Adobe Lightroom Mobile 1.4 za darmo na Androidzie

Firma Adobe w końcu przypomniała sobie o użytkownikach urządzeń mobilnych opartych na systemie Android. Najnowsza aktualizacja aplikacji Lightroom Moblie sprawia, że jest całkowicie darmowa i gotowa do użytku!

Adobe Lightroom Mobile, Sony Xperia Z5 i system Android.
Zobacz 4 zdjęcia

Adobe Lightroom Mobile, Sony Xperia Z5 i system Android. (© KB)

Przez długi czas użytkownicy Androida byli pozbawieni praktycznych narzędzi do edycji zdjęć. Z czasem pojawiły się aplikację jak VSCO, czy Snapseed. Firma Adobe dokonała przełomu w kwestii aplikacji i udostępniła program Lightroom Mobile zupełnie za darmo dla fotografów posługujących się urządzeniami postawionymi na Androidzie.

Adobe w październiku 2015 udostępniło darmową wersję Lightrooma dla użytkowników systemu iOS w wersji 2.0. Wraz z aktualizacją zwolennicy „jabłuszka” otrzymali nieograniczony dostęp do wszystkich opcji programu bez konieczności wykupowania abonamentu Creative Cloud.

Adobe Lightroom mobile wreszcie na rynku! Jak sprawdza się w praktyce? [test]

Na aplikację Adobe Lightroom mobile czekało wielu fotografów, a na forach fotograficznych huczało od plotek. Co przygotowali specjaliści z Adobe?…

Zapomniana aplikacja na system Android doczekała się nareszcie wersji 1.4. Użytkownicy Lightrooma Mobile mogą od teraz korzystać z programu nie tylko nie nie mając wykupionego abonamentu Adobe CC, ale nawet bez konta Adobe ID.

Oczywiście wciąż istnieje możliwość zsynchronizowania aplikacji z Adobe CC, dzięki czemu można przerzucać zdjęcia i ustawienia między Lightroomem na komputerze a wersją mobilną.

Inaczej ma się kwestia w przypadku użytkowników posiadających pudełkową wersję Lightrooma – mimo jej zakupienia nie będziecie mieli możliwości bezpłatnej synchronizacji – do tego konieczne będzie wykupienie abonamentu.

Zobacz również: 5 najczęstszych błędów Lightroom

Jedną z najważniejszych funkcji Lightrooma Mobile 1.4 jest możliwość edycji plików RAW w formacie DNG. Firmy produkujące telefony działające na systemie Android coraz częsciej stawiają na lepszy aparat, a dzięki aktualizacji oprogramowania do wersji 5.0 Lollipop obsługa RAWów stała się dużo sprawniejsza.

Lightroom Mobile został wybrany jedną z topowych aplikacji Play Store roku 2015. Możecie go pobrać korzystając ze sklepu Play.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 5] Layout - darmowa Instagramowa aplikacja do kolaży Enlight - świetny kombajn do fotografii mobilnej Darkroom - mobilna ciemnia pełna możliwości Instagramy wydrukowane, czyli testujemy wydruki z Fotolab.co Najciekawsze mobilne zdjęcia według magazynu „Time", czyli Instagram pełen ciekawostek Aplikacje do korekcji perspektywy - SKRWT oraz SKEW Instagram na papierze, czyli Instadruk w akcji! [wywiad] Fotoporady National Geographic w Twoim smartfonie Matryca Sony Exmor RS IMX230 –AF z detekcją fazy do smartfonów Aplikacja Aviary teraz bardziej interesująca niż kiedykolwiek Vzcolucja w Polsce, czyli najciekawsze miastowe profile na Instagramie Za duży nos, za małe uszy. Mobilne portrety. HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona) Lume by Lichtfaktor - aplikacja do malowania światłem na iPada Nowa technologia budowy obiektywów zoom już niedługo nawet w najcieńszych smartfonach App Store wykorzystał bezprawnie zdjęcie polskiego fotografa. Jak z tym walczyć? Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 4] Jak mówiłem tak zrobiłem - czyli oficjalnie zapraszam na warsztaty! VSCO nieudolnie walczy z Instagramem Nowy tajemniczy algorytm ma działać cuda w aparatach mobilnych Instagram stworzył darmową aplikację do nagrywania filmów hyperlapse Smartfon jak cytryna, czyli co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Część II