Niedługo w Warszawie rozpocznie się Festiwal Migawek

„Migawki” są projektem, w którym młodzi fotografowie pod okiem bardziej doświadczonych kolegów mogą stworzyć swój materiał. Opieka nad nimi przebiega od powstania pomysłu do jego realizacji.

© Mirosław Kaźmierczak / Festiwal Migawki

W ramach projektu jego twórcy odpowiadają nie tylko za realizację materiału, ale również za zaprojektowanie i wyprodukowanie wystawy oraz publikacji.

Autorzy biorący udział w warszawskich „Migawkach” rozwijali swoje pomysłu i umiejętności pod bacznym okiem opiekunów – tutorów z Towarzystwa „ę”. Pomagali im w tym kuratorzy oraz inni doświadczeni artyści wizualni. Dla zmotywowania oraz podniesienia umiejętności dla uczestników zostały zorganizowane sesje art-coachingowe oraz warsztaty. Dzięki tej formie pomocy młodzi artyści stworzyli dojrzałe formy twórcze.

Zwieńczeniem festiwalu jest siedem wernisaży, pięć premier publikacji oraz dwie projekcje wideo.

Poniżej przedstawiamy plan Festiwalu:

19.11.2015 r. godz. 19:00
— Barbara Kubska „Zabijam czas, nim czas zabije mnie“
— Mateusz Skóra „Autobahn der Freitheit“
— Dorota Stolarska „Zalesianie“
Nowe Miejsce al. Jerozolimskie 51 lok. 2

20.11.2015 r. godz. 20:00
— Karolina Sierocińska „Proszę adres zamieszkania“
Pralnia – Dom Funkcjonalny, ul. Jakubowska 16

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

21.11.2015 r. godz. 18:00
— Wojtek Mazan „Szmul Muszkies – fotograf profesjonalny“
wydarzenie towarzyszące: debata z udziałem: dr Iwony Kurz
(Instytut Kultury Polskiej UW), Marty Przybyło-Ibadullajev (Fundacja Archeologii Fotografii) i Agnieszki Pajączkowskiej (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Instytut Kultury Polskiej UW).
Fundacja Archeologii Fotografii, ul. Andersa 13, klatka VII, lok. 112

23.11.2015 r. godz. 19:00
— Mirek Kaźmierczak „Powrót“
Domek Fiński, ul. Jazdów 10/8

24.11.2015 r. godz. 19:00
— Katarzyna Prokopowicz „Czysta wojna“
ul. Wilcza 60

26.11.2015 r. godz. 18:00
— Ernest Wińczyk „20 st. C, 50%“
— Ewa Behrens „Gatunek obcy nieinwazyjny“
— Kamila Dąbrowska „Na stację“
— Marta Mielcarek „Pozycja początkowa wertykalna“
— Natalia Mikołajczuk „Wielkie Jezioro na Bardzo Dalekim Wschodzie“
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego,oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, ul. Puławska 113a

Więcej informacji znajdziecie na stronie Festiwalu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Steve McCurry był na miejscu ataku terrorystyczngo w Paryżu Quantuum prezentuje nową lampę dla filmowców i fotografów - VideoLED 600 Uchwyć piękny jesienny portret i wygraj obiektyw Tamron 16–300 mm F/3.5–6.3 House of Retouching - królewskie warsztaty z retuszu Poznaj tajniki pracy z płytką głębią ostrości w ramach warsztatów „Klub F1.4” Aurora HDR - nowe oprogramowanie dedykowane specjalnie do fotografii HDR Bryan Adams odwiedzi Toruń z wystawą "EXPOSED" Rupert Murdoch rozpoczął przygodę z National Geographic od zwolnień Byliśmy na X BEiKS RoadShow 2015 - zobaczcie, jak było we Wrocławiu Wymyśl natychmiastowe hasło i zgarnij aparat Fujifilm Instax mini 70 Zeiss przy współpracy z WPO ogłaszają międzynarodowy konkurs fotograficzny Canon 7D Mark II, 5D Mark III i gripy w promocji cashback. Można zaoszczędzić do 1200 zł Instaxy idą jak świeże bułeczki - wyniki finansowe Fujifilm Cashback od Fujifilm - X-T1, X-T10 i obiektywy z dużymi zniżkami Wisła w obiektywie Marka Kamińskiego na wystawie w Warszawie Pokaż swoją drogę na zdjęciach i wygraj cenne nagrody od firmy ASUS! Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.11. - 15.12.2015 Zorza polarna już dziś na polskim niebie. Jak ją dobrze sfotografować? Snapseed 2.1 na Androida wywołuje pliki RAW (DNG) Warsaw on Air – już niedługo wernisaż wystawy fotografii lotniczych Macieja Margasa Jesienne promocje Olympusa - zyskaj 650 zł na jasnych obiektywach i 900 zł na akcesoriach EPSON International Pano Awards 2015 - najlepsze panoramy nagrodzone Czy Sahara może być niezwykle kolorowa? Tak, na zdjęciach z kosmosu

Popularne w tym tygodniu:

Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej z Arcadiusem Mauritzem Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Polaroid kontra Fujifilm - wojna o białą ramkę W końcu zobaczymy lepszą jakość zdjęć na Facebook Messengerze - nawet do 4K! Wonder Photo Shop - nowa przestrzeń kreatywna i sklep fotograficzny. Otwarcie już w piątek!