Zamarznięty Nowy Jork wygląda jak impresjonistycznym obrazie

Michele'owi Palazzo nie straszny jest mróz i zamiecie śnieżne. Dzięki temu, że wyszedł na dwór podczas nawałnicy, udało mu się stworzyć to niesamowite zdjęcie, które podbija internet.

© Michele Palazzo / Instagram

Nowy Jork został niedawno opanowany przez liczne śnieżyce. Fotograf uliczny Michele Palazzo stwierdził, że to świetna okazja na wędrówkę po mieście. Postanowił rozejrzeć się po ulicach, ale niestety były opustoszałe.

Sobotni poranek jednak miał dla fotografa inny plan… Podczas spaceru Palazzo zobaczył budynek Flatiron, który został skąpany w płatkach śniegu, na ulicach nie było nikogo. Dzięki zaufanemu aparatowi – Ricoh GR – udało mi się zrobić to wspaniale zakomponowane zdjęcie.

Kadr został podzielony przez budynek na dwie części – lewa wydaje się być znacznie spokojniejsza, „mieszkalna”, gdzie na prawej króluje zamieć w najlepsze. Zestawienie dwóch scen – statycznej i dynamicznej – na jednej fotografii to nie lada wyzwanie.

Byłem pod wrażeniem tego, jak śnieg, unoszony przez wiatr, oplatał mój ulubiony budynek, więc postanowiłem zrobić zdjęcie. Było dealne.

Postprodukcja była bardzo oszczędna – Palazzo delikatnie podkręcił zdjęcie w VSCO. Popularność tej fotografii rośnie z dnia na dzień ze względu na jej charakter XIX-wiecznego impresjonistycznego obrazu.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie projektu Michele'a.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Historia zdjęcia:

Zdjęcie chirurga, czyli prawdziwa historia potwora z Loch Ness Historia fotograficznego symbolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fotoreporter, sęp i głodujące dziecko. Historia ze śmiercią w tle Do kogo Albert Einstein wystawił język na słynnym zdjęciu? "Napalm Girl", czyli symbol wojny w Wietnamie Jak powstała "Idylla" - najczęściej oglądane zdjęcie w historii? To zdjęcie zna chyba każdy. Oto niezwykła historia fotografii pociągu z dworca Montparnasse Atak na USS Enterprise w 1942 roku, czyli historia zdjęcia, które nie jest zdjęciem One last ride - historia pamiętnej fotografii Lwie serce z Iraku i nagroda Pulitzera z Ameryki Histeryczny pocałunek, czyli prawdziwa wersja historii znanego zdjęcia Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Igor Oleś o "Bezmiarze" [cz. III] Historia zdjęcia z jedną z największych tragedii w historii piłki nożnej w tle Zdjęcie z likwidacji getta warszawskiego, które stało się fotoikoną stolicy Historia przejmującego zdjęcia dziewczynki, która poddała się na widok aparatu Radioaktywna historia „Radium Girls" Biegnący w deszczu. Historia pewnego zdjęcia Głodująca i umierająca trójca z Zairu. Historia mocnego zdjęcia Krzysztofa Millera Najpiękniejsze samobójstwo w historii Frymografia: mgliście i przejrzyście Roman Polański po śmierci żony na pamiętnym zdjęciu Jack Nicholson ze znaczkiem "Solidarności" Frymografia: Ja, egzorcysta Niemieccy żołnierze, polski szlaban graniczny i mnóstwo kłamstw. Prawdziwa historia symbolicznego zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Radosław Sikorski i „Prochy Świętych". Historia niezwykłej fotografii nagrodzonej w konkursie World Press Photo Zdjęcie chirurga, czyli prawdziwa historia potwora z Loch Ness