Przebudzenie uśpionej seksualności i proste przyjemności państwa Whitesnow

Jakby nierealne i plastikowe. Dosyć dziwne, ale na pewno interesujące. Kolorystycznie niezwykłe, a i ideowo ciekawe – takie są dzieła Sonii i Marka Whitesnow.

© Sonia & Mark Whitesnow / www.sonia-mark.com

Licorice

Para urodziła się i mieszka w miasteczku Kirow w Rosji. Kirow położone nad rzeką Wiatką, otoczone jest tundrą i puszystym, białym śniegiem. Sonia i Mark mają wyższe biologiczne i psychologiczne wykształcenie, ale los skierował ich drogę w kierunku fotografii. Z bardzo ciekawym skutkiem.

Mint-candy

Nierealne zdjęcia państwa Whitesnow są połączeniem fotografii i obróbki cyfrowej. Seria Simple Joy opowiada o dziecięcym przywiązaniu do małych, prostych radości. Każde dziecko i nastolatek celebruje swoje cenne, dla niego, rytuały. Czy są to lody w parku, „wychowanie” lalki, czy cukierek od babci. Ale jednocześnie, każdy z nich chciałby móc zajrzeć w te niezwykle tajemnicze, drobne atrakcje jakich zaznają dorośli. Cała idea serii opiera się na przebudzeniu uśpionej seksualności. O tym, co się dzieje z nastolatkiem w tym czasie i jak bardzo jest ciekaw samego siebie.

Namagashi

Obrazy Sonii i Marka oprawiane są z wykorzystaniem opatentowanej technologii Diasec. Jest to technologia, która pozwala na wyjątkowe wydobycie kolorów i głębi z obrazu lub fotografii. Za pomocą specjalnego żelu, fotografia jest przyklejana obrazem do tafli szkła akrylowego. Zespolona z tym materiałem „na amen” i wzmocniona od tyłu płytą kompozytową, staje się odporna na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i inne czynniki szkodliwe dla dzieła. Andreas Gursky oprawił w ten sposób swoją fotografie „99 Cent II Diptychon" która jest naprawdopodobniej najdroższą fotografią świata – w 2007 roku została sprzedana na aukcji za prawie 3,5 miliona dolarów.

Marmalade
Pear

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Sweet #1
Sweet #2
Vanilla
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Z aparatem po śmietnikach, czyli o powstawaniu fotoreportażu dla tygodnika „Polityka” Fotografia nieśmiertelna Z aparatem od kanapy do kanapy, czyli dokument o couchsurfingu Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Duchy przeszłości postsowieckiego Petersburga Ravshaniya – artystka, która poderwała przedmioty do lotu W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning Wszystkie kolory Antarktydy

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!