Adobe Photoshop CC 2015 (jesień) - nowości okiem fotografa

Firma Adobe w ostatnich dniach wypuściła aktualizację wprowadzającą szereg zmian, w szczególności do Photoshopa. Przyjrzałem im się bliżej - czy rzeczywiście wnoszą coś nowego?

Do aktualizacji Adobe podchodzę z dużym dystansem. Wiele razy "rewolucyjne" funkcje działały tylko w oficjalnych materiałach Adobe, a ich przydatność w codziennej pracy była bliska zeru. W ostatniej aktualizacji pojawiło się wiele usprawnień, które przydatne będą przede wszystkim projektantom aplikacji, stron internetowych czy szeroko rozumianej identyfikacji wizualnej. Z punktu widzenia fotograficznego nie mają one kluczowego znaczenia.

Nie oznacza to jednak, że nowości nie ma — są, choć nie są rewolucyjne. Do najważniejszych z mojego punktu widzenia należą:

  • Funkcja dehaze jako korekta lokalna
  • Łatwe zarządzanie czcionkami
  • Bajecznie prosta personalizacja paska narzędzi

Więcej dowiecie się z wideo poniżej. Dajcie znać, które z nowości są Waszym zdaniem najbardziej przydatne!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Prezentownik Fotoblogii - najlepsze pomysł na prezent dla fotografa Gdy miłość jednych rodzi nienawiść u innych - historia zdjęcia roku autorstwa Madsa Nissena Naukowe podejście do portretów Namiot bezcieniowy w wannie Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć? Co wybrać za 1000 zł? [część 2.] Trzy Tygodnie Mody, trzy europejskie stolice mody, jedna historia fotografii Tomasza Lazara Reklama fotografa w sieci - co warto wiedzieć? Zrób to sam, czyli projekt na nudne popołudnie: Adapter Sony E – Contax RF/Nikon (S) Adobe Lightroom vs. Capture One - sprawdzamy różnice w jakości fotografii