4-wymiarowy portret zarejestrowany dzięki 53 kamerom GoPro

Używając jednego aparatu możecie zrobić 2-wymiarowe, statyczne zdjęcie. Jeśli pójdziemy krok dalej i wykorzystamy wiele takich aparatów otrzymamy portret 3-wymiarowy. A gdyby dodać do tego jeszcze ruch? Zobaczcie efekt pracy Tima Macmillana.

© Timeslice Films / timeslicefilms.com

Tim Macmillan, założyciel firmy Timeslice Films poszedł o krok dalej w tworzeniu tradycyjnych portretów. Do zarejestrowania swojej twarzy użył 53 kamer GoPro, z których ruch został scalony przy pomocy specjalnego oprogramowania.

Efektem działań Macmillana jest 4-wymiarowy portret – możecie obejrzeć twarz modela z każdej strony, dodatkowo obserwując ruch, który nagrał. Zobaczcie poniżej jak wygląda to niesamowite ruchome zdjęcie. Przyjrzyjcie się jego szczegółowości zatrzymując obraz i przybliżając.

Timeslice informuje, że rig z kamerami to „pierwsza na świecie, kompletnie zsynchronizowana konstrukcja do tworzenia 4-wymiarowych skanów”. Efekt został osiągnięty dzięki wykorzystaniu 53 kamer GoPro Hero3+ Black Edition, które połączono używajac „eksperymentalnej technologii przechwytywania obrazu”.

Firma pracuje nad rozwinięciem technologii 4D umożliwiającej tworzenie „wypukłych” filmów 360-stopni.

Zobacz również: Obróbka w stylu Dragana w Photoshopie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Polaroidy, czyli fotograficzne wspomnienia w krótkiej animacji „Lost Property” Na tym dysku można zapisać 360 TB zdjęć na prawie 14 miliardów lat Zeiss Mirotar 1000 mm f/5.6 wystawiony na sprzedaż Ubersnap umożliwia drukowanie GIF-ów Zobaczcie krajobraz Marsa w 360 stopniach dzięki Curiosity Historia fotografii w 5 minut Smartfony z podwójnymi obiektywami standardem w 2017 roku? Bruce Gilden „Face" - fascynująca, ale trudna lektura dla fanów fotografii PicsArt ogłasza konkurs fotograficzny nawiązujący do słynnego zdjęcia w konkursie Nikona Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych Chłopiec z aparatem zamiast głowy Dlaczego DxO nie testuje matryc X-Trans? Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Właściciel uwiecznia przygody psa podczas wspaniałych podróży Dlaczego zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 mln euro? Tak wygląda projekcja "Nienawistnej ósemki" na taśmie 70 mm Sąd stwierdził, że małpa nie może mieć praw do własnego selfie Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie