Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu

Pewien fotograf – Joel Goodman – spędzał Sylwestra w środkowym Manchasterze. Podczas tego zrobił zdjęcie, które bardzo szybko obiegło internet zyskując miano idealnego obrazu. Zobaczcie co było tak niezwykłego w tej fotografii.

© Joel Goodman

Niesamowita klatka, ustrzelona przez wolnego strzelca – Joela Goodmana – w pierwszej kolejności pojawiła się w galerii Manchaster Evening News i od razu została dostrzeżona przez Rolanda Hughesa z BBC na Twitterze.

Zdjęcie w swojej kompozycji i treści przypomina renesansowe dzieła – policja powala człowieka z pierwszego planu na ziemię, tłum kieruje swój wzrok na całą akcję, na ziemi leży jegomość w błękitach dostojnie sięgając po pobliskie piwo.

Post Hughesa został udostępniony ponad 25 tysięcy razy, a sugestia, że zdjęcie wygląda jak piękny obraz zainspirowała kilka osób do zmienienia go w takowy.

W kwestii estetycznej nie ma nic dziwnego, żę obraz przypada ludziom do gustu. Kompozycja opiera się na spirali Fibonacciego, podobnie jak dziełą Leonardo Da Vinci, które dążyły do równowagi oraz odwzorowania piękna natury.

Zobacz również: Dlaczego zdjęcia i filmy z miejsc konfliktu nie robią już na nas wrażenia? Mówi Wojciech Grzędziński

Niektórzy jako swoją inspirację wybrali dżentelmena w błękicie i znaleźli dla niego adekwatne miejsce np. w „Stworzeniu Adama” autorstwa Michała Anioła z 1511 roku.

Znalazło się dla niego miejsce również w „Kąpieli w Asnieres” pędzla George'a Suerata.

Goodman komentując zdjęcie dla Manchester Evening News twierdzi, że łatwiej jest fotografować ludzi szczęśliwych, którzy pozują do zdjęcia z uśmiechem na twarzy niż pokazywać to, co dzieje się naprawdę, czyli pijanych i wściekłych osobników.

Pojawiam się tylko wtedy, kiedy Bóg jest gotowy powierzyć komuś wciśnięcie migawki.

Fotograf mówi, że czuje się zaszczycony tym, że jego zdjęcie zostało porównane do renesansowych artystów, ale w dużej mierze to kwestia przypadku, bo znalazł się we właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Powietrzne malowanie światłem z... drona Automatyzacja w fotografii, czyli nowy poziom malowania światłem Firma Canon stworzyła piękną miniaturkę modelu EOS 5DS z dwoma obiektywami Nieszczęśliwe wypadki aparatów: Sony w lawie Fotografowanie w Internecie kontra rzeczywistość Ewolucja aparatów wyjaśniona w 11 portretach BBC fotografuje i nagrywa filmy... sztucznym pingwinem Oto pomysł jak połączyć fotograficzną teorię z praktyką Zobacz kolorowe zdjęcia Paryża sprzed 100 lat "Jesteś piękna", czyli projekt socjologiczny Shei Glover 12 000 zwierząt sfotografowanych w projekcie „Photo Ark" JPEGmini - czy można zmniejszyć zdjęcie JPEG o 80% i zachować jego jakość? Jeśli nie potraficie zostawić ukochanego aparatu w domu, mamy dla Was rozwiazanie Pulse - wszystko, czego potrzebujesz do pełnej obsługi aparatu ze smartfona Canon chciał kupić Sigmę. Dlaczego został odrzucony? Niezwykle rzadki obiektyw Fisheye Nikkor 10 mm f/5.6 OP do kupienia na aukcji Tookapic.com, czyli jedno zdjęcie dziennie, codziennie. Kreatywne narzędzie dla fotografów Fotografia to nie tylko obraz - to również wspomnienia i dźwięk

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie