Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach?

Jeśli używacie lustrzanek cyfrowych, to wiecie, że podczas wciśnięcia spustu lustro podnosi się do góry, żeby przepuścić wiązkę światła do matrycy. Zobaczcie jak działa ten mechanizm w nowych korpusach firmy Canon.

Mogłoby się wydawać, że to nic skomplikowanego – lustro podnosi się, słyszymy to charakterystyczne klapnięcie i po sprawie. Nic bardziej mylnego.

Wraz z korpusami – Canon EOS 5DS oraz 5DS R – firma przedstawiła nowy mechanizm mechanicznego podnoszenia lustra, który cechuje się zredukowanymi wibracjami podczas działania.

Firma Canon stworzyła piękną miniaturkę modelu EOS 5DS z dwoma obiektywami

Wszyscy fotografowie kochają gadżety związane z posiadanym sprzętem – nie mówcie, że nie. Zobaczcie jak japoński producent umili nam pracę tym razem.

Podobny system znalazł zastosowanie w modelu Canon EOS 7D Mark II – mechanizm jest oparty na silniku, nie na sprężynkach, jak wcześniej, co skutkuje zmniejszeniem mikro-wstrząsów celem uzyskania ostrzejszych obrazów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Krótki film w klimacie ”Stranger Things” o przeklętym Polaroidzie zjeży wam włos na głowie Profesjonalne nagrywanie w zwolnionym tempie trafi pod strzechy dzięki kamerce Chronos 1.4 Największy na świecie żarłacz biały ma 50 lat, 7 metrów i waży 2,5 tony 10 kwietnia zobaczymy pierwsze zdjęcia czarnej dziury Filmowanie w 4K przy użyciu Microsoft Lumii 950 oraz obiektywów Nikona Największa wada serwisów VOD i co to ma wspólnego z fotografią? Drugi zwiastun "Króla Lwa" sprawi, że przejdą ci ciarki po plecach Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie Fotograf uratował 6-latka dzięki dronowi Następna photokina odbędzie się... NASA: Teleskop Hubble’a zarejestrował cudowne zdjęcie Jowisza

Popularne w tym tygodniu:

Film LaVision świetnie obrazuje działanie maseczek. Warto to zobaczyć Nowe badania udowadniają, że pierwsze kolorowe zdjęcie powstało w 1848 roku Lisek zabrał smartfona podczas nagrywania. Rozczulił tym wszystkich Zdjęcie astronauty obiega cały świat. Tak dziękuje lekarzom za walkę z COVID-19 Australia sięga po drony w walce z COVID-19. Będą monitorowały stan zdrowia ludzi Poznasz, czym są te przedmioty po ich zbliżeniach? Bardzo rzadka "pozioma tęcza" ujęta na zdjęciu. Wypełniła cały kadr! Przejście dla pieszych z okładki The Beatles odmalowane. Ruch na Abbey Road ustał Firma LensCoat pomaga podczas pandemii koronawirusa. Szyją maski ochronne Narciarstwo salonowe, czyli kreatywność podczas kwarantanny Ludzie robią zdjęcia na Instagram zamiast siedzieć w domu. Policja ma na to sposób Fotograf z TikToka pod ostrzałem. Wepchnął się na sesję pary młodej