Prezentownik Fotoblogii - najlepsze pomysł na prezent dla fotografa

Ten artykuł ma 8 stron:

Nośniki danych

My, fotografowie, mamy jeden odwieczny problem – zawsze brakuje nam miejsca (i czasu). Zbliża się Boże Narodzenie, czas myślenia o najbliższych oraz spędzania z nimi czasu – z tej przyczyny zadbajmy o nasze aparaty oraz komputery i dajmy im trochę wytchnienia na Święta, niech też troszkę odpoczną.

Karta SandDisk CF Extreeme PRO 16 GB UDMA7 160MB/s

Każdy fotograf używający aparatu cyfrowego musi zaopatrzyć się w niezawodne karty pamięci, które szybko zapiszą dużą ilość plików. Dobrą opcją jest korzystanie z kart o dużej przepustowości. Jednym z rozwiązań jest karta SandDisk CD Extreeme PRO 16 GB UDMA7 160MB/s, która jest nie tylko szybka i pojemna, ale również objęta dożywotnią gwarancją producenta, co może świadczyć o jej niezawodności. A nam daje spokój.

  • Cena: ok. 179 zł

Czytnik SanDisk ImageMate All-In-One USB 3.0

Czas w pracy każdego fotografa odgrywa kluczową rolę. Skoro już mamy szybką kartę, warto zgrać zdjęcia, również nie tracąc cennego czasu. Naszą propozycją jest równie szybki czytnik kart - SanDisk ImageMate All-In-One USB 3.0. Dzięki złączu USB 3.0 zdjęcia trafią z możliwie najszybszą prędkością z karty na nasz komputer. Obsługuje on wszystkie popularne rodzaje kart, w tym karty CF zgodne ze standardem UDMA7. Objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

  • Cena: ok. 120 zł

WD My Cloud EX2100

WD My Cloud EX2100 to wysoko wydajny, 2-zatokowy system NAS, fabrycznie skonfigurowany i gotowy do pracy od razu po podłączeniu. To nie tylko pojemny magazyn, w którym możesz bezpiecznie przechowywać swoje multimedia oraz dokumenty – jest ultraszybki, zapewnia płynną strumieniową transmisję filmów HD, zdjęć i muzyki z systemu oraz oferuje wiele opcji ochrony przed utratą danych.

Opracowany przez WD system operacyjny My Cloud oferuje pakiet aplikacji umożliwiających bezpieczne przeglądanie i udostępnianie plików z dowolnego komputera, smartfona, czy tabletu podłączonego do internetu. Na urządzenie można pobrać i zainstalować aplikacje innych producentów, aby dostosować NAS do własnych potrzeb.

  • Cena: 1079 zł bez dysku

Pakiet roczny Dropbox PRO – 99 euro

Jeśli już jesteśmy przy kwestii magazynowania danych oraz kopii bezpieczeństwa, warto przyjrzeć się nie tylko urządzeniom, ale również możliwości przechowywania plików w chmurze. Dropbox proponuje świetne rozwiązanie, którym jest udostępnienie aż 1 TB wolnej przestrzeni wirtualnej na Wasze pliki. Za użytkowanie jej przez rok zapłacimy dokładnie 99 euro.

  • Cena: 99 euro

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Gdy miłość jednych rodzi nienawiść u innych - historia zdjęcia roku autorstwa Madsa Nissena Naukowe podejście do portretów Namiot bezcieniowy w wannie Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć? Co wybrać za 1000 zł? [część 2.] Trzy Tygodnie Mody, trzy europejskie stolice mody, jedna historia fotografii Tomasza Lazara Reklama fotografa w sieci - co warto wiedzieć? Zrób to sam, czyli projekt na nudne popołudnie: Adapter Sony E – Contax RF/Nikon (S) Adobe Lightroom vs. Capture One - sprawdzamy różnice w jakości fotografii Jak sfotografować tancerkę w tańcu z mąką? Praktyczne porady na start [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze