"Jesteś piękna", czyli projekt socjologiczny Shei Glover

18-letnia artystka – Shea Glover z Chicago - wzięła Canona 700D i poprosiła uczniów oraz nauczycieli ze swojego liceum, by zapozowali jej do portretu. Zamiast fotografować nagrywała jednak film, rejestrując piękne reakcja na swoje piękne słowa.

Poczucie własnej wartości jest bardzo ważne w życiu młodych osób i kształtowania ich charakterów. Społeczny eksperyment przeprowadzony przez Sheę pokazuje jak wielką rolę w życiu odgrywają nasze kompleksy i to, jak wielkim problemem jest nieumiejętność radzenia sobie z nimi.

Fotografuję to, co uważam za piękne.

Reakcje ludzi, którzy usłyszeli te słowa były różne – przeważnie widać było po nich rozpromienienie. Widać było, że poczuli się natychmiast lepiej. Część osób czułą się zmieszana, nie wiedziała jak się zachować, ale była wdzięczna za komplement.

Niektórzy reagowali onieśmieleniem, a nawet agresją. Ludzie często nie wiedzą jak powinni się zachować w chwili, gdy słyszą miłe słowa – wielu z nich nie dowierza albo myśli, że ktoś stroi sobie z nich żarty.

Nie bójmy się mówić innym miłych rzeczy. To tylko kilka słów, które mogą sprawić, że dzień stanie się piękniejszy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak niedźwiedź polarny naprawił kamerkę BBC, która się wywróciła podczas nagrywania Zdjęcie dnia. Żniwa w środku zimy na zamarzniętym Zalewie Wiślanym Zdjęcia uratowały mu życie. Poznajcie historię niewidomego psa o imieniu Tofu Gra Doom działa na starym Kodaku DC260. Tego jeszcze nie było! Jak działa obiektyw filmowy? Pierwsza w pełni homoseksualna załoga amerykańskiego śmigłowca. Żołnierze pokazali poczucie humoru i dumę Rewolucja w świecie fotografii! Sony prezentuje nową matrycę bez efektu rolling shutter Wyginęły ponad 80 lat temu. To ich ostatnie zdjęcia Alex Stemplewski znowu pod ostrzałem. Chce się wypromować na sytuacji w USA Canon 1Ds i 400 mm f/4 DO IS przecięte na pół Kosmiczni turyści zrobili selfie na tle Ziemi. Wszyscy im zazdroszczą Zobacz, jak Rosjanie podglądali Polaków. Oto sowieckie aparaty szpiegowskie

Popularne w tym tygodniu:

"Pasek bekonu" na Marsie. Łazik Perseverance namierzył też tajemniczą kulę