Rzadkie ujęcie „ogniospadu". Zobaczcie jak wygląda niezwykłe zjawisko

Wodospady to przereklamowana sprawa – oczywiście są piękne, ale ileż można? Nawiązując do definicji fotografii, rozumianej jako sztuka malowania światłem – fotografowie wybierają się do Parku Narodowego Yosemite, by ująć niesamowite zdarzenie.

© Sangeeta Dey / Instagram

Sangeeta Dey spędziła dwa tygodnie lutego na terenie Parku Narodowego Yosemite w Stanach Zjednoczonych z nadzieją złapania złudzenia optycznego wyglądającego jak lawa spływająca z Horsetail Fall.

Efekt na fotografii, czyli „ogniospad” występuje kiedy zachodzące słońce pada pod odpowiednim kątem na wodospad podświetlając zachodnią ścianę El Capitain. Wielu fotografów udaje się tam od lat, tylko po to, by zobaczyć ten cud natury.

Nawiązując do informacji na Instagramie Sangeety– to zjawisko pojawiło się pierwszy raz od czterech lat na Horsetail Falls.

Zobacz również: Gorące piksele - wideoporadnik

Historia „ogniospadów” datowana jest na końcówkę dziewiętnastego wieku, kiedy przypadkiem ze szczytu zepchnięto ognisko,które stworzyło malowniczy obraz. Zamieniło się to w ognistą tradycję, która była corocznie kultywowana do 1968 roku.

Pięć lat później, blisko setnej rocznicy wydarzenia, pewien fotograf ujął pierwszy naturalny „ogniospad” na Horsetail Fall. Spowodowało to, że Park Narodowy Yosemite zyskał na popularności wśród artystów wizualnych, którzy co roku czekają na ponowne świetlne przedstawienie.Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Fascynująca historia sprzedaży aparatów między 1951-2015 r. Dlaczego niektóre obiektywy Canona mają biały kolor? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? 4-wymiarowy portret zarejestrowany dzięki 53 kamerom GoPro Polaroidy, czyli fotograficzne wspomnienia w krótkiej animacji „Lost Property” Na tym dysku można zapisać 360 TB zdjęć na prawie 14 miliardów lat Zeiss Mirotar 1000 mm f/5.6 wystawiony na sprzedaż Ubersnap umożliwia drukowanie GIF-ów Zobaczcie krajobraz Marsa w 360 stopniach dzięki Curiosity Historia fotografii w 5 minut Smartfony z podwójnymi obiektywami standardem w 2017 roku? Bruce Gilden „Face" - fascynująca, ale trudna lektura dla fanów fotografii PicsArt ogłasza konkurs fotograficzny nawiązujący do słynnego zdjęcia w konkursie Nikona Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych Chłopiec z aparatem zamiast głowy Dlaczego DxO nie testuje matryc X-Trans? Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Właściciel uwiecznia przygody psa podczas wspaniałych podróży Dlaczego zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 mln euro? Tak wygląda projekcja "Nienawistnej ósemki" na taśmie 70 mm Sąd stwierdził, że małpa nie może mieć praw do własnego selfie Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie