Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach?

Jeśli używacie lustrzanek cyfrowych, to wiecie, że podczas wciśnięcia spustu lustro podnosi się do góry, żeby przepuścić wiązkę światła do matrycy. Zobaczcie jak działa ten mechanizm w nowych korpusach firmy Canon.

Mogłoby się wydawać, że to nic skomplikowanego – lustro podnosi się, słyszymy to charakterystyczne klapnięcie i po sprawie. Nic bardziej mylnego.

Wraz z korpusami – Canon EOS 5DS oraz 5DS R – firma przedstawiła nowy mechanizm mechanicznego podnoszenia lustra, który cechuje się zredukowanymi wibracjami podczas działania.

Firma Canon stworzyła piękną miniaturkę modelu EOS 5DS z dwoma obiektywami

Wszyscy fotografowie kochają gadżety związane z posiadanym sprzętem – nie mówcie, że nie. Zobaczcie jak japoński producent umili nam pracę tym razem.

Podobny system znalazł zastosowanie w modelu Canon EOS 7D Mark II – mechanizm jest oparty na silniku, nie na sprężynkach, jak wcześniej, co skutkuje zmniejszeniem mikro-wstrząsów celem uzyskania ostrzejszych obrazów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Ciekawska pantera śnieżna pozuje do selfie Najbardziej szczegółowe zdjęcie Słońca powstało. Widać dokładnie jego powierzchnię W torbie olimpijskiego fotografa Getty Images będzie sprzęt warty ponad 100 000 złotych Uważaj! Hakerzy mogą blokować dostęp do zdjęć w aparatach Sprawdź, czy umiesz rozpoznać kolory. Ten test nie jest łatwy Pączki ze znakiem wodnym na tłusty czwartek Czy wiedzieliście, że Olympus miał aparat do fotografii natychmiastowej? Oto Olympus Camedia C-211 Pierwsze w Polsce VOD o fotografii Fotografowie pomogli 10 000 bezrobotnych. Zrobili im zdjęcia za darmo Fotografuje sceny z filmów na blacie stołu Ze spalonego Canona 7D pozostała tylko... karta Coś dla prawdziwych fanów tej marki. Limitowane wersje Nikona D5 i D500 na targach CP+

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf amator zrobił zdjęcie niezwykle rzadkiej czarnej pantery Wilhelm Brasse, polski fotograf Auschwitz, który zafascynował Hollywood Naukowcy ujęli na filmie pojedynczą wiązkę światła odbijającą się od luster Turysta uszkodził 200-letnią włoską rzeźbę. Usiadł na niej, aby zapozować do zdjęcia Przepiękna mgławica wygląda jak motyl. Znajduje się ponad 3000 lat świetlnych od Ziemi Najdziwniejsze zdjęcia Marsa. Ludzie uwierzyli, że to ślady cywilizacji [galeria] #MedBikini: Lekarki pokazują się w bikini. To protest przeciwko seksizmowi Pułapka fotograficzna na dzikie zwierzęta ujęła bardzo nietypowego gościa Zobacz trasę kolejki Lech w Śląskim Wesołym Miasteczku. Może zakręcić się w głowie Po latach niewoli w końcu trafiły na wolność. Dwie białuchy zyskały nowe życie Fawkes to algorytm, który zaburzy systemu rozpoznawania twarzy Ciekawska ośmiornica chciała zostać fotografem. Próbowała zabrać GoPro