Polska wśród 10 krajów, które warto odwiedzić według Lonley Planet

Przedwodnik Lonley Planet poleca 10 krajów, do których warto się wybrać w najbliższym roku. Wśród nich znalazła się także Polska.

© Elena Petrova

Podróże i dobra fotografia zawsze szły ze sobą w parze. Fotografowie, którzy mają bakcyl podróżnika zazwyczaj mają też długa listę miejsc, do których chcą się wybrać. Inni potrzebują jakiejś inspiracji, albo zachęty, żeby wybrać się w nieznane.

Kraków

Jeden z najlepszych przewodników dla podróżników Lonley Planet opublikował listę 10 najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić w 2016 roku. Co ciekawe na liście Lonley Planet znalazła się także Polska.

Fidżi

Na samej górze wyliczanki znalazła się Botswana z niezwykłym połączeniem pustyni i delty rzek, które dają niesamowitą koncentrację przyrody. Dalej na liście znajdują się Japonia i USA, zajmując podium. Czwarte miejsce przypadło najmniej znanemu krajowi Palau, który znajduje się niedaleko Filipin. Jest to raj dla dla nurków, ponieważ rząd wziął pod ochronę wszystkie terytoria wodne, dzięki czemu występuje tam krystalicznie czysta woda.

Palau

Piąte miejsce przypadło Litwie, szóste Australii. Na siódmym miejscu redaktorzy Lonley Planet umieści Polskę, chwaląc nasze miasta takie jak Wrocław, Kraków czy Łódź i wyliczając nasze dobra narodowe jak Wieliczka czy Białowieża.

Zobacz również: Szybki sposób na obróbkę zdjęć wakacyjnych

Australia

Kolejne miejsca, które warto odwiedzić to Urugwaj, tradycyjnie fotogeniczna Grenlandia i wyspy Fidżi. Jednym słowem nie trzeba lecieć samolotem żeby odwiedzić jedno z miejsc polecanych przez Lonley Planet. Znacie jakieś inne ciekawe miejsca, które warto odwiedzić z aparatem?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Czy odróżnicie zdjęcia z aparatów Nikon, Canon i Sony? Frederick Douglass - najczęściej fotografowany Amerykanin XIX wieku 105-letni obiektyw i Sony A7 II. Czy taki duet może się sprawdzić? Wolny Lightroom? Spróbujcie powiększyć pamięć podręczną W podróż do Izraela z dronem i Sony RX100 IV. Czy ja oszalałem? Wynalazca matryc CMOS zapowiada nową rewolucję - sensory, które wykrywają pojedyncze fotony NASA opublikowała tysiące zdjęć z misji na Księżyc Najbardziej popularne zdjęcia na Instagramie Czy fotografia zmierza do zagłady? Najbardziej szczegółowe zdjęcia Plutona pokonało prawie 6 miliardów km Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat Drodzy sprzedawcy sprzętu, traktujcie nas poważnie! Sony A7R II – 42,4 Mpix rozebrane na części Czy stopklatka z filmu 4K może być dobrym zdjęciem? Światowe wystawy fotograficzne w Polsce - marzenie ściętej głowy? Sony A7R - Czy na pewno tylko do zdjęć? Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70. Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku Jak wyglądałoby prawdziwe życie bohaterów biurowych zdjęć stockowych?

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C