Lepsze panoramy w Adobe Lightroom i Photoshop? Sprawdzamy jak działa nowa funkcja Boundary Warp

W zaprezentowanym niedawno Adobe Lightroom CC dodano funkcję łączenia zdjęć w panoramy. To była spora rewolucja. W ostatnich dniach umożliwiono dodatkowo usuwanie marginesów z nierówno złączonych zdjęć. Sprawdziliśmy jak nowa funkcja działa w praktyce.

Myślę, że wiele z was lubi robić zdjęcia panoramiczne. Doskonale pamiętam jak jeszcze niedawno niemal w każdym miejscu wykonywałem rozległe panoramy, żeby pokazać na zdjęciach jak najwięcej. Funkcja panoramy, która pojawiła się po wprowadzeniu Lightrooma do chmury CC, była zbawieniem. Szczególnie, że łączy pliki RAW, co znacznie ułatwia pracę. Dzięki niej nadal pracujemy na oryginalnym zdjęciu w formacie RAW, tyle że połączonym w jedno, duże zdjęcie.

Wykonując jednak zdjęcia panoramiczne, bardzo często powstają białe marginesy. Żeby uzupełnić brakujące miejsca, do tej pory musieliśmy korzystać z narzędzi wypełnienia z uwzględnieniem zawartości lub po prostu docinać zdjęcie tak, żeby pozbyć się tych marginesów. Na szczęście nowa funkcja pozwala nam zmienić położenie poszczególnych zdjęć względem siebie, dzięki czemu rozciągane są tak, żeby wypełnić te marginesy. Myślę, że funkcję dobrze prezentuje GIF poniżej, a także główny film. Dajcie znać co myślicie o tej funkcji.

Źródło: blogs.adobe.com

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Drobne nawyki, czyli bolesna historia latającego teleobiektywu Adobe Photoshop CC 2015 (jesień) - nowości okiem fotografa Jak uratować niedoświetlone zdjęcia? [wideoporadnik] Jak fotografować krajobrazy i budynki, aby nie wyglądały banalnie [poradnik] Na czym polega fenomen selekcji? Naśladując National Geographic, czyli domowe fotopułapki w praktyce Czym się różni matryca APS-C od FF? Jak robić zdjęcia HDR? [poradnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] 5 aparatów tradycyjnych, które pomogą wam odejść od cyfry Foto-wizytówka metodą na odzyskanie zagubionego aparatu