Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy

W tym wideoporadniku pokażemy, że zrobienie ciekawych, ładnych fotografii portretowych jest prostsze, niż może się wydawać. Bierzemy na warsztat tytułowy zestaw i sympatyczną modelkę. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami!

Od dłuższego czasu prosiliście nas o przygotowanie wideoporadników o samym robieniu zdjęć. Dziś prezentujemy Wam pierwszy z nich, w którym pokażemy krótką, jesienną sesję. Zaprosiliśmy do niej modelkę Klaudię, a zdjęcia realizowaliśmy przy pomocy pełnoklatkowej lustrzanki Canon EOS 5D Mark III, obiektywu Tamron SP 45 mm f/1.8 VC USD, a także niewielkiej blendy.

Pogoda na zdjęcia nie była wymarzona, ale w końcu mamy końcówkę listopada. To jednak nie przeszkodziło nam w zrobieniu krótkiej, 20 minutowej sesji w okolicach Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Podczas zdjęć wykorzystywałem srebrną część blendy, która odbija najwięcej światła, którego w pochmurny dzień było mało.

Po przyjściu ze zdjęć zabrałem się za postprodukcję. Wykonałem serię kolejnych kroków, które dokładnie opisywałem w poszczególnych wideoporadnikach. Zacząłem od wywołania RAW'a w Capture One, gdzie dokonałem przede wszystkim korekcji tonalnej, a także już na tym etapie dokonałem gradacji kolorystycznej. Dodatkowo delikatnie przyciemniłem tło, a następnymi krokami były:

Mam nadzieję, że poradnik przypadnie Wam do gustu. Już niebawem znowu zabierzemy Was na kolejną, krótką sesję. To co? Zmotywowani do działania?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Tamron

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki o fotografii portretowej

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

5 szybkich rad, jak robić lepsze zdjęcia Jak wyostrzyć zdjęcie w Photoshopie? Obróbka w stylu Dragana w Photoshopie [wideoporadnik] Ostatnia szansa: Jak zrobić jesienny portret? Jak działa autofokus aparatu? Najważniejsze co powinieneś wiedzieć w praktyce [poradnik] Świat jak na dłoni, czyli tworzenie małej planety z panoramy 360 stopni [wideoporadnik] Usuwać czy nie? Oto jest pytanie! Filtr polaryzacyjny nie zawsze jest przyjacielem fotografa krajobrazu Jak zwiększyć zasięg postów na Instagramie? Czy to, gdzie mieszkasz, warunkuje Twoje zdjęcia? Zwiększamy głębię ostrości w Photoshopie [wideoporadnik] Błyskawiczna selekcja zdjęć wybranych przez klienta w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Darmowe kursy Nikona do końca roku. Warto to sprawdzić!