Prezentownik Fotoblogii - najlepsze pomysł na prezent dla fotografa

Ten artykuł ma 8 stron:

Zrób to sam

Prezenty wykonane własnoręcznie kosztują niewiele, a mogą być bardzo cenione. Fotografia daje duże możliwości pod względem akcesoriów, które możemy wykonać sami.

Grid do lampy reporterskiej ze słomek

Przy odrobinie żyłki manualnej można tanio wykonać grid do reporterskiej lampy błyskowej. Wystarczy paczka słomek, czarna taśma i trochę wolnego czasu. Nawet trochę większe dziecko z pomocą mamy może wykonać taki niezbędny modyfikator światła dla swojego taty fotografa.

  • Cena: 5 zł

Klasyczny aparat w ramce

Do wykonania tego projektu wystarczy stary, klasyczny aparat, może być zepsuty. Dobrze też dysponować zestawem narzędzi, które pozwolą go rozłożyć, więc jest to bardziej propozycja dla ludzi, którzy chociaż trochę majsterkują. Tak czy inaczej wybrane elementy z rozłożonego aparatu układamy w ramce dzięki czemu mogą być świetnym elementem wystroju.

  • Cena: 30 zł

Slider do aparatu

Jeżeli lubicie filmować warto wyposażyć się w slider, czyli szynę która umożliwia wykonywanie płynnych najazdów i odjazdów. Kuba w swoim wideoporadniku pokazuje jak wykonać taką szynę za nieco ponad 100 zł, korzystając głównie z elementów z Ikei. Może warto spróbować poszerzyć swój warsztat wideo na święta o taką funkcję.

  • Cena: ok. 120 zł

Rurka do malowania światłem

Malowanie światłem to proste i fajne zajęcie, które może bawić zarówno dużych jak i małych. Dużo zależy oczywiście od źródeł światła jakimi dysponujemy, a duże źródło robi fajne duże efekty świetlne niczym z Gwiezdnych Wojen. Oczywiście możemy nabyć miecz świetlny jednak plastikowa, przezroczysta rurka i kolorowy filtr może być równie dobrym rozwiązaniem.

  • Cena: od 10 zł

Więcej pomysłów

Po więcej pomysłów zapraszamy na nasz kanał YouTube, gdzie Jakub Kaźmierczyk przygotował kilkanaście filmów z serii zrób to sam.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Gdy miłość jednych rodzi nienawiść u innych - historia zdjęcia roku autorstwa Madsa Nissena Naukowe podejście do portretów Namiot bezcieniowy w wannie Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć? Co wybrać za 1000 zł? [część 2.] Trzy Tygodnie Mody, trzy europejskie stolice mody, jedna historia fotografii Tomasza Lazara Reklama fotografa w sieci - co warto wiedzieć? Zrób to sam, czyli projekt na nudne popołudnie: Adapter Sony E – Contax RF/Nikon (S) Adobe Lightroom vs. Capture One - sprawdzamy różnice w jakości fotografii Jak sfotografować tancerkę w tańcu z mąką? Praktyczne porady na start [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze