzęta odkryły, że są nagrywane. Rezultat jest przeuroczy Hipnotyzujące ujęcia z głębi oceanu pokazują piękno nieznanej fauny Oto kodkod, czyli najmniejszy dziki kot na półkuli zachodniej Panna młoda nie żyje, a filmowcy nie chcą oddać pieniędzy. Tragiczna historia z USA Holandia: Babcia będzie musiała usunąć zdjęcia wnucząt przez RODO Dron był niebezpiecznie blisko odrzutowców. Film wywołał kontrowersje Pomysł na wystrój: mini-doniczki z kasetek po filmach "Struś pędziwiatr" na żywo. Kojot gonił ptaka zupełnie jak w bajce