Polaroidy, czyli fotograficzne wspomnienia w krótkiej animacji „Lost Property”

Kiedy aparaty natychmiastowe Polaroida zostały wprowadzone do sprzedaży – miałby być narzędziem, które umożliwi zarejestrowanie wyjątkowej chwili i da szybko gotowy efekt, bez czekania na odbitki. Zobaczcie jak wykorzystał ten motyw animator Asa Lucander z Bristolu w swojej wzruszającej historii.

© Asa Lucandera / Vimeo

„Lost Property”, czyli „Utracona własność”, lub w kontekście filmu „Rzeczy znalezione”, to cudowna 5-minutowa animacja stworzona przez Asa Lucandera z Bristolu, z Wielkiej Brytanii. Historia porusza nie tylko emocjonalnie, ale i fotograficznie, ze względu na swoją formę i pamięć polaroidów.

Starszy mężczyzna pracuje w biurze rzeczy znalezionych. Każdego dnia do jego biura przychodzi kobieta pokazując rzecz, którą zgubiła i codziennie mężczyzna stara się pomóc jej odnaleźć zagubione dobro.

Z każdym kolejnym dniem oczekiwania kobiety maleją, nadzieja zanika, a poczucie straty staje się coraz silniejsze. Po przeszukaniu kilku zaklętych pokoi, kobieta w końcu znajduje o wiele więcej, niż to, czego poszukiwała.

Małe ostrzeżenie – jeśli jesteście wrażliwi, przyda się chusteczka do otarcia łez. Jeśli spodobał się Wam ten filmik – zobaczcie jeszcze ten pod spodem.

Zobacz również: Sony A7S vs Canon 5D Mark III, porównujemy możliwości filmowe

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Na tym dysku można zapisać 360 TB zdjęć na prawie 14 miliardów lat Zeiss Mirotar 1000 mm f/5.6 wystawiony na sprzedaż Ubersnap umożliwia drukowanie GIF-ów Zobaczcie krajobraz Marsa w 360 stopniach dzięki Curiosity Historia fotografii w 5 minut Smartfony z podwójnymi obiektywami standardem w 2017 roku? Bruce Gilden „Face" - fascynująca, ale trudna lektura dla fanów fotografii PicsArt ogłasza konkurs fotograficzny nawiązujący do słynnego zdjęcia w konkursie Nikona Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych Chłopiec z aparatem zamiast głowy Dlaczego DxO nie testuje matryc X-Trans? Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Właściciel uwiecznia przygody psa podczas wspaniałych podróży Dlaczego zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 mln euro? Tak wygląda projekcja "Nienawistnej ósemki" na taśmie 70 mm Sąd stwierdził, że małpa nie może mieć praw do własnego selfie Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Powietrzne malowanie światłem z... drona

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie