Sigma udowadnia odporność swoich nowych filtrów

W zeszłym miesiącu Sigma wypuściła nowe ceramiczne filtry. Firma obiecywała, że będą lepsze, niż tradycyjne szkło. Zobaczcie sami, czy faktycznie tak jest.

Sigma Water Repellent miał być podobno 10 razy mocniejszy od standardowego filtra szklanego. Dodatkowo jest cieńszy oraz zapewnia dobre własności optyczne. Jak się domyślacie – wiele osób zwątpiło w nadprzyrodzone zdolności nowego sprzętu.

Sigma Water Repellent — 10 razy mocniejszy, ceramiczny filtr ochronny do obiektywów

Sigma zaprezentowała nowy filtr ochronny wykonany ze szkła ceramicznego, który ma być 10 razy mocniejszy od standardowych filtrów. Poza tym filtry Sigma…

Dla niedowiarków Sigma przygotowała test wytrzymałości nowej serii filtrów. Na filtr została zrzucona 49-gramowa metalowa kulka z wysokości 1,2 m. Jak widzicie sami – jedynym, który przetrwał jest filtr Sigmy.

Oprócz tego, że filtr jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, jest też podobno odporny na zalania wodą oraz olejem. Jest on dostępny w rozmiarach od 67 do 105 mm.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

„Przyroda Ojczysta” - rozstrzygnięty konkurs fotograficzny Wystartowała 5. edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo O fotografowaniu w podróży z ekspertem - rozmawiamy z Marcinem Dobasem Czy będziemy musieli płacić za zdjęcia w miejscach publicznych? "Indywidualne 2018" - rozpoczął się cykl wystaw w Krakowskiej Szkole Kreatywnej Fotografii TinEye ? szukaj zdjęć, nie słów C-Log w Canonie 5D Mark IV, czyli większe możliwości dla filmowców Stropa Flat – nowe, bardziej elastyczny paski Stroppa już dostępne „Pokaż się" w ramach 5. Opolskiego Festiwalu Fotografii Film powraca do gry? Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.09. - 15.10.2015 Planujesz kupić średni format? Hasselblady przecenione w USA nawet o 50%