Usuwanie elementów z miejskiego krajobrazu - to takie proste! [wideoporadnik]

Każdy z nas ma czasem ten problem - denerwujące elementy, które wdarły się na nasze zdjęcia. Jak sobie z nimi poradzić w postprodukcji?


Mimo że na co dzień zajmuję się inną fotografią, to podróżowanie w nowe miejsca sprawia mi naprawdę dużą frajdę. Oczywiście zawsze mam ze sobą aparat i fotografuję to, co mnie otacza. Rzadko jednak jest to fotografowanie, gdzie każdy kadr jest w 100 procentach przemyślany - to często typowe zdjęcia podróży, na których nie dbam o najmniejszy detal. Na urlopie aparat jest dodatkiem do odpoczynku, nie na odwrót.

Potem jednak warto zrobić coś ze zdjęciami i pochwalić się nimi przed znajomymi czy opublikować na blogu czy facebooku. Często jednak ciekawe kadry, dobre ujęcia są zepsute przez drażniące elementy kadru - to latarnia jest postawiona w złym miejscu, śmietnik stoi na środku placu czy na plaży leżą śmieci. Takie rzeczy warto usunąć, a w tym pomogą nam algorytmy aplikacji. Tu z pomocą przyjdą dobrze znane aplikacje Adobe — Lightroom i Photoshop. Pierwszy z nich może posłużyć do nieskomplikowanych edycji, natomiast w Photoshopie możemy wejść głębiej w temat czy nawet skopiować dane próbki z innych zdjęć. Zapraszam Was do obejrzenia dzisiejszego wideoporadnika — mam nadzieję, że pokazane przeze mnie sposoby przydadzą się Wam w codziennej pracy. Dajcie znać!

W dzisiejszym wideoporadniku skorzystamy z narzędzi:

  • spot removal (clone, heal);
  • wypełnienie z uzwględnieniem zawartości;
  • przekształcania swobodnego;
  • maskowania;

Mogą się przydać:

  • łatka;
  • pędzel korekty;
  • klonowanie.

W materiale wykorzystaliśmy komputer MSI PE70 2QE z serii Prestige, teraz zresztą w promocji z pakietami Adobe.

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Na czym polega kompozycja zdjęcia? Jak powstała ta sesja dla lifestylowego magazynu? [galeria + wideo] Cyfrowy efekt bokeh w Adobe Photoshop CS6 [wideoporadnik] Jak wyostrzyć zdjęcie w Photoshopie? Polska historia jednego z najlepszych zdjęć w historii National Geographic Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Wszystko, co chcesz wiedzieć o fotografii ślubnej, ale boisz się zapytać Postanowienia fotograficzne na 2017 rok Nikon D3200 z drugą najlepszą matrycą APS-C wg DxOMark Powiew świeżości w cyfrowym albumie? EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni "Male plavidlo", czyli nietypowy sposób na fotografowanie pelikanów

Popularne w tym tygodniu:

Jak działa aparat analogowy? Poradnik dla początkujących Jak pozować do zdjęć ślubnych? Gotowe ustawienia dla par młodych