Panasonic przedstawia funkcję „Post Focus” - nową technolgię w aparatach Lumix

Panasonic zachęca fotografów do skupienia się na samym robieniu zdjęć, bez zastanawiania się nad punktem ostrości. Dzięki nowej funkcji będzie to możliwe po fakcie.

Aktualizacja oprogramowania w aparatach Lumix DMC-GX8, DMC-G7 i DMC-FZ300 pozwoli ich posiadaczom na kontrolowanie punktu ostrości za pomocą dotknięcia części zdjęcia. Działanie funkcji plega na połaczeniu ostrzenia DFD (Depth From Focus) oraz technologii 4K. Aparat wykonuje zdjęcie w wysokiej rozdzielczości z szybkością 30 kl./s rejestrując do 48 obszarów kadru, według których później można ustawić ostrość.

Panasonic GX8 — szybkość i solidność [test]

Panasonic Lumic GX8 to jeden z najbardziej wypasionych bezlusterkowców na rynku. W uszczelnionej, magnezowej obudowie znajdziemy 20,3 megapikselową…

Obsługa funkcji polega na prostym dotknięciu obszaru, który ma zostać wyostrzony. Zostanie wtedy zapisane nowe zdjęcie uwzględniające nowy punkt ostrości. Na pewno znajdzie to zastosowanie w fotografii portretowej oraz makro, gdzie głębia oraz punkt ostrości mają kluczowe znaczenie.

Aktualizacja oprogramowania zostanie udostępniona 25 listopada 2015 roku na stronie http://panasonic.net/avc/lumix/.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Znamy zwycięzców kategorii otwartej oraz młodzieżowej SWPA 2016. Filip Wolak najlepszym fotografem architektury na świecie Webby Awards ? kategoria ?Best Use of Photography? Autor znanego zdjęcia "Napalm girl" zaatakowany w Waszyngtonie Red Bull Illume 2019: Wraca jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych Z okazji Świąt Bożego Narodzenia... Aparat to nie tylko dobry obrazek na wysokiej czułości! Picasa 3 (beta) - testujemy nowe funkcje Nikon D3500 pomoże ci uchwycić najważniejsze momenty w życiu [test] Nikon Coolpix L110 - aktualizacja firmware Twoje zdjęcia w trzech wymiarach Snapseed 2.1 na Androida wywołuje pliki RAW (DNG) Photo Mechanic 4.5.3.2 ? najnowsza aktualizacja

Popularne w tym tygodniu:

11-latka popełniła samobójstwo. Matka wytacza wojnę Instagramowi i Snapowi Nie żyje Steve Schapiro. Był znanym fotografem gwiazd XX wieku Zastrzelili go, gdy wychodził z domu do pracy. Fotoreporter miał ważne informacje Sprzedaż cyfrowych zdjęć na Facebooku i Instagramie? Zapowiada się ciekawie! Twitter o krok przed Facebookiem. NFT już dostępne!