Usuwanie elementów z miejskiego krajobrazu - to takie proste! [wideoporadnik]

Każdy z nas ma czasem ten problem - denerwujące elementy, które wdarły się na nasze zdjęcia. Jak sobie z nimi poradzić w postprodukcji?


Mimo że na co dzień zajmuję się inną fotografią, to podróżowanie w nowe miejsca sprawia mi naprawdę dużą frajdę. Oczywiście zawsze mam ze sobą aparat i fotografuję to, co mnie otacza. Rzadko jednak jest to fotografowanie, gdzie każdy kadr jest w 100 procentach przemyślany - to często typowe zdjęcia podróży, na których nie dbam o najmniejszy detal. Na urlopie aparat jest dodatkiem do odpoczynku, nie na odwrót.

Potem jednak warto zrobić coś ze zdjęciami i pochwalić się nimi przed znajomymi czy opublikować na blogu czy facebooku. Często jednak ciekawe kadry, dobre ujęcia są zepsute przez drażniące elementy kadru - to latarnia jest postawiona w złym miejscu, śmietnik stoi na środku placu czy na plaży leżą śmieci. Takie rzeczy warto usunąć, a w tym pomogą nam algorytmy aplikacji. Tu z pomocą przyjdą dobrze znane aplikacje Adobe — Lightroom i Photoshop. Pierwszy z nich może posłużyć do nieskomplikowanych edycji, natomiast w Photoshopie możemy wejść głębiej w temat czy nawet skopiować dane próbki z innych zdjęć. Zapraszam Was do obejrzenia dzisiejszego wideoporadnika — mam nadzieję, że pokazane przeze mnie sposoby przydadzą się Wam w codziennej pracy. Dajcie znać!

W dzisiejszym wideoporadniku skorzystamy z narzędzi:

  • spot removal (clone, heal);
  • wypełnienie z uzwględnieniem zawartości;
  • przekształcania swobodnego;
  • maskowania;

Mogą się przydać:

  • łatka;
  • pędzel korekty;
  • klonowanie.

W materiale wykorzystaliśmy komputer MSI PE70 2QE z serii Prestige, teraz zresztą w promocji z pakietami Adobe.

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Co z tym szkłem - czyli jak używać obiektywu? cz. II Chcesz podbić Internet swoimi zdjęciami? Naucz się kultury [poradnik] Nikon D4 - bateria mniej, ale bardziej pojemna? Trudne przypadki: jak fotografować osoby, które nie współpracują? 5 przedmiotów codziennego użytku, które dają świetny efekt na zdjęciach Poradnik dla początkujących: ustawianie czułości ISO Ponad 100 darmowych lekcji od School of Visual Arts pomoże wam zrozumieć fotografię Jak latać dronem i nie pójść siedzieć Jak wybrać fotografa na ślub, żeby uniknąć katastrofy? Radzą profesjonaliści Skok na głębię - ostrości [poradnik] Jak zrobić dobre zdjęcia po zmierzchu Wygodna praca na dwóch monitorach [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Jak robić lepsze zdjęcia amatorskimi aparatami z "kitowym" obiektywem Edycja plików RAW dla początkujących Tomasz Lazar na żywo: O budowaniu profesjonalnego portfolio Pracujesz kreatywnie? Zobacz, jakie możliwości oferuje Microsoft 365 Jak usunąć zdjęcia z iCloud? Podpowiadamy najprostszy sposób