Artystka Pauline Bastard zmienia śmieci w rzeźby aparatów

Miłość do fotografii można rozumieć na wiele sposobów. Nie koniecznie trzeba fotografować, można o tym mówić, pisać (jak Susan Sontag) albo kolekcjonować różne rzeczy. Zobacz jak francuska rzeźbiarka pokazuje swoje zamiłowanie do fotografii.

Pauline zbiera różne przedmioty. Później komponuje je ze sobą tworząc interesujące rzeźby w kształcie aparatu.

Pauline zbiera różne przedmioty. Później komponuje je ze sobą tworząc interesujące rzeźby w kształcie aparatu. (© Pauline Bastard)

Francuska artystka – Pauline Bastard – stworzyła interesującą serię rzeźb aparatów wykonanych z rzeczy, które zebrała przez ostatnie lata podczas swoich podróży do Bratysławy, Sao Paulo, Brukseli, Nowego Jorku, Los Angeles oraz Londynu.

Aparaty stworzone częściowo z gruzu i desek mają przypominać o miejscach, które odwiedziła ich twórczyni. Bastard mówi o swoich rzeźbach: „Zawsze tworzyłam moje prace podczas podróży. To jak rytuał – w każdym mieście, które odwiedzam zbieram przedmioty, a następnie zmieniam je w coś innego.”

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Co jest ważniejsze w fotografii: chwilowa moda czy ponadczasowość? Polska wśród 10 krajów, które warto odwiedzić według Lonley Planet Otwarty list fotografa do gości ślubnych fotografujących telefonami Czy odróżnicie zdjęcia z aparatów Nikon, Canon i Sony? Frederick Douglass - najczęściej fotografowany Amerykanin XIX wieku 105-letni obiektyw i Sony A7 II. Czy taki duet może się sprawdzić? Wolny Lightroom? Spróbujcie powiększyć pamięć podręczną W podróż do Izraela z dronem i Sony RX100 IV. Czy ja oszalałem? Wynalazca matryc CMOS zapowiada nową rewolucję - sensory, które wykrywają pojedyncze fotony NASA opublikowała tysiące zdjęć z misji na Księżyc Najbardziej popularne zdjęcia na Instagramie Czy fotografia zmierza do zagłady? Najbardziej szczegółowe zdjęcia Plutona pokonało prawie 6 miliardów km Na termity nie ma mocnych - małe stworzenia opanowały aparat Drodzy sprzedawcy sprzętu, traktujcie nas poważnie! Sony A7R II – 42,4 Mpix rozebrane na części Czy stopklatka z filmu 4K może być dobrym zdjęciem? Światowe wystawy fotograficzne w Polsce - marzenie ściętej głowy? Sony A7R - Czy na pewno tylko do zdjęć? Tak wygląda Ziemia z odległości miliona kilometrów Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70. Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10?

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie