Oszukaj swój mózg, tak by widział czarno-białe zdjęcia w kolorze

Czy wiecie, że Wasze mózgi można oszukać tak, by widziały czarno-białe zdjęcia w pełnym kolorze? Prezentujemy Wam sposób, jak to zrobić!

Helen Czerski, fizyk z University College London, przedstawia sposób, w jaki oszukać mózg.

Fotograf zmierzył fale mózgu modeli, aby stworzyć portret idealny

Tak wygląda początkowy obraz, który zobaczycie w kolorze. Jak widzicie jest czarno-białe. Przedstawia zamek Dunstanburgh.

W porządku! Czas zacząć eksperyment!

W pierwszej kolejności patrzcie się długo i intensywnie na poniższy obraz, a później wróćcie do wersji czarno-białej. Brzmi prosto, prawda?

Udało się Wam osiągnąć podobny efekt do kolorowego zdjęcia zamieszczonego poniżej?

Polecamy obejrzeć wideo na pełnym ekranie. Świetny efekt!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Znany influencer wdrapał się na piramidy, by pomóc ludziom. Został aresztowany To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Genialne zdjęcie lwa morskiego w paszczy walenia podbija internet Pustynie Kalifornii pokrył przepiękny kwiecisty dywan. Wygląda zjawiskowo! Zdjęcie + IKEA = MYKEA Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Śruba łodzi ucięła ogon waleniowi. Fotografka apeluje do ludzi Podróż po świecie przez Google Street View - kreatywna animacja poklatkowa Widziałeś ”strażaka z protezą z Australii”? To wielkie oszustwo Makak za aparatem? Nawet małpa wie, do czego służy Możesz dostać 145 tys. złotych za podróżowanie i fotografowanie dla milionera Prywatne zdjęcie cenionego artysty trafiło do IKEA. Teraz zna je cały świat

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie noworodka patrzącego spod byka stało się hitem internetu Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Dziewczyna sfingowała sesję na Bali. Zrobiła zdjęcia w sklepie Ikea Wpadka dziennikarza. Prowadził relację na żywo z filtrami na twarzy Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Odnaleziono tajemniczy album. Był pełny zdjęć jednej kobiety i znanych osób Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Rodzina robiła zdjęcia na torach. Cudem wszyscy uszli z życiem Top Gear dla fotografów. Oto 3 typy entuzjastów sprzętu, jakich spotkasz