Filmy 4K i 60 kl./s zamknięte w sferycznej kamerze Sphericam 2

Według producenta kamera Sphericam 2 jest zdolna nagrywać całkowite 360 stopni w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Produkowane filmy mogą zostać wykorzystane w aplikacjach do projekcji wirtualnej rzeczywistości, 360-stopniowych wideo na YouTube oraz Spinnable.

Sphericam 2 jest inna od pozostałych kamer 360. Jej kanciasty kształt i umiejscowione na bokach obiektywy pozwalają na nagranie pełnego obrazu z otoczenia. Płaskie elementy pozwalają bez problemu położyć ją na dowolnej powierzchni.

Urządzenie składa się z 6 kamer rozmieszczonych na jego bokach. Każda z nich ma swoją matrycę oraz jest zsynchronizowana z kolejną w czasie nie większym niż 50 mikrosekund.

Dostępny klatkaż to 60 kl./s w przypadku pojedynczych obrazów z kamer (niesklejonych w panoramę) oraz 30 kl./s, jeśli chcemy uzyskać gotową panoramę 360 stopni. Nagrywanie z tą drugą prędkością pozwala urządzeniu na składanie obrazu w czasie rzeczywistym. Opcja transmitowania obrazu na żywo jest w trakcie rozwoju.

Dane mogą być nagrywane z prędkością do 1.2 GB/s na wewnętrznej karcie microSD. Urządzenie obsługuje do 6 kart microSD naraz dzięki wyciąganym modułom, co daje możliwość maksymalnej pojemności do 768 GB lub ok. 85 minut nagranego materiału.

Kamerę można zasilać na dwa sposoby. Pierwszy to wbudowana bateria, która umożliwia ciągłą pracę do 90 minut, drugi to port USB-C, dzięki któremu urządzenie jest zasilane na bieżąco. Dodatkowo Sphericam 2 ma aż 8 otworów z różnymi wielkościami mocowań przeznaczonych dla niezależnych producentów akcesoriów.

Sphericam 2


  • Waga: 400 gramów
  • Wymiary: 68 x 68 x 68 mm
  • Obudowa: Aluminium
  • Bateria: Akumulator litowo-polimerowy 2800 mAh
  • GPS: Tak
  • Stabilizacja obrazu: Tak
  • Mikrofony: 4

Urządzenie można zakupić w przedsprzedaży za kwotę 2499 dolarów. Dostawa jest przewidziana w czasie 10–12 tygodni od daty zamówienia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Pierwsze zdjęcia i filmy z Canona EOS-1D Mark IV Obiektyw 3D dla Lumixów oficjalnie Nikon chce nauczyć fotografów ich praw i wie, jak to zrobić Olympus Stylus Tough TG-870 - stylowy twardziel z GPS Pierwszy adapter Nikon F na Sony E z autofokusem Błagajmy Nikona o nowości! ;) [WIDEO] Po co Nokii smartfon z aparatem typu Lytro? Peak Design prezentuje 5-litrową torbę na niewielkie aparaty lub drona Samsung NX200 idzie na wojnę z 4/3 Sony wyprzedziło konkurencję pod kątem produkcji sprzętu. Canon i Nikon w tyle Nikon D6 pojawi się do końca maja. Koniec problemów? Canon może wycofać niektóre produkty. Brakuje im podzespołów

Popularne w tym tygodniu:

Wyciek z Nikona. Te dwa obiektywy zrobiłyby furorę Nikon Z9 na nowym zwiastunie. Upał nie przeszkodzi mu w nagrywaniu 8K? Nowe lampy błyskowe od Sony. Bezprzewodowe modele HVL-F60RM2 i HVL-F46RM o dużej mocy Najdroższy sprzęt do fotografii na świecie. Ceny przyprawiają o ból głowy