Lepsze panoramy w Adobe Lightroom i Photoshop? Sprawdzamy jak działa nowa funkcja Boundary Warp

W zaprezentowanym niedawno Adobe Lightroom CC dodano funkcję łączenia zdjęć w panoramy. To była spora rewolucja. W ostatnich dniach umożliwiono dodatkowo usuwanie marginesów z nierówno złączonych zdjęć. Sprawdziliśmy jak nowa funkcja działa w praktyce.

Myślę, że wiele z was lubi robić zdjęcia panoramiczne. Doskonale pamiętam jak jeszcze niedawno niemal w każdym miejscu wykonywałem rozległe panoramy, żeby pokazać na zdjęciach jak najwięcej. Funkcja panoramy, która pojawiła się po wprowadzeniu Lightrooma do chmury CC, była zbawieniem. Szczególnie, że łączy pliki RAW, co znacznie ułatwia pracę. Dzięki niej nadal pracujemy na oryginalnym zdjęciu w formacie RAW, tyle że połączonym w jedno, duże zdjęcie.

Wykonując jednak zdjęcia panoramiczne, bardzo często powstają białe marginesy. Żeby uzupełnić brakujące miejsca, do tej pory musieliśmy korzystać z narzędzi wypełnienia z uwzględnieniem zawartości lub po prostu docinać zdjęcie tak, żeby pozbyć się tych marginesów. Na szczęście nowa funkcja pozwala nam zmienić położenie poszczególnych zdjęć względem siebie, dzięki czemu rozciągane są tak, żeby wypełnić te marginesy. Myślę, że funkcję dobrze prezentuje GIF poniżej, a także główny film. Dajcie znać co myślicie o tej funkcji.

Źródło: blogs.adobe.com

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

„Te zdjęcia to prawdziwa ja!” - fotografia Aleksandry Zaborowskiej [inspiracje] Portfolio fotografa i trzy najczęstsze błędy w jego tworzeniu czyli o walce dumy z pokorą Jak nie fotografować? Krótki wideoporadnik Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak wykonywać szczere fotografie? Ile tak naprawdę trwa dwugodzinna sesja fotograficzna? Odszumiamy fotografie - prosto, szybko i skutecznie [wideoporadnik] Kupisz lustrznkę Olympus dostaniesz kurs DVD Erwitt, Cartier-Bresson, Salgado - jak wyglądają stykówki wielkich fotografów? Co zrobić, by odzyskać zgubiony aparat? Zobacz świetny sposób Kiedy nacisnąć spust migawki? [poradnik] Jak żyć, jako zawodowy fotograf?

Popularne w tym tygodniu:

Jak robić zdjęcia zimą? Te kilka rad zdecydowanie ci pomoże Jak usunąć żółte zabarwienie ze starego obiektywu? Poznaj prosty sposób