Lepsze panoramy w Adobe Lightroom i Photoshop? Sprawdzamy jak działa nowa funkcja Boundary Warp

W zaprezentowanym niedawno Adobe Lightroom CC dodano funkcję łączenia zdjęć w panoramy. To była spora rewolucja. W ostatnich dniach umożliwiono dodatkowo usuwanie marginesów z nierówno złączonych zdjęć. Sprawdziliśmy jak nowa funkcja działa w praktyce.

Myślę, że wiele z was lubi robić zdjęcia panoramiczne. Doskonale pamiętam jak jeszcze niedawno niemal w każdym miejscu wykonywałem rozległe panoramy, żeby pokazać na zdjęciach jak najwięcej. Funkcja panoramy, która pojawiła się po wprowadzeniu Lightrooma do chmury CC, była zbawieniem. Szczególnie, że łączy pliki RAW, co znacznie ułatwia pracę. Dzięki niej nadal pracujemy na oryginalnym zdjęciu w formacie RAW, tyle że połączonym w jedno, duże zdjęcie.

Wykonując jednak zdjęcia panoramiczne, bardzo często powstają białe marginesy. Żeby uzupełnić brakujące miejsca, do tej pory musieliśmy korzystać z narzędzi wypełnienia z uwzględnieniem zawartości lub po prostu docinać zdjęcie tak, żeby pozbyć się tych marginesów. Na szczęście nowa funkcja pozwala nam zmienić położenie poszczególnych zdjęć względem siebie, dzięki czemu rozciągane są tak, żeby wypełnić te marginesy. Myślę, że funkcję dobrze prezentuje GIF poniżej, a także główny film. Dajcie znać co myślicie o tej funkcji.

Źródło: blogs.adobe.com

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jaki film czarno-biały wybrać? | Watemborski NIE(ś)CIEMNIA 14 powodów dla których warto zrezygnować z logo na zdjęciu Oto najważniejsze, co powinieneś wiedzieć o przygotowaniu zdjęć do internetu [wideoporadnik] Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy Nowe obiektywy Samyang VDSLR już niebawem Efekt tilt-shift w Gimpie – szybko, łatwo i za darmo Zdjęcia jako dokumenty czasów Poradnik: Tryby pracy Autofokusa Pierwszy w Polsce pozew o plagiat zdjęcia ślubnego Zrób to sam - statyw do smartfona [wideoporadnik] Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Fotografowie (wreszcie) kontratakują?

Popularne w tym tygodniu:

Naucz się obsługi Adobe Lightroom w 20 minut Tryb manualny – profesjonalizm czy przeżytek. Kiedy go używać? Jak wyostrzyć zdjęcie w Photoshopie? Jak wysyłać zdjęcia przez NFC w aparacie? Jak pozbyć się czerwonych oczu na zdjęciach? Jak przegrać zdjęcia z aparatu na komputer? Jak zmienić rozmiar zdjęcia za pomocą Photoshopa? Jak dodać czcionkę do Photoshopa