Sekonic wydaje dwa nowe światłomierze w serii L-478DR

W dobie fotografii cyfrowej, światłomierze wydają się być reliktem zamierzchłych czasów. Jednakże urządzenia takie jak Sekonic L-478DR mogą znacząco ułatwić życie fotografom i asystentom. Zobaczcie dwa nowe produkty, które pokazał lider rynku pomiarów światła.

Seria światłomierzy Lifemaster Pro L-478 została wzbogacona o dwa nowe modele – Sekonic L-478DR-EL oraz L-478DR-PX. Pierwszy z nich został przystosowany do pracy z wyzwalaczami lamp Elinchrom bez używania Skyportu. Terez będziecie mogli wykorzystać bezprzewodowe wyzwalanie prosto z waszych nadajników.

Drugi zaprezentowany model ze skrótem PX jest bardzo podobny do tego pierwszego, z tym że jest przeznaczony dla systemów wyzwalania Phottix. Różnicą jest to, że światło modelujące nie może być zmienione, włączane ani wyłączane z poziomu światłomierza, co ma miejsce w L-478-DREL.

Oba światłomierze mają wszystkie właściwości klasycznego L-478DR jak jasny, 2.7” dotykowy ekran LCD, DTS oraz możliwość pracy z nawet 4 grupami lamp błyskowych.

Wraz z aktualizacją systemu transferu danych (DTS) do wersji 5.0 będziecie mieli możliwość szybkiego mapowania rozpiętości tonalnej aparatów i kamer dla uzyskania jeszcze lepszej kontroli nad światłem i ekspozycja.

Ta interesująca opcja wymaga niestety zakupienia dodatkowego 5-wymiarowego wizjera dedykowanego do serii L-478 oraz jednego z kilku kalibratorów do mierzenia ekspozycji lub kolorów.

Profilowanie aparatu przy użyciu X-Rite Color Checker [wideoporadnik]

Zarówno na forum, jak i w komentarzach pod ostatnim poradnikiem pojawiły się pytania o tworzenie profilu aparatu. Dziś pokazuję, jak to zrobić w…

W światłomierzu możecie skalibrować i zapisać do 10 aparatów. Jeśli jest to jednak dla was za mało, więcej profili możecie stworzyć za pomocą oprogramowania komputerowego i zapisać je w nim.

Szczerze mówiąc osobiście nie korzystam z zewnętrznego światłomierza – nawet przy fotografii analogowej, gdyż po prostu robię zdjęcie cyfrą i sprawdzam histogram, ewentualnie mierzę światło odbite na szarej karcie przy użyciu światłomierza w mojej cyfrze. Aczkolwiek, muszę przyznać, że wykorzystanie do tego specjalnego urządzenia zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Canon EOS-1D X Mark II - nowy zawodowiec z filmami 4K, GPS i prędkością do 16 kl./s Canon EOS-1D X Mark II - wyciekły pierwsze nieoficjalne zdjęcia i specyfikacja LensCoat LensHide – idealna kryjówka dla fotografów dzikiej przyrody Venus Optics Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) niebawem na rynku Olympus PEN-F - bezlusterkowiec, który rzeczywiście wygląda, jak aparat sprzed lat Lomography przywraca do żywych legendarnego Jupitera 3+ 50 mm f/1.5 Wymarzony aparat fotograficzny - jaki być powinien? Leica X-U - „terenowy" aparat z matrycą APS-C do zdjęć podwodnych Nikon D500 to zaskoczenie roku. Oto, czego mogłeś nie wiedzieć o tym aparacie Fujinon XF 100-400 mm f/4.5-5.6 R LM OIS - super teleobiektyw do aparatów Fujifilm X Fujifilm X-E2S - bezlusterkowiec odświeżony przez nowy firmware Fujifilm X-Pro2 – flagowy bezlusterkowiec z matrycą 24 Mpix, hybrydowym wizjerem i szybkim AF Fujifilm X70 – najmniejszy i najlżejszy w rodzinie Nikon Coolpix A100 i A10 - proste kompakty dla każdego Nikon SnapBridge - bezproblemowe przesyłanie zdjęć przez Bluetooth Patent Canona, który umożliwia zmianę z lustrzanki na bezlusterkowca? Fujifilm X70 - pierwsze przecieki o młodszym bracie X100 Zobacz przykładowe filmy z kamery Nikon KeyMission 360 Zeiss ExoLens - obiektywy do iPhona na poważnie Kodak przywraca do życia Super 8 - analogową kamerę z technologią cyfrową Fotografia natychmiastowa i cyfrowa w jednym, czyli Polaroid Snap+ Olympus Stylus Tough TG-870 - stylowy twardziel z GPS M.Zuiko Digital ED 300 mm f/4 IS Pro - profesjonalny, uszczelniony teleobiektyw ze stabilizacją Każdy dzień zmienia się w przygodę – Sony Action Cam HDR-AS50

Popularne w tym tygodniu:

Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5x Ultra Macro - zdjęcia przykładowe i cena UniColor to kolorowa wodoodporna lampa LED na USB do kreatywnych zdjęć Cosina prezentuje trzy nowe obiektywy Voigtlander - dwa do Sony E i jeden do Leiki M