Inspirujące fotografie, które zamieniają życie w bajkowy sen fotografa

Surrealistyczne obrazy, bajkowe krajobrazy i mistyczne przygody w wymyślonym przez fotografa świecie. Przypominające sen. Tak nierealne i tak niemożliwe, a jednocześnie wzbudzające nieuświadomioną tęsknotę. Za czym? Może za możliwością latania z balonem z gumy Donald?

© Marcus Møller Bitsch / www.marcusmb.com

Solidną dawkę surrealizmu serwuje nam w swoich pracach Marcus Møller Bitsch – zaledwie 20-letni fotograf z Danii, który na swoje prace przelał chyba całe swoje magiczne wspomnienia z dzieciństwa.

Marcus wychował się blisko natury. Ciekawy świata i jego tajemnic lubił obserwować przyrodę, a jego młodemu życiu zawsze towarzyszył szkicownik. W końcu to poprzez kreatywność najlepiej wyraża się swoją osobowość, prawda?

Swoją przygodę z fotografią Marcus rozpoczął gdy przygniótł go nadmiar czasu. Trzy lata temu młody fotograf doznał kontuzji kolana, która unieruchomiła go na długie tygodnie. Zaczął zgłębiać wtedy tajniki fotografii, a zainteresowanie przerodziło się w prawdziwą pasję.

Marcus swój projekt rozpoczął z chęci odkrywania świata fotografii i opowiadania historii za pomocą aparatu. Chciał zrobić coś, co będzie wykraczało poza ramy codziennego dnia – coś specjalnego, co pozwoli mu kontynuować jego świeżą pasję. A po przygodach z innymi formami kreatywnego wyrażania siebie fotografia okazała się być tym, co najbardziej inspiruje Marcusa.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Marcus specjalizuje się w fotografii modowej i koncepcyjnych autoportretach. Teraz pracuje nad książka, w której zawrze swoje dotychczasowe przygody z fotografią, realizację marzeń i przeprowadzkę na drugi kraniec globu – do Australii.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Georgia Metaxas dokumentuje refleksyjne przemiany u fryzjera Przebudzenie uśpionej seksualności i proste przyjemności państwa Whitesnow Z aparatem po śmietnikach, czyli o powstawaniu fotoreportażu dla tygodnika „Polityka” Fotografia nieśmiertelna Z aparatem od kanapy do kanapy, czyli dokument o couchsurfingu Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Duchy przeszłości postsowieckiego Petersburga Ravshaniya – artystka, która poderwała przedmioty do lotu W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi

Popularne w tym tygodniu:

Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądało życie w warszawskim getcie ”Graża, jesteś perfekcyjnie niedoskonała. Skumaj to” - Dominika Cuda walczy ze sztucznością Obiecała, że zrobi zdjęcie córeczce z każdym kwiatem, którego znajdzie. Są piękne! Melancholijne obrazy Krakowa w fotografii Magdy Chudzik Długa ekspozycja i światło z drona to klucz do robienia cudownych krajobrazów Dmitri Markow dokumentuje życie swojego miasta iPhonem. Jego zdjęcia są zachwycające! Dwaj fotografowie zrobili zdjęcie w tej samej chwili. Znajdziesz różnice? Ta fotografka uwielbia robić zdjęcia matkom i niemowlakom. Efekt jest przepiękny Fotografka robi i sprzedaje zdjęcia zwierząt, by pomóc im w walce z rakiem Pilot samolotu szpiegowskiego zrobił zdjęcia zorzy polarnej z bliska! Genialne zdjęcia, które zostały zakopane w archiwum National Geographic Ania Kłosek: ”Mam naturę nomada, który musi się przemieszczać w poszukiwaniu nowych pastwisk”