Skopiuj kolorystykę z dowolnego zdjęcia w mniej niż 10 minut [wideoporadnik]

Jeśli spodobała Ci się kolorystyka na zdjęciu znalezionym np. w Internecie i chcesz uzyskać podobny efekt na swoich zdjęciach jest sposób, który pomoże Ci to osiągnąć.

©Jakub Kaźmierczyk

Każdego tygodnia dostaję od Was sporo maili z pytaniem o obróbkę zdjęć, które znaleźliście w internecie. Nie każdy chce dzielić się swoim doświadczeniem i wypracowanym stylem, więc staram się udzielać wskazówek. Niedawno trafiłem na poradnik Bena Secret, w którym pokazał jak w dość łatwy sposób skopiować obróbkę ze znalezionego zdjęcia. Nie jest to oczywiście sposób, który zadziała w każdym przypadku, bo zdjęcia powinny być zrobione w zbliżonych warunkach oświetleniowych, natomiast z mojego doświadczenia wynika, że w wielu sytuacjach ten sposób sprawdza się naprawdę nieźle. Warstwy kontrolne pozwolą na łatwe dopasowanie poszczególnych elementów, czyli kontrastu, kolorystyki i nasycenia.

Przed zastosowaniem tych narzędzi warto jednak potrenować mieszanie kolorów — zdecydowanie pomoże nam to w sprawnej zmianie kolorystyki na zdjęciach. Polecam!

Zobacz również: Jak wykorzystać narzędzia korekcji skóry w Adobe Photoshopie?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] 10 rad jak nie popełniać fotograficznych błędów Frymografia: Historii równanie Szczegół czy ogół - co pokazać na zdjęciach Adobe Photoshop CC 2014 - pierwsze 10 dni po aktualizacji Frymografia: Gilotyna przestrzeni Malowanie światłem - na smartfonie i tablecie też się da [poradnik] W czym nosić nasz sprzęt fotograficzny? [poradnik] Analog Efex Pro 2 - analogowe wspomnienia w cyfrowej wersji Jak fotografować krajobrazy i budynki, aby nie wyglądały banalnie [poradnik] Frymografia: co było do udowodnienia Obróbka portretu studyjnego w praktyce [wideoporadnik] Dlaczego warto zajrzeć do swojego rodzinnego albumu? Prosta i przyjemna konwersja do czerni i bieli w Silver Efex Pro 2 [wideoporadnik] Jak poradzić sobie ze stratą całego sprzętu fotograficznego? Efektywne użycie pędzli w Adobe Photoshop [wideoporadnik] 8 rad, jak smacznie fotografować smartfonem [poradnik] Frymografia - Jerozolima światła Tryb LAB w Photoshopie - do czego służy i dlaczego warto z niego korzystać? [wideoporadnik] Fotografia nocna - od czego zacząć? [poradnik] Frymografia - szara strefa wrażeń Kolor selektywny w Adobe Photoshop - proste i potężne narzędzie, które odmieni twoje zdjęcia Jak fotografować na koncertach, aby nie fałszować? [poradnik] Frymografia: idź i rób zdjęcia, ale nie kopiuj świata

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?