Kiedyś i dziś na jednym zdjęciu, czyli układanki fotograficzne z aplikacją Timera

Timera wydawała się jedną z najciekawszych aplikacji ostatnich miesięcy. Doskonały pomysł nakładania nowych zdjęć na stare i tworzenia niesamowitych mikstur rozpala wyobraźnie. Niestety, jeżeli nie mieszkasz w dużym mieście, lub nie posiadasz pokaźnego katalogu takich zdjęć w pamięci swojego smartfona o zabawie możesz zapomnieć.

Tak wyglądają przykładowe modyfikacje wykonane Timerą

Pierwszy zgrzyt mamy już przy odpaleniu programu — trzeba się zalogować / zarejestrować. Pomimo wielu prób nie udało mi się tej opcji obejść. No cóż, trudno. Ma to na celu zmuszenie użytkownika do założenia sobie konta w aplikacje i ocenianiu oraz komentowaniu zdjęć innych użytkowników. Kto wie jak wygląda Instagram, ten od razu odnajdzie się w interfejsie timerowej społecznościówki. Są nawet serduszka dla miłośników rozdawania "lajków". Ale nie jest to główna cześć aplikacji i można ją po prostu zignorować. Dodatkowo możemy przejrzeć swoją galerię zdjęć czy odszukać po hashtagu stare zdjęcie, które chcemy przerobić. Możliwości jest więc mnóstwo. Podstawową funkcją Timery jest nakładanie na siebie zdjęć zrobionych kiedyś i teraz. Aplikacja ma dostęp do ogromnej bazy fotografii, które są geotagowane. Od Was zależy, jak połączycie oba zdjęcia — można wbić tam tylko fragment, można poświęcić im taką samą ilość miejsca w kadrze. Jest opcja różnego natężenia nakładanej fotografii. Możliwości jest wiele, a stabilność aplikacji (bardzo dobra!) sprzyja eksperymentom.

Mojego serca aplikacja nie podbiła, ponieważ efekt finalny praktycznie każdej modyfikacji wygląda dość kiczowato. Przynajmniej na moje oko, ale kto wie, co Wam uda się osiągnąć? Zachęcam do eksperymentów użytkowników Androida i iOS, tym bardziej, że aplikacja jest darmowa.

Przykładowe zdjęcia wykonane Timerą

Warto dodać, że program działa również ze zdjęciami z rolki naszego aparatu. Działa to w bardzo prosty sposób — zdjęcie znajdujące się w archiwum aparatu nakładamy na tworzoną właśnie fotografie. Od tego mamy jednak o wiele lepszą Dianę, a Timerę polecam do jej podstawowego przeznaczenia, czyli zdjęć typu "wtedy i teraz".

Tak wyglądają opcje modyfikowania i nakładania zdjęć

Timera to fajny pomysł na wakacyjne fotografowanie. Ale pod warunkiem, że mamy pod ręką bazę zdjęć lub jedziemy do metropolii takich jak Berlin, Paryż czy Nowy Jork. Owszem możemy korzystać z niego, aby nakładać na siebie zdjęcia, ale nie taka jest jego rola. W Gdyni, w której mieszkam, nie znalazłam żadnego zdjęcia, którego mogłabym użyć do swojej timerowej mikstury, a gotowe podkłady jakoś mi nie odpowiadają.

Kolejne przykładowe zdjęcia

Zobacz również: Obróbka portretu na iPadzie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Lenka, czyli czarno na białym w smartfonowym aparacie Profesjonalni fotografowie mobilni istnieją. Poznajcie grupę Tiny Collective Afterlight - edytor, który warto przetestować Smartfon jak cytryna. Co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Kolorowe kredki w smartfonie noszę, czyli Repix Okulary przeciwsłoneczne Tens przenoszą Instagrama do świata rzeczywistego Fisheye Pro, czyli emulator rybiego oka Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 3] Lory Stripes, czyli paski, linie i zawijasy Blender - program, który nie zawiera filtrów, ale potrafi nieźle namieszać Diana Photo App, czyli aplikacja dla fanów "True Detective" W fosie z iPhone'em, czyli fotografia koncertowa przez smartfona Koniec z losowymi zdjęciami, czyli R.I.P. Rando Zaskakujące Rando, czyli fotograficzna zabawa na okrągło Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Nos jak u Pinokia i twarz jak po botoksie, czyli Facetune w akcji Polscy fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Mextures - aplikacja do obróbki zdjęć w sposób inny niż wszystkie Promują tych, którzy robią telefonem wysmakowaną fotografię. Wywiad z VSCO Poland Małe, ale przydatne aplikacje: Retouch, Typic i Cross Process Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 2] Czy fotografia mobilna jest czymś śmiesznym i niepoważnym? Wywiad z członkami grupy Mobilni Jak 2014 rok witali użytkownicy aplikacji Instagram i Vine?