Capture One 9 - co zmieniło się w najnowszej wersja konkurenta Adobe?

Właśnie pojawiła się nowa wersja Capture One 9, czyli największego konkurenta programów firmy Adobe.Przedstawiamy Wam najnowsze opcje nowej odsłony programu.

Pierwszą zmianą w aplikacji jest nowy sposób przypisywania słów kluczowych. Dzięki nowym opcjom będziemy mogli dodawać, usuwać i kopiować je do wielu obrazów jednocześnie. Interesującym rozwiązaniem jest też funkcja tworzenia i importowania list słów kluczowych z innych źródeł, niż wewnętrzna biblioteka programu.

Kolejnym ulepszeniem są zmiany w zakładce „Exposure” - poprawiona została funkcja kontrastu, która w naturalny sposób reguluje jasność podświetleń oraz nasycenie barw.

Dopasowania lokalne również doczekały się znaczących poprawek – opcję pędzli są bardziej dokładne oraz płynne. Maskowanie stało się łatwiejsze oraz bardziej precyzyjne.

Interesujące zastosowanie znalazła funkcja kroplomierza, która zaznacza obszar podobny kolorystycznie, na podstawie którego będziecie mogli wprowadzać liczne dopasowania – nie tylko z zakresu zarządzania barwą ale i ekspozycji, krzywych oraz innych. Zdecydowanie oszczędzi to czas poświęcony na dokładne maskowanie wybranego fragmentu kadru.

Zmian doczekała się opcja krzywych – pojawiła się nowa funkcja o nazwie „Luma”, dzięki której edycja linii będzie dotyczyła tylko luminacji nie wpływając na deseń oraz nasycenie barw.

Narzędzie zmieniania rozmiaru obrazu zostało kompletnie zmienione – algorytmy zostały dopasowane tak, aby bez względu na wielkość końcowego zdjęcia zachować najlepszą jakość oraz ostrość.

Na pasku z opcjami dotyczącymi tetheringu pojawiła się ikona informująca o stanie naładowania baterii podłączonego aparatu.

Import katalogów również uległ znaczącym zmianom – teraz będziecie mogli zaimportować bibliotekę plików z Media Pro, Aperture oraz Lightrooma.

Firma PhaseOne zdecydowanie podniosła poprzeczkę na rynku wiodących programów graficznych. Cena nowej wersji Capture One Pro 9 wynosi 299 dolarów i możecie zakupić ją na stronie PhaseOne. Aktualizacja wcześniejszych wersji programu kosztuje 99 dolarów, a miesięczny abonament tylko 15 dolarów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Kiedy fotograf architektury bierze się za streeta. Świetny projekt "Balance" Jak dużo daje makijaż w fotografii: przykład ekstremalny Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Instagram kopiuje funkcje Snapchata. Czy fotografowie je pokochają? Aktualizacja oprogramowania do Sony A9 sprawia, że autofokus jest jeszcze lepszy Koniec wsparcia Apple Aperture. Apple poleca Lightroom Classic Targi Photokina przechodzą wielkie zmiany - będą odbywać się co roku Wystawa "Gordon Parks: Aparat to moja broń" już od 2 czerwca we Wrocławiu Fotoreporter ”Wyborczej” stanie przed sądem. Grozi mu grzywna i zakaz stadionowy Polska pod wodą. Największe powodzie po 1989 roku Tchnij nowe życie w zdjęcia i dodaj ruch z PhotoMirage Jak i czym zostało wykonane to zdjęcie? Zgadnij i wygraj warsztaty z Jakubem Kaźmierczykiem

Popularne w tym tygodniu:

Lekarze i pielęgniarki po dyżurach. Te selfie pokazują twarze prawdziwych bohaterów Adobe CC za darmo przez 2 miesiące. Sprawdź, czy się załapiesz Fujifilm notuje 15 proc. zysk, dzięki lekowi pomagającemu w leczeniu koronawirusa Ilford wstrzymuje produkcję materiałów światłoczułych. Rób zapasy, póki są Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią