Otwarty list fotografa do gości ślubnych fotografujących telefonami

Media fotograficzne obiegł otwarty list fotografa ślubnego do gości, którzy fotografują telefonami i tabletami. Jak się można spodziewać nie jest on zachwycony współczesnymi nawykami.

© Thomas Stewart

Portal Petapixel opublikował list otwarty, który Thomas Stewart, fotograf ślubny z Sydney, skierował do gości weselnych, którzy podczas ceremonii ślubnych fotografują urządzeniami mobilnymi.

Fotograf ślubny Thomas Stewart z Sydney w Australii ma już dość gości weselnych, którzy psują mu zdjęcia. Postanowił, że w kolejnych umowach ze swoimi klientami będzie bardzo mocno podkreślał, kwestię gości weselnych fotografujących urządzeniami mobilnymi i aparatami. Stewart punktuje dlaczego goście nie powinni fotografować i trzeba przyznać, że ma trochę racji:

1. Goście z telefonami, tabletami i aparatami wchodzą przed fotografa rujnując w ten sposób najlepsze zdjęcia. Jeżeli płacimy za zdjęcia ślubne niemałe pieniądze to znaczy, że zależy nam na dobrych zdjęciach, a fotografowie ślubni nie są w stanie wykonać dobrze swojej pracy, gdy ciągle ktoś wchodzi im w kadr.

2. Ci sami goście pojawią się także na twojej drodze. Przegapisz najlepsze momenty swojego ślubu ponieważ przysłoni ją tablet, albo smartfon.

3. Zdjęcia gości weselnych najczęściej są nieudane. Przykro to mówić, ale to prawda. Trudno jest zrobić udane zdjęcie aparatem w telefonie fotografując ruchome obiekty w ciemnym kościele. To nie jest łatwe nawet dla profesjonalistów.

4. Wyobraźcie sobie, że jesteście w środku ceremonii ślubnej. Pełni dumy rozglądacie się po gościach, żeby podzielić się z nimi tą ważną chwilą i co widzicie? Nie widzicie twarzy bo wszyscy są schowani za telefonami i aparatami!

Stewart apeluje o to żeby na swoich zaproszeniach poinformować wszystkich gości, że chcemy ślubu unplugged, czyli bez nowinek technologicznych. Zapiszcie to wszędzie gdzie się da — pisze fotograf. Podkreśla przy tym, że goście zostali zaproszeni po to by celebrować tę chwilę, a nie robić zdjęcia, które pewnie nie będą prezentować się rewelacyjnie. Goście zostali zaproszeni, żeby być świadkami podniosłego wydarzenia, a nie oglądać je na ekranie smatfona.

Co sądzicie o takiej opinii, mieliście z tym do czynienia jako fotografowie albo goście?

Zobacz również: Obróbka portretu na iPadzie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Polska wśród 10 krajów, które warto odwiedzić według Lonley Planet Czy odróżnicie zdjęcia z aparatów Nikon, Canon i Sony? Frederick Douglass - najczęściej fotografowany Amerykanin XIX wieku 105-letni obiektyw i Sony A7 II. Czy taki duet może się sprawdzić? Wolny Lightroom? Spróbujcie powiększyć pamięć podręczną W podróż do Izraela z dronem i Sony RX100 IV. Czy ja oszalałem? Wynalazca matryc CMOS zapowiada nową rewolucję - sensory, które wykrywają pojedyncze fotony NASA opublikowała tysiące zdjęć z misji na Księżyc Najbardziej popularne zdjęcia na Instagramie Czy fotografia zmierza do zagłady? Najbardziej szczegółowe zdjęcia Plutona pokonało prawie 6 miliardów km Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat Drodzy sprzedawcy sprzętu, traktujcie nas poważnie! Sony A7R II – 42,4 Mpix rozebrane na części Czy stopklatka z filmu 4K może być dobrym zdjęciem? Światowe wystawy fotograficzne w Polsce - marzenie ściętej głowy? Sony A7R - Czy na pewno tylko do zdjęć? Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70. Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C