Seria „World of Photography” z 1985 roku dostępna na YouTube

30 lat temu kilka zagranicznych stacji telewizyjnych emitowało serię „World of Photography”. Program został ściągnięty z anteny w 1991, ale nie martwcie się - możecie obejrzeć go online!

W latach 1985–1991 telewizje ABC, A&E oraz Travel Channel emitowały półgodzinne show telewizyjne dotyczące fotografii. Program miał ogromny wpływ na zagranicznych fotografów. W Polsce z wiadomych względów nie mieliśmy możliwości śledzenia przygód zachodnich artystów. Przyszedł czas na nadrobienie zaległości.

Na YouTube możecie znaleźć ponad 175 odcinków zawierających łącznie ponad 450 krótkich historii i spotkań z różnymi fotografami. Około 200 z nich znajdziecie na nowym kanale „World of Photography".

Fotografia przeszła wielkie zmiany przez ostatnie dwadzieścia-parę lat, ale większość z zawartości programu „World of Photography” jest bardzo ważna dla dzisiejszych fotografów używających technik cyfrowych.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Przez 10 lat fotografował chińskie rodziny z ich całym dobytkiem Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Doskonałe zdjęcie Księżyca powstało z kadrów różnych faz Jak robić dobre zdjęcia na Instagrama? Chris Hernandez zna się na tym doskonale 5 analogowych aparatów fotograficznych, które chciałbym mieć Dziwne zdjęcia kotów z ich właścicielami. Wyglądają jak wyjęte z lat 80 Spacer po fotoblogach: ?Groszek Codziennie?, czyli od meczów w drugiej lidze po G20 Sony World Photography Awards 2011 - galeria zwycięzców w kategorii otwartej Świetne zdjęcie żarłacza białego przypomina plakat do filmu ”Szczęki” Shane Balkowitsch zbudował wyjątkowe studio godne mistrzów fotografii z XIX wieku Kozy i owce okazują się bardzo wdzięcznymi modelami Kalendarze Tomka Sikory dla Muzeum w Wilanowie

Popularne w tym tygodniu:

Koty i ludzie są bardziej podobni niż myślisz. Te zdjęcia to niezbity dowód Tygrys tulący drzewo to najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody 2020 roku Koronawirus w Polsce. Strefa Zero, czyli Wojewódzki Szpital Specjalistyczny MEGREZ w Tychach okiem Wiktorii Kot Słonie na wysypisku śmieci. Zdjęcie podbiło serca jurorów Zdjęcie dnia. Targi "AntyCovid Expo" w Krakowie Jak wyglądają śluby podczas pandemii? Te zdjęcia mówią wszystko Kim był Carl Gauss? Na pewno znasz jego nazwisko z Photoshopa Zdjęcie dnia. Konflikt między Armenią i Azerbejdżanem trwa Zdjęcie dnia. Setki samochodów stoją jak wojsko Jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby były prawdziwe? Zdradza to SI