Nowa konkurencja dla Lightrooma na rynku – Alien Skin Software przedstawia Exposure X

Wydawać się może, że rynek programów do edycji zdjęć został zdominowany przez firmę Adobe. Nie zapominajmy o rozwiązaniach alternatywnych – Alien Skin Software właśnie podjęło współzawodnictwo na polu edytorów fotografii. Poznajcie Exposure X.

Oprogramowanie jest dostępne dla komputerów z systemami Windows oraz OS X. Exposure X ma na celu ułatwienie fotografom pracy w podstawowej obróbce zdjęć. Program może być używany osobno, lub jako wtyczka do Photoshopa lub Lightrooma.

Oprócz podstawowej funkcji organizacji zdjęć oraz przetwarzania ich z w pełni konfigurowalnym interface'em – w Exposure X możemy edytować panele tak, jak nam się żywnie podoba. Domyślnie program wyposażony jest w szeroką gamę analogowych presetów – od charakteru plastikowych zabawek zaczynając, na dagerotypach i autochromach kończąc.

Inne opcje programu to możliwość bezpiecznego edytowania plików, przetwarzanie plików RAW, edytowanie bez importowania do programu (nie istnieje katalog systemowy). Oprócz tego wszystko zostało zamknięte w jednym oknie edycji, bez dodatkowych modułów, jak w przypadku Lightrooma.

Exposure X możecie zakupić na stronie producenta za 149 dolarów. Posiadacze poprzedniej wersji mogą uaktualnić ją za 99 dolarów. Natomiast względem użytkowników Exposure 7 firma postanowiła wykonać ukłon w postaci bezpłatnej aktualizacji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Dołącz do naszej fotoekspedycji do Indii i Nepalu z Pawłem Łącznym i Fujifilm iOS 9.2 pozwala na łatwiejszy import zdjęć z aparatu i karty SD do iPhone'a Błędy w nowej wersji Photoshopa CC Młodzi artyści zaprezentują się na Festiwalu Sztuki im. Wojciecha Zamecznika - FORMA Obrazy 8K w aparatach Panasonic. Czy to ma sens? Nowa seria stylowych toreb Camrock City Grey Kulisy powstawania sesji zdjęciowej do filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" Potrzebujecie przenośnej mgły na zdjęciach? Teraz to możliwe Niecodzienna odsłona Pałacu Kultury i Nauki w albumie Jacka Foty - spotkanie autorskie Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.12.2015 - 15.01.2016 Oto najlepszy jesienny portret, który nagrodziliśmy obiektywem Tamron Prezentacja książki Marcina Dobasa i mikołajkowe spotkania z marką Olympus Pełnoklatkowy bezulsterkowec Nikona, Samsunga i bliższa współpraca między koncernami? Nowości Fomei: wyzwalacze radiowe oraz wytrzymałe kufry dla wymagających Poznaj sekrety fotografów ślubnych na zimowym kursie w Mikołajkach Legendarny producent aparatów Mamiya wykupiony przez Phase One Nikon przejmuje dział foto Samsunga i zamierza ostro konkurować z Sony? GIMP w wersji 2.9.2 - co nowego w darmowym edytorze zdjęć? Nowości w Adobe Photoshop CC: duże zmiany w interfejsie, przystosowanie do funkcji dotyku Capture One 9 - co zmieniło się w najnowszej wersja konkurenta Adobe? Pracownica agencji reklamowej usłyszała zarzut za wykorzystanie zdjęcia ofiary ZOMO Legendarna Holga zamyka fabrykę. Czy to koniec ery lomografii? Przedświąteczny prezent w Biedronce - One by Wacom M wraca do sprzedaży

Popularne w tym tygodniu:

Nie aktualizuj maka do macOS Catalina. Pakiet Adobe nie działa! Brexit: Fotografowie będą musieli płacić podatki za sprzęt Exposure X5 z rozwiniętym maskowaniem. Zdradzisz z nim Lightrooma? Tragedia w Indiach. Rodzina zginęła robiąc selfie Mike Trow przewodniczącym Sony Wold Photography Awards 2020 Polaroid Spectra: ostatnia szansa kupić film. To koniec epoki