Prezentownik Fotoblogii - najlepsze pomysł na prezent dla fotografa

Ten artykuł ma 8 stron:

Akcesoria

Akcesoria fotograficzne to zawsze dobry prezent, który powinien przypaść do gustu fotografom. Dajemy kilka przykładów produktów, które mogą się przydać fotografom albo urozmaicić ich hobby.

Skórzane paski Eupidere

Stylowy, dobrze wykonany pasek może być świetnym dodatkiem do aparatu. Skórzane paski fotograficzne Eupidere to ciekawy pomysł na personalizację sprzętu i elegancki gadżet dla fotografów ceniących jakość oraz gustowny ubiór. Może to być świetny prezent, który będzie służył przez lata.

  • Cena: 90–130 zł

One by Wacom M

One by Wacom to świetna budżetowa opcja, z której ucieszy się każdy początkujący fotograf. Urządzenie spełnia podstawowe funkcje tabletu piórkowego, a obszar roboczy wynosi aż 216 x 135 mm. Do sprzętu w zestawie dołączany jest kabel USB oraz piórko indukcyjne. 1024 poziomy nacisku są w pełni wystarczające do podstawowego retuszu. Obecnie tablet powinien być dostępny w sieci sklepów Biedronka.

  • Cena: 169 zł

Wacom Intuos S Pen & Touch

Wacom Intuos S Pen & Touch

Oprócz podstawowych funkcji tabletu piórkowego – Wacom Intuos Pen & Touch – wyposażony jest w funkcje gładzika obsługującego gesty palcami, co ułatwi powiększanie, obracanie oraz przewijanie obszaru roboczego. Dla osób lubiących pracę na większym urządzeniu dostępna jest też wersja M. Tablet został również wyposażony w 4 przyciski Expresskeys, programowalne dla każdej aplikacji osobno.

  • Cena: 319 zł

Wacom Intuos Photo S

Wacom Intuos Photo S

Tablet jest jednym z podstawowych narzędzi każdego fotografa. Dzięki naturalnemu ułożeniu dłoni oraz obszarowi roboczemu odpowiadającemu punktami monitorowi, retusz zdjęć, zwłaszcza czyszczenie oraz maskowanie, staną się łatwiejsze i przyjemniejsze. Warto zwrócić przy tym uwagę na nowość od Wacoma – tablet Intuos Photo S, do którego jest dołączane oprogramowanie do cyfrowej edycji zdjęć. Całość jest prezentowana w nowej minimalistycznej odsłonie.

  • Cena: 429 zł

Huion DWH69

Huion DWH69

Huion to nowy gracz na rynku tabletów graficznych. W cenie niespełna 400 zł otrzymamy w pełni funkcjonalny tablet graficzny, wyposażony w piórko (ładowane), kabel USB, kałamarz z 4 zapasowymi końcówkami i szczypczykami, odbiornik bezprzewodowy oraz niezbędną dokumentację. Jest to ciekawa i tańsza alternatywa do sprzętu firmy Wacom.

  • Cena: 399 zł

Plecak Lowepro Photo Sport BP 300 AW II

Plecak Lowepro Photo Sport BP 300 AW II

Jeżeli nasz fotograf to osoba aktywna, warto zastanowić się nad porządnym plecakiem fotograficznym, który pozwoli zabrać sprzęt w nawet najtrudniejszy plener, gdzie zazwyczaj są najlepsze widoki. Lower Photo Sport to świetne rozwiązanie, które zapewnia sprzętowi fotograficznemu bezpieczeństwo nawet w dynamicznym ruchu.

  • Cena: 600 zł

Fujifilm Instax Mini

Fujifilm Instax Mini 70

Fotografia natychmiastowa przeżywa renesans. Instax Mini 70 to najnowszy aparat tego typu od Fujifilm, który oferuje między innymi specjalne lustereczko na obiektywie, które pomaga w wykonywaniu autoportretów. Poza tym Instaxem Mini 70 fotografuje się bardzo łatwo, więc poradzą sobie z nim nawet totalni laicy.

  • Cena: 70 — 480 zł

Mała blenda Lastolite

Lastolite TriGrip

O zaletach niedużej blendy niedawno pisał Kuba w swoim poradniku. Jest to właściwie niezbędne akcesorium dla wszystkich, którzy chcą się trochę poważniej zając fotografią portretową. Nie wystarczy dobry obiektyw, trzeba też pobawić się światłem, do czego doskonale nadaje się nieduża blenda Lastolite.

  • Cena: 220 zł

Selfie stick

Dla wszystkich fanów fotografii smartfonem obowiązkowym gadżetem jest wysięgnik selfie stick, który umożliwia wykonywanie autoportretów sobie i ze znajomymi. Najprostsze tego typu rozwiązania są już dostępne od 50 zł, a na pewno znajdą już zastosowanie podczas rodzinnych spotkań, które są świetną okazją do zdjęć z najbliższymi.

  • Cena: od 50 do 300 zł

Torba Thule na kamerkę GoPro

Thule Legend na GoPro

Jeżeli nasz fotograf jest zagorzałym użytkownikiem kamerek GoPro, idealnym prezentem może okazać się nieduży plecak na jedno ramie Thule, dedykowany właśnie do odpornych kamer GoPro. Tego typu rozwiązanie pozwoli uporządkować sprzęt. Przy okazji wkład jest wyciągany, więc torba może też służyć na co dzień.

  • Cena: 340 zł

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Gdy miłość jednych rodzi nienawiść u innych - historia zdjęcia roku autorstwa Madsa Nissena Naukowe podejście do portretów Namiot bezcieniowy w wannie Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć? Co wybrać za 1000 zł? [część 2.] Trzy Tygodnie Mody, trzy europejskie stolice mody, jedna historia fotografii Tomasza Lazara Reklama fotografa w sieci - co warto wiedzieć? Zrób to sam, czyli projekt na nudne popołudnie: Adapter Sony E – Contax RF/Nikon (S) Adobe Lightroom vs. Capture One - sprawdzamy różnice w jakości fotografii Jak sfotografować tancerkę w tańcu z mąką? Praktyczne porady na start [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze