12 000 zwierząt sfotografowanych w projekcie „Photo Ark"

Przez kilka ostatnich lat fotograf Joel Sartore pracował dla National Geographic przy projekcie „Photo Ark”. Zobaczcie jak wyglądała jego praca podczas fotografowania 12 tysięcy zagrożonych gatunków.

Projekt „Photo Ark” fotografowany prze Joela Sartore zakłada sfotografowanie 12 tysięcy przedstawicieli zagrożonych gatunków, by nagłośnić kryzys dotyczący ich masowego wymierania – połowa światowej populacji tych zwierząt może zniknąć z powierzchni planety już przed 2100 rokiem.

Sartore dotychczas sfotografował ponad 5 tysięcy gatunków, więc zostało mu jeszcze sporo pracy. Projekt będzie największą dokumentacją tego typu dotychczas.

Uważasz, że zrobienie zdjęcia Twojemu ulubieńca jest trudne? Sartore musi użerać się z niesfornymi zwierzakami, odwracać uwagę tych ciekawskich i sprzątać nieoczekiwane pułapki.

Zwierzęta na planie zdjęciowym zdecydowanie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i niejednokrotnie pozowoliły fotografowi na zapamiętanie ich z tej gorszej strony. Chyba nikt z nas nie chciały zostać pogryzionym przez jeża, albo zaatakowanym przez jadowitego węża.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Nie uwierzysz, że te zwierzęta naprawdę istnieją Czy można fotografować, będąc niewidomym? Emma Watson i jej noga (nie)obcięta w Photoshopie Wystarczyło odwrócić jedną soczewkę w obiektywie, by osiągnąć piękny efekt Fotograficzne Walentynki? Zobacz propozycje Lomo Laowa 24 mm f/14 Replay 2x Macro - zanurz się w świecie makro Półki ze sprzętem foto runęły jak kostki domina Wypalone matryce, stopione przysłony i wiele innych – to skutki niewłaściwego fotografowania zaćmienia Fotograf kontra niedźwiedź polarny. Na szczęście nikt nie ucierpiał Zwycięzca Wildlife Photographer of the Year zrobił zdjęcie... wypchanego zwierzęcia Aktorzy promują nowy film w formie ironicznych zdjęć stockowych Pułapka fotograficzna na dzikie zwierzęta ujęła bardzo nietypowego gościa

Popularne w tym tygodniu:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wrocławskie Muzeum Architektury szuka kobiety ze zdjęcia Skandaliczna naga sesja w Dubaju: 40 modelek i 1 fotograf. Co najmniej 12 osób zatrzymano Trytytki rozwiążą każdy problem, nawet na Marsie. Zdjęcie NASA to nie fotomontaż Zdjęcie dnia. Droga Mleczna widziana z kosmosu Zdjęcie dnia. Rolnik przypadkiem natrafił na groby sprzed 4000 lat Doskonały sposób na rozbawienie dziecka na sesji. Ten fotograf wie, co robi! Mars na niezwykłym zbliżeniu. NASA udostępnia nowe zdjęcie Zdjęcie dnia. Spektakularne strumienie energii w galaktyce