Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie

Czasopismo Verily może zapowiadać nowy trend, który już zakorzenił się w sferze pisania o stylu życia. W treści wiele czasopism wykonało ruch w stronę naturalności - nadszedł czas na zdjęcia.

Cosmopolitan po terapii — takie jest moje pierwsze wrażenie po przejrzeniu strony internetowej Verily, czyli nowego magazynu dla kobiet. W zakładkach na próżno szukać hasła "seks", w tytułach nie ma znanych z Cosmo "100 sposobów jak zdobyć bogatego przystojniaka". Tu króluje smak i równowaga. W tytułach i wstępach znajdziemy: "niedoskonałość jest wartością", "moda z sercem" itp. Kierunek pisma jest jasny: dobry styl, naturalizm, spokojne zdrowe życie. Treść nie wygląda rewolucyjnie, krajowe "Zwierciadło" od lat promuje taki styl życia.

Zaskoczeniem jest, że czasopismo planuje publikować zdjęcia, w których nie użyto Photoshop. Jak rozumiem, nie chodzi o korekcję kontrastu czy nasycenia barw. Autorkom pisma zależy, żeby zdjęcia użyte w gazecie nie przekłamywały rzeczywistości. Nie miejsca na korekcję zmarszczek i innych "niedoskonałości".

Tego typu trend już od dłuższego czasu funkcjonuje w fotografii żywności. Tu obróbka jest minimalna, jedzenie ma wyglądać tak jak wygląda na talerzu. Widać przyszedł czas na zdjęcia przedstawiające ludzi. Gwarancja naturalności może spotkać się z uznaniem czytelników. Chyba już cały świat jest zmęczony wszechobecną sztucznością w zdjęciach reklamowych i tych publikowanych w kolorowych czasopismach. Czas na jakąś zmianę, Mam nadzieję,że Verily jest jej zapowiedzią.

Zobacz również: Jak radzić sobie z wyrównywaniem ekspozycji w Adobe Lightroom?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wydarzenia:

Rusza ósma edycja BEiKS Roadshow – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i video Foto Art Festiwal 2013 – jest moc [relacja] Phonar – platforma do nauki fotografii przez Internet dla wszystkich Fotografa nie warto okradać ze zdjęć. Ciąg dalszy historii Gosi Stępień Zabezpieczenia Adobe złamane. Kody źródłowe programów i dane prawie 3 mln klientów w rękach hakerów Czy Getty Images i AFP zapłacą ponad 13 mln dol. za bezprawne użycie zdjęć z Twittera? Getty Critics, Rodzinka Stokowskich… W Sieci piętnują absurdy zdjęć stockowych CreativeLive – bezpłatne sześciodniowe warsztaty fotograficzne online! Jakub Kaźmierczyk poprowadzi bezpłatne warsztaty fotografii kulinarnej Rusza 3. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii – OFF