„Z ojca na syna” - prezentujemy Wam kalendarz Lavazza 2016

Marka Lavazza, podobnie jak Pirelli, znana jest z mocno stylizowanych kalendarzy. Tegoroczna edycja kontynuuje zeszłoroczny cykl „Earth Defenders” poruszający tematykę zdrowego stylu życia i ochrony środowiska.

Za stworzenie kalendarza „From Father to Son” odpowiada młody fotograf – 26-letni Joey Lawrence. Głównymi bohaterami jego zdjęć są „współcześni bohaterowie” określani przez markę Lavazza jako „Earthdefenders”, czyli „obrońcy Ziemi”.

Tegoroczna edycja została stworzona, podobnie jak ta z 2015, przy pomocy organizacji Slow Food, której celem jest ochrona kuchni różnych regionów świata. Organizacja (oraz ruch społeczny) wspiera kultywowanie tradycyjnych sposobów upraw roślin, nasion oraz hodowli zwierząt.

Kalendarz „From Father to Son” był realizowany w Centralnej i Południowej Ameryce, dzięki czemu propagowana była również akcja „Terra Madre Giovani – We Feed Planet”.

Na stronie internetowej projektu znajdziemy 13 historii opowiadających o tradycyjnym rolnictwie stosowanym w uprawie nasion kawy. Jest to niesamowicie interesującą podróżą kulturową w przedstawiane przez Lawrence'a regiony.

Fotograf rozpoczął swoją przygodę w wieku 10 lat za sprawą swojego ojca, któremu podbierał mały aparat kompaktowy. Zaowocowało to ogromną pasją obrazowania świata oraz przerodziło się w coś więcej niż tylko pasję – w styl życia i chęć zmiany świata.


Zeszłoroczny kalendarz
został stworzony przez fotografa National Geographic – Steve'a McCurry. Zapoczątkował on nowy trend w fotografowaniu tego typu zleceń. Poruszanie tematów społecznych i kulturowych znalazło również odpowiednik w złamaniu konwencji kalendarza Pirelli na 2016 roku, stworzonego przez Annie Leibovitz.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Maciej Moskwa wygrał konkurs BZ WBK Press Foto 2014 Fujifilm ogłasza wzrosty cen na materiały analogowe Jollylook to ekologiczny kartonowy aparat natychmiastowy w stylistyce retro Bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem Klasa mistrzowska - nowy projekt "Akademii 5 klatek" Co autor miał na myśli? Bezsensowne aparaty znanych firm DxO PhotoLab 3: konkurent Lightrooma dostał koło chromatyczne Google LIFE Tags - 4 miliony zdjęć z archiwum LIFE pod władaniem sztucznej inteligencji Nowa wtyczka Depositphotos do programów Adobe już dostępna za darmo Wojciech Grzędziński wydaje album o Afganistanie. Można wesprzeć jego inicjatywę Jak rozpoznać wiek osób na zdjęciach? Google prezentuje Pixel i Pixel XL – smartfony z najlepszym aparatem na świecie

Popularne w tym tygodniu:

Zatrudniamy! Dołącz do zespołu WP Fotoblogia we Wrocławiu! Fotograf gwałcił, podglądał i wystawiał oceny. Prowadził agencję modelek Klasyczne portrety gwiazd z imprezy po rozdaniu Oscarów Adobe wydaje ważną aktualizację Photoshopa na 30-lecie programu Sony ma prawie połowę udziałów na rynku matryc światłoczułych Fujifilm rezygnuje z pracy z Tatsuo Suzukim przez kontrowersje wokół jego osoby Targi CP+ 2020 odwołane przez epidemię koronawirusa Grand Press Photo 2020: Pieter Ten Hoopen przewodniczącym jury Lecisz do USA? Uważaj na wkłady do instaxa i filmy Fujifilm