Steve McCurry był na miejscu ataku terrorystyczngo w Paryżu

Fotograf National Geographic, autor "Afgańskiej dziewczyny", był na Stade de France podczas, gdy terroryści zaatakowali. Na początku wszyscy myśleli, że to część jakiegoś rodzaju przedstawienia, później zaczęli opuszczać stadion.

"Myślałem, że umrę. Myślałem, że moje życie zbliża się do końca.Zostałem powalony na ziemię, ale udało mi się schować za ścianą." - mówi Steve McCurry, fotoreporter współpracujący od lat z National Geographic, autor najbardziej znanej okładki magazynu, który w piątek, 13 listopada 2015 roku był na stadionie Stade de France podczas meczu Francja — Niemcy.

W wywiadzie dla CBS McCurry mówi, że na początku wszyscy myśleli, że wybuchy to część jakiegoś rodzaju przedstawienia. Po chwili ludzi opanowała panika. Fotograf mówi, że cała sytuacja była istną zgrozą.

Rupert Murdoch rozpoczął przygodę z National Geographic od zwolnień

Australijski wydawca i właściciel jednej z największych na świecie korporacji medialnej – News Corp. – niedawno wszedł w podsiadanie większości…

Ludzie po usłyszeniu huku zamiast zacząć kierować się do wyjść w pierwszej chwili wyciągnęli telefony i zaczęli pisać wiadomości. Przed stadionem panował chaos. McCurry porównuje zachowanie ludzi do tego, które miało miejsce po tragedii 11 września w Nowym Jorku - "na początku wszyscy byli w szoku, później uciekali, niektórzy zostali przewróceni przez tłum, wszędzie była policja, wojsko, karetki oraz straże pożarne."

Fotograf mówi, że zanim wydostał się poza stadion minęły dwie godziny, ponieważ ludzie wciąż się przepychali i nie było możliwości ucieczki.

Steve'owi podczas zamieszania udało się zrobić kilka zdjęć swoim telefonem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Beyoncé ekstremalnie odchudzona przez Photoshopa 20 proc. fotografów chce się przebranżowić. To skutek pandemii Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching Technologia XXI wieku odtworzy zdjęcia sprzed 200 lat Mobilny Lightroom ma kosztować 99 dolarów rocznie? Adobe CS 6 w sprzedaży, Creative Cloud lada moment Zawód fotograf(ka) CamGrip, rączka do aparatu... Dzięki aktualizacji Lightroom na Androida obsługuje pliki RAW. Ulepszono również Photoshop Express dla iOS Picasa 3.8 z Face movies i innymi nowościami "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów Akademia Nikona zaprasza do świata makrofotografii

Popularne w tym tygodniu:

Nie żyje fotografka Beatlesów. Astrid Kirchherr miała 81 lat Adobe MAX 2020 odbędzie się on-line. Dostęp za darmo Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon Zostań ambasadorem Adobe Lightroom. Producent uruchamia specjalny program