Usuwanie elementów z miejskiego krajobrazu - to takie proste! [wideoporadnik]

Każdy z nas ma czasem ten problem - denerwujące elementy, które wdarły się na nasze zdjęcia. Jak sobie z nimi poradzić w postprodukcji?


Mimo że na co dzień zajmuję się inną fotografią, to podróżowanie w nowe miejsca sprawia mi naprawdę dużą frajdę. Oczywiście zawsze mam ze sobą aparat i fotografuję to, co mnie otacza. Rzadko jednak jest to fotografowanie, gdzie każdy kadr jest w 100 procentach przemyślany - to często typowe zdjęcia podróży, na których nie dbam o najmniejszy detal. Na urlopie aparat jest dodatkiem do odpoczynku, nie na odwrót.

Potem jednak warto zrobić coś ze zdjęciami i pochwalić się nimi przed znajomymi czy opublikować na blogu czy facebooku. Często jednak ciekawe kadry, dobre ujęcia są zepsute przez drażniące elementy kadru - to latarnia jest postawiona w złym miejscu, śmietnik stoi na środku placu czy na plaży leżą śmieci. Takie rzeczy warto usunąć, a w tym pomogą nam algorytmy aplikacji. Tu z pomocą przyjdą dobrze znane aplikacje Adobe — Lightroom i Photoshop. Pierwszy z nich może posłużyć do nieskomplikowanych edycji, natomiast w Photoshopie możemy wejść głębiej w temat czy nawet skopiować dane próbki z innych zdjęć. Zapraszam Was do obejrzenia dzisiejszego wideoporadnika — mam nadzieję, że pokazane przeze mnie sposoby przydadzą się Wam w codziennej pracy. Dajcie znać!

W dzisiejszym wideoporadniku skorzystamy z narzędzi:

  • spot removal (clone, heal);
  • wypełnienie z uzwględnieniem zawartości;
  • przekształcania swobodnego;
  • maskowania;

Mogą się przydać:

  • łatka;
  • pędzel korekty;
  • klonowanie.

W materiale wykorzystaliśmy komputer MSI PE70 2QE z serii Prestige, teraz zresztą w promocji z pakietami Adobe.

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

O fotografii w Internecie, czyli 30 najlepszych magazynów fotograficznych w sieci Obróbka na życzenie, czyli babeczki cynamonowe w Photoshopie [wideoporadnik] Zrób to sam - plaster miodu na lampę systemową [wideoporadnik] Fotograf przed ołtarzem - poradnik dla początkujących fotografów ślubnych [część 1] Karty pamięci i mnóstwo oznaczeń - jak je rozszyfrować? [wideoporadnik] Nowe poradniki fotograficzne, jakich szukacie Efekt Tilt-shift w Lightroomie doda charakteru twoim zdjęciom Proste fotograficzne sztuczki, które urozmaicą zdjęcie Pozbądź się czerwonych policzków na zdjęciu w mniej niż minutę Pytamy fotografów, jak fotografować krajobrazy [poradnik] Jak fotografować na koncertach, aby nie fałszować? [poradnik] Co dał mi projekt 365?

Popularne w tym tygodniu:

Jak zrobić zdjęcia w małym studio z jedną lampą błyskową? 5 przedmiotów codziennego użytku, które dają świetny efekt na zdjęciach Chcesz robić lepsze zdjęcia? PROJEKT 365. Wszystko, co musisz wiedzieć Rzeczy, które powinien mieć każdy fotograf Jak zorganizować sesję w lokalu? Wszystko, co musisz wiedzieć Jak usunąć ogrodzenie ze zdjęcia? Jest na to prosty sposób Fotografia Analogowa Cz. III: Jaki film wybrać? Zlecenia dla fotografów - jak i gdzie je zdobywać? Czego nie robić fotografując w kościele Jak zmienić dpi zdjęcia