Inspirujące fotografie, które zamieniają życie w bajkowy sen fotografa

Surrealistyczne obrazy, bajkowe krajobrazy i mistyczne przygody w wymyślonym przez fotografa świecie. Przypominające sen. Tak nierealne i tak niemożliwe, a jednocześnie wzbudzające nieuświadomioną tęsknotę. Za czym? Może za możliwością latania z balonem z gumy Donald?

© Marcus Møller Bitsch / www.marcusmb.com

Solidną dawkę surrealizmu serwuje nam w swoich pracach Marcus Møller Bitsch – zaledwie 20-letni fotograf z Danii, który na swoje prace przelał chyba całe swoje magiczne wspomnienia z dzieciństwa.

Marcus wychował się blisko natury. Ciekawy świata i jego tajemnic lubił obserwować przyrodę, a jego młodemu życiu zawsze towarzyszył szkicownik. W końcu to poprzez kreatywność najlepiej wyraża się swoją osobowość, prawda?

Swoją przygodę z fotografią Marcus rozpoczął gdy przygniótł go nadmiar czasu. Trzy lata temu młody fotograf doznał kontuzji kolana, która unieruchomiła go na długie tygodnie. Zaczął zgłębiać wtedy tajniki fotografii, a zainteresowanie przerodziło się w prawdziwą pasję.

Marcus swój projekt rozpoczął z chęci odkrywania świata fotografii i opowiadania historii za pomocą aparatu. Chciał zrobić coś, co będzie wykraczało poza ramy codziennego dnia – coś specjalnego, co pozwoli mu kontynuować jego świeżą pasję. A po przygodach z innymi formami kreatywnego wyrażania siebie fotografia okazała się być tym, co najbardziej inspiruje Marcusa.

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Marcus specjalizuje się w fotografii modowej i koncepcyjnych autoportretach. Teraz pracuje nad książka, w której zawrze swoje dotychczasowe przygody z fotografią, realizację marzeń i przeprowadzkę na drugi kraniec globu – do Australii.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Georgia Metaxas dokumentuje refleksyjne przemiany u fryzjera Przebudzenie uśpionej seksualności i proste przyjemności państwa Whitesnow Z aparatem po śmietnikach, czyli o powstawaniu fotoreportażu dla tygodnika „Polityka” Fotografia nieśmiertelna Z aparatem od kanapy do kanapy, czyli dokument o couchsurfingu Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Duchy przeszłości postsowieckiego Petersburga Ravshaniya – artystka, która poderwała przedmioty do lotu W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!