Usuwanie elementów z miejskiego krajobrazu - to takie proste! [wideoporadnik]

Każdy z nas ma czasem ten problem - denerwujące elementy, które wdarły się na nasze zdjęcia. Jak sobie z nimi poradzić w postprodukcji?


Mimo że na co dzień zajmuję się inną fotografią, to podróżowanie w nowe miejsca sprawia mi naprawdę dużą frajdę. Oczywiście zawsze mam ze sobą aparat i fotografuję to, co mnie otacza. Rzadko jednak jest to fotografowanie, gdzie każdy kadr jest w 100 procentach przemyślany - to często typowe zdjęcia podróży, na których nie dbam o najmniejszy detal. Na urlopie aparat jest dodatkiem do odpoczynku, nie na odwrót.

Potem jednak warto zrobić coś ze zdjęciami i pochwalić się nimi przed znajomymi czy opublikować na blogu czy facebooku. Często jednak ciekawe kadry, dobre ujęcia są zepsute przez drażniące elementy kadru - to latarnia jest postawiona w złym miejscu, śmietnik stoi na środku placu czy na plaży leżą śmieci. Takie rzeczy warto usunąć, a w tym pomogą nam algorytmy aplikacji. Tu z pomocą przyjdą dobrze znane aplikacje Adobe — Lightroom i Photoshop. Pierwszy z nich może posłużyć do nieskomplikowanych edycji, natomiast w Photoshopie możemy wejść głębiej w temat czy nawet skopiować dane próbki z innych zdjęć. Zapraszam Was do obejrzenia dzisiejszego wideoporadnika — mam nadzieję, że pokazane przeze mnie sposoby przydadzą się Wam w codziennej pracy. Dajcie znać!

W dzisiejszym wideoporadniku skorzystamy z narzędzi:

  • spot removal (clone, heal);
  • wypełnienie z uzwględnieniem zawartości;
  • przekształcania swobodnego;
  • maskowania;

Mogą się przydać:

  • łatka;
  • pędzel korekty;
  • klonowanie.

W materiale wykorzystaliśmy komputer MSI PE70 2QE z serii Prestige, teraz zresztą w promocji z pakietami Adobe.

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Perseidy 2019: Jak fotografować spadające gwiazdy? Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik] Jak robić zdjęcia na niebezpiecznych wydarzeniach? Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Problem z kolorami zdjęć w Internecie? Powiemy Ci co robisz źle – profile ICC, kalibracja monitora Colormanagement Survival - jak przetrwać w środowisku z zarządzaniem barwą? [część 1.] Świąteczna scenka w 10 minut Kolorowe zdjęcia makro, ciemne jesienne dni i jasny obiektyw. W poszukiwaniu weny twórczej 10 pomysłów: jak wypromować się przed sezonem ślubnym Sposób na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i prostej lampy Capture One 9 - wideorecenzja nowych funkcji

Popularne w tym tygodniu:

Jak wybrać fotografa na ślub, żeby uniknąć katastrofy? Radzą profesjonaliści Działalność nierejestrowana - wszystko, co musisz wiedzieć